Skocz do zawartości
Zenonowicz

Co jest nie tak? Rso vs Rso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

(Długo juz nie byłem na forum, dlaczego?  Tak samo długo bym pisał. 

Skończyłem na razie przygode z indorem, choc sprzęt jest jeszcze moze sie skusze, gdyz wynik osiągnąłem całkiem niezły) Do rzeczy... 

Choruje od wielu lat, dlatego też odkąd dowiedziałem się o MM i do puki mnie stać, na razie właśnie z niej korzystam. 

Jakie czas temu spróbowałem sam wykonać olejek RSO, i chciałem porównać go do tego który zdarza zakupić mi sie na receptę. 

Zrobiłem go na 96% spirytusie (przefiltrowałem przez materiał ale tylko raz, gdzieś na filmie widziałem, ze ktoś zwracał uwage na ponownie przefiltrowywanie, ponieważ wydobywamy w ten sposób jeszcze więcej z ponad 500 skladnikow Marichuany (ale to raczej nie ma znaczenia nic do mojego pytania)... i wyszedł zaskakująco gęsty. Dodatkowo ma smak haszu, a nawet bardziej opalonej lufki i to metolowej. (nieprzyjemny) 

Co tez bardzo ważne moj ma kolor bardzi ciemno brazowy, skolei kupiony jest piękny bursztynowy jasny. Smak lekko cytrynowy, seler? 

Oczywiście moj robiony byl z polaczka ale w samych topkach (mocna indica)

Natomianst kupiony z pięknego skn (Aurora s-lab 20‰) 

*Gesty oznacza dużo gęstszy niz ten kupiony. 

 

I moje pytanie brzmi co zmienic by smak mógłby lepszy a kolor moze jaśniejszy, lecz najwaznisze smak. 

 

Wiec pomyśłałem, ze może zmieszam go z e liquidem cbd o smaku np. Lemon czy innym lecz omyłkowo zamówiłem olej pod jezyk cbd. 

Natomiast myślę, że to nie znacznie moze poprawić smak. 

Druga myśl to taka, ze moze mógłbym zakupić niedrogie na portalu topki cbd które nie "kopia" ale smakuja i pachną jak prawdziwe 😛

I właśnie te topki w stosunku 50 na 50 z polką dałyby dużo lepszy efekt, oczywiście spadnie siła olejku, ale na prawdę moc tej indici mozna podzielić, jest wystarczająco mocna. 

 

Czy moze robie cos zle? 

 

Z góry dziękuję za wszelka pomoc 

 

Peace

 

 

IMG_20230317_193131.jpg

1679170243714351812233168994137.jpg

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kibic tak niestety. 

Zaczekam, byc moze ktos będzie mógł doradzić cokołowiek inaczej musze próbować, aż może sie uda...

Co moze wiązać sie z utratą dobrych kilkuset złotych. 

@Tester może Ty możesz cokolwiek podpowiedzieć? 

😞

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem czysty olej RSO nie nadaje się do e-papierosa. Trzeba by go było rozrobić z glikolem propylenowym jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bingobum napisał:

Moim zdaniem czysty olej RSO nie nadaje się do e-papierosa. Trzeba by go było rozrobić z glikolem propylenowym jeszcze. 

@bingobum powiedz mi proszę jak i w jakich proporcjach? 

Rozrobić znaczy dodac go juz kiedy uzyskam olej i zmieszać? 

Czy dodany dla smaku aromat do e liquidu,  mógłby tez sie tu znaleźć, aby polepszyc smak? 

https://allegro.pl/oferta/dinamo-orange-aromat-cbd-do-e-liquidu-5ml-baza-vg-13391551649

 

Rozumiem ze gliceryna roślinna ktora dodają do e liquidu ma zadanie zagęścić plyn, a z kolei tego tu juz nie potrzeba... 

