Skocz do zawartości
WBB

4xDos Si Dos 33 Barney's Farm, 400W HPS

Rekomendowane odpowiedzi

Biobizz biogrow to źródło azotu dla rośliny, ale ma też całkiem solidną dawkę PK (4-3-6), więc na wegu też się przydaje, bo w samym biobizz bloom jest 2-7-4, czyli roślina może trochę głodować na azocie jakby sam bloom leciał, szczególnie na początku kwitnienia. Biogrow fajnie uzupełnia blooma, bo razem dają 5-5-5 NPK na początku. Potem według mnie proporcje blooma powinny być coraz wyższe, ale o tym jeszcze będę musiał poczytać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB przypomniało mi się że mówiłeś o tym zapachu, powiem Ci że dopóki temp były 26-27⁰C, to mi roślina pachniała świeżymi ziołami i lekko paleniem, teraz jak ciągle siedzi na 29⁰C, to jak spryskam ją na noc przed ciemnią, to mi po nosie daje skunksem jakimś starym ale delikatnym:classic_biggrin: A liście zdrowe

Może u Ciebie też to jest kwestia temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewnyno box przeniesiony ale przy tych upałach w tym tygodniu jest 33-34 stopnie. Muszę rurę do nawiewu spróbować z dworu pociągnąć ale nie wiem ile to da. Trzeba by boxa na parter jeszcze przenieść, tam jest odpowiednia temp.

Ale te 2 automaty jebią dobrze co tam siedzą.

Wczoraj chciałem fotki zrobić to telefon się zdupcył i tylko 1 fota jest. Chyba nie wygląda na nabitą azotem....?

PXL_20230622_200427839.thumb.jpg.281b03d1117960615143dcd327a0a128.jpg

Miałem Was wołać... @Kolbertus, @dziurawy

A i przestało mi to puchnąć... tak mi się wydaje. Automaty ładnie idą.

Może jeszcze @Zielone krainyby okiem rzucił...

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czegoś jej brakuje . Albo jedzenia albo pH . Nie wyglądają jakby reagowały na ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kolbertus napisał:

roślina zdrowa, ale wydaję mi się, że troszeczkę głodna

Też mi się wczoraj tak wydawało więc było podlewanie z nawozami... PK dalem tylko połowę dawki bo się też mi to kończy powoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Boost zależy od firmy każdy ma inny w sumie ;) u Hesi to jest pk 1-1 cukry i aminokwasy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z Plagrona Sugar Royal ma 9-0-0 i aminokwasy, a Green Sensation ma 0-9-10. Jest też typowe PK co ma 0-13-14, ale ludzie mocno chwalą właśnie Grren Sensation. Więc używam jego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@WBB wpisz sobie w necie canna boost poczytaj chwileczke , dodam ze boost jest 3x drozszy niz PK 13/14 

@WBB i pisza ze jak lejesz pk to i boosta !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać, że pH zmienia się po odstaniu wody. Ja prosto z kranu mam jakoś 7.0 bodajże, a po 2 dniach leżakowania jest już 8.2, po 5 dniach 8.45.

A co do samej rośliny to wydaje mi się, że azotu mógłbyś dać z 30% więcej, a PK zależy ile dajesz, jak biogrow podbijesz w górę o 30% to bloom o tyle samo bym podniósł i zobaczymy za tydzień czy nabiorą pełniejszych kolorów

I powiem Ci że czytałem o tych temperaturach, to jak dodasz suplementację krzemem (w cholerę tanie nawozy) i używasz ukorzeniacza, to roślina bez problemu może sobie siedzieć w 35 stopniach nawet na wegu i nie interesuje jej co się dzieje. A jak na dodatek masz podwyższone CO2 w boxie, to przy indicach możesz prawie 40 stopni mieć i dopiero zaczynają się problemy, ale musi być wtedy doniczka materiałowa, bo temperatura taka wysoka dlatego jest paskudna dla rośliny, bo ziemia ma małe nasycenie tlenem. Liście są małym zmartwieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewnyniedawno właśnie już też myślałem, że badałem wodę z kranu... a ten odstanej nie bo mi się nie chce. Muszę sobie zbadać bo sam jestem ciekaw.

A co do tego odstawania wody... ja leje do butelek plastikowych i trzymam je pozakrecanie żeby nie powypierdalac tych butelek i nie porozlewac. Daje coś takie odstanie czy zupełnie nic?

Ja to mam stres, że ona w agonii są od tego ciepła i dlatego tak blędną 🙂

Jakoś muszą wytrzymać te temperatury.

Dowalę jutro więcej nawozu bo dzisiaj to ewentualnie takie małe "między podlewanie" będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB  jak zakrecisz butle, to chlor Ci nie wyparuje z wody, ale też nie zmieni się za bardzo pH. Bo ogólnie pH odstanej wody się zwiększa dlatego, że ucieka z niej rozpuszczony CO2 no i też paruje ogólnie samo H2O, a w wodzie zostają rozpuszczone sole ( w większości zasadowe). Długo by opowiadać, za mało o tym wiem, to w skrócie jak woda nie jest odkryta na działanie powietrza, to chlor nie wyparuje i pH za bardzo się nie zmieni :classic_biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bob drzewny napisał:

Długo by opowiadać, za mało o tym wiem, to w skrócie jak woda nie jest odkryta na działanie powietrza, to chlor nie wyparuje i pH za bardzo się nie zmieni :classic_biggrin:

Czyli można powiedzieć, że leje prosto z kranu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...