 

 

 

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm nie znam się na temacie, to moje "przemyślenie" raczej można wziąć jako luźną wypowiedź, ale może kolor samego olejku jest zależny od tego, czy topki miały dużo bursztynu w stosunku do mleka? Może te kupne są ścinane o wiele wcześniej niż swojej produkcji i stąd ta różnica w barwie i gęstości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bob drzewny napisał:

Hmmm nie znam się na temacie, to moje "przemyślenie" raczej można wziąć jako luźną wypowiedź, ale może kolor samego olejku jest zależny od tego, czy topki miały dużo bursztynu w stosunku do mleka? Może te kupne są ścinane o wiele wcześniej niż swojej produkcji i stąd ta różnica w barwie i gęstości

Tzn moze nawet nie wcześniej ścinane ale to jasny skun, jasna barwa topow.

U mnie polaczek zazwyczaj jest ciemny e swojej barwie co na pewno ma przełożenie na uzyskana barwę oleju. 

Jednak nie wierzę w to ze nie da sie go ulepszyć, kolor mi nie przeszkadza, najbardziej smak i delikatnie konsystencja, na recepte jest bardzo gesty trzeba go podgrzać, ale ten moj to jest jeszcze ciut gęstszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz 3 części glikolu na jedną cześć RSO... i nic więcej bym nie dodawał

EDIT:
Zapytałem Chat GPT-4 co myśli na ten temat i to jego odpowiedź:

 

RSO (Rick Simpson Oil) nie jest przeznaczony do używania w e-papierosach, ponieważ ma lepką konsystencję i może być szkodliwy dla zdrowia, gdy jest podgrzewany i wdychany w ten sposób. Zamiast tego, powinieneś używać dedykowanego płynu do e-papierosów, który zawiera CBD lub THC, w zależności od tego, czego szukasz.

Jeśli jednak chcesz przygotować własny płyn do e-papierosów z konopi, to oto jak to zrobić:

  1. Zamiast RSO, potrzebujesz ekstraktu konopi, który jest odpowiedni do e-papierosów. Możesz użyć CBD lub THC izolatu, w postaci kryształów lub proszku. Znajdź legalny i sprawdzony dostawcę.

  2. Następnie potrzebujesz bazy płynu e-papierosowego, która składa się z propylenu glikolu (PG) i gliceryny roślinnej (VG). Stosunek PG/VG zależy od twoich preferencji. Dla gęstszej mgławicy zwykle używa się większej ilości VG, a dla większej ilości smaku i lepszego działania na płyny większą ilość PG. Popularne stosunki to 50/50, 60/40, 70/30 (PG/VG).

  3. Rozpuść izolat konopi (CBD lub THC) w niewielkiej ilości PG, ogrzewając go delikatnie i mieszając, aż się rozpuści. Nie podgrzewaj go bezpośrednio na płomieniu ani w kuchence mikrofalowej. Użyj łaźni wodnej lub podgrzewaj go bardzo delikatnie na niskim ogniu, stale mieszając.

  4. Po rozpuszczeniu izolatu, dodaj resztę PG oraz VG do mieszanki. Możesz również dodać kilka kropli smaku e-papierosowego, jeśli chcesz, aby Twój płyn miał określony smak. Pamiętaj, że niektóre smaki mogą wpływać na konsystencję płynu, więc eksperymentuj ostrożnie.

  5. Przed użyciem płynu dobrze wymieszaj wszystko. Przechowuj płyn w szczelnie zamkniętym pojemniku, z dala od światła i źródeł ciepła.

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiarygodnie szybka i trafna odpowiedź! <Niezmiernie wdzięczny>

Tak na mój rozum to potrzebuje:

1.Ekstrakt z konopi

2. Izolat CBD lub THC 

3. PG i VG

 

Tzn odmierzam np. 3ml Pg i 3ml VG. 

Przykładowo w 1ml rozpuszczam izolat a następnie na końcu wlewam reszte PG (2ml) i VG (3ml) stosując PG/VG 50/50? 

Gdzie tu miejsce na ekstrakt, w jakich dawkach go dodac jeżeli ekstraktu mam na przykład 5ml? 

I najważniejsze teraz, jak wytwarza sie w takim razie ekstrakt, jeżeli inaczej niz metodą RSO, czy chodzi o ciepła prasę?@bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ekstrakt to ten wyciekany tylko i wyłącznie prostownica czy ciepła prasą? 

Widze dwa artykuły, jeden na bazie rso chyba, a drugi na oleju żywicznym z prasy. 

Niestety w żadnym przepisie nie widzę uzycia izolatu 😞

 

@bingobum

Czysty Cannabidiol IZOLAT CBD Kush 99,5% 10g? 

https://allegro.pl/oferta/czysty-cannabidiol-izolat-cbd-kush-99-5-10g-12274193393

Taki? 

Znalazłem opis jak zrobić olejek. 

Na końcu Mamy odpadarowac ponownie alkohol tym razem az zostanie 5ml. (z 6gram?) - uwazam ze pozostawiajac 5ml będzie w nim jeszcze trochę alkoholu (czy tak ma być, to bezpieczne?) 

Finalnie dodając 20ml PG i VG mamy uzyskać az 25ml 😮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19/03/2023 o 20:22, bingobum napisał:

@Zenonowicz 3 części glikolu na jedną cześć RSO... i nic więcej bym nie dodawał

EDIT:
Zapytałem Chat GPT-4 co myśli na ten temat i to jego odpowiedź:

 

RSO (Rick Simpson Oil) nie jest przeznaczony do używania w e-papierosach, ponieważ ma lepką konsystencję i może być szkodliwy dla zdrowia, gdy jest podgrzewany i wdychany w ten sposób. Zamiast tego, powinieneś używać dedykowanego płynu do e-papierosów, który zawiera CBD lub THC, w zależności od tego, czego szukasz.

Jeśli jednak chcesz przygotować własny płyn do e-papierosów z konopi, to oto jak to zrobić:

  1. Zamiast RSO, potrzebujesz ekstraktu konopi, który jest odpowiedni do e-papierosów. Możesz użyć CBD lub THC izolatu, w postaci kryształów lub proszku. Znajdź legalny i sprawdzony dostawcę.

  2. Następnie potrzebujesz bazy płynu e-papierosowego, która składa się z propylenu glikolu (PG) i gliceryny roślinnej (VG). Stosunek PG/VG zależy od twoich preferencji. Dla gęstszej mgławicy zwykle używa się większej ilości VG, a dla większej ilości smaku i lepszego działania na płyny większą ilość PG. Popularne stosunki to 50/50, 60/40, 70/30 (PG/VG).

  3. Rozpuść izolat konopi (CBD lub THC) w niewielkiej ilości PG, ogrzewając go delikatnie i mieszając, aż się rozpuści. Nie podgrzewaj go bezpośrednio na płomieniu ani w kuchence mikrofalowej. Użyj łaźni wodnej lub podgrzewaj go bardzo delikatnie na niskim ogniu, stale mieszając.

  4. Po rozpuszczeniu izolatu, dodaj resztę PG oraz VG do mieszanki. Możesz również dodać kilka kropli smaku e-papierosowego, jeśli chcesz, aby Twój płyn miał określony smak. Pamiętaj, że niektóre smaki mogą wpływać na konsystencję płynu, więc eksperymentuj ostrożnie.

  5. Przed użyciem płynu dobrze wymieszaj wszystko. Przechowuj płyn w szczelnie zamkniętym pojemniku, z dala od światła i źródeł ciepła.

@bingobum okej powiedz mi tylko jak uzyskać ekstrakt jeżeli sposób RSO nie jest bezpieczny do vapowania...? 

Z góry dziękuję!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum Juz przestudiowałem trochę i widze, ze przy maksymalnych warunkach ostrożności mozna go wykonać.

Zamówiłem juz szklana tube, filtry, i gaz. 

Z tego co widze i czytam na forum MM, z 6g suszu można uzyskać około 1g ekstraktu. 

Widzę również jak bardzo jasny jest. 

Mam jeszcze pytanie... I "chyba" tylko Ty możesz mi pomóc jak na razie. 

Kiedy osiągnę juz ekstrakt, aby moc go vapowac powinienem jeszcze zrobic jak opisales to w poście tj. Dodac izolator i PG? 

Jesli tak to w czystej postaci ekstrakt w jaki sposób mozna palic jesli nie mozna bezpośrednio vapowac, z bonga do oleju? Czy nakrapiajac np. Tyton? 

Caly czas zastanawia mnie to czy w tym ekstrakcie który zakupuje na recepte, a który jest tez szeroko dostępny np. w Kanadzie czy Australii, jest dodawany PG, izolator, czy tez jest on wlewany bezpośrednio, co zgadzało by sie z tym co czytałem i ilością uzyskanego ekstraktu. 

(z 6-7g - 1g ekstraktu) 

Dodajac PG i VG w stosunku do ekstraktu nawet 1do1 z 1ml ekstraktu wyszloby 2ml elstraktu do vapowania 😕 Czy tak tez robią to oni mieszają? 

 

Jesli sie to uda i bedzie wydajne na tyle na ile myślę (z 6g = 0.9ml) ekstraktu bardziej opłacać będzie mi sie wykupić susz z recepty i samamu wykonać więcej ekstraktu do vapowania niżeli proponuja w swej cenie. 

 

https://pl.rnplex.com/news/bho-a-guide-to-butane-hash-oil-extraction.html

Edytowane przez Zenonowicz
I tu artykuł, spójrz prośba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zenonowicz
BHO (izolat po ekstrakcji gazowej) jest stworzone do dabbingu (gorący gwóźdź). Jeżeli jesteś początkujący, to nawet nie próbuj. Serio.🙂 

Rozpuszczenie THC (BHO) w glikolu nie powinno stanowić problemu ale nie wiem czy nie będziesz musiał go wcześniej zmikronizować i czy nie lepiej tego robić w łaźni wodnej. Jak. nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział. Glicerynę dopiero potem dodaj. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. 🙂 Żadnych dodatków już bym nie dodawał więcej poza PG/VG. Spróbować możesz z niewielką ilością na początek. 

Uwaga na glikol i glicerynę, bo lubią być zanieczyszczone. Trzeba też przy pilnować aby temperatura waporyzacji nie była zbyt wysoka, bo mogą syntetyzować się toksyczne substancje. Z tego powodu taki płyn nie będzie się nadawał np. do nasączenia papierosów. 

Nie wiem tylko co po chcesz tak kombinować, skoro można vapować po prostu susz i zrezygnować z tych wszystkich rozpuszczalników? Palenie ma być bardziej dyskretne? Więcej dymu chcesz? 

 

EDIT: A i jeszcze jedno- odgazuj dobrze to BHO, bo gaz także rozpuści się w glikolu... 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum witam ponownie.

A więc dopiero co nabyłem tube do BHo. Oczywiście zauważyłem juz jak dokładnie odparować gaz, najpierw na czystym powietrzu, a następnie dla pewności odparowania gazu w pełni, zastosować powinno sie kapiel wodna. 

W międzyczasie szukalem informacji w jaki sposób robia ekstrakt na recepte. I w jaki sposób ja mogę go otrzymać w najczystszej formie. 

Jezeli chodzi o aptekę, robią to ekstrakcja alkoholowa rso, jednak jest on bardzo dokładnie przefiltrowany, a do ekstrakcji używają najczystszego alkoholu z apteki, na końcu raczej mieszany jest z rozpuszczalnikiem do oleju który ma swoim składzie juz izolat thc i pg, a takze terpeny ze smakiem suszu.

 

A więc zdradzam tajemnice 😄 ukryta na zagranicznych youtubach, a do której doprowadził mnie jeden z forumowiczów z MM Fb. 

Wiec... Istnieje specjalnie przystosowany do tego Rozpuszczalnik o którym wyżej wspomniałem.... 

Nazywa sie "Farm to vape" - to cos czego szukalem i znalazlem. 

W środę/czwartek dojdzie do mnie, a także terpeny ktore posiadaja np. Smak i aromat "lemon haze". 

Wtedy tez mozna stosować rozpuszczalnik do gotowego ekstraktu z BHO (bo jak juz wspomniałes to jedyna mozliwa forma ekstracji na ten moment aby moc uzyskać dosc czysty ekstrakt ktory nada sie do palenia) w stosunku 1do1 lub 1do2. 

Do tego dodam kropelkę tępenow i oczywiście podzielę sie co z tego wyszło. 😛D

Zapomniałem wspomnieć, uzyje gazu Colibri (z tego co widzę jeden z najczystszych dostępnych) 

Dziękuję!!!!!!!!! 

Peace! 

P. S. Mozna zakupić Rozpuszczalnik bezzapachowy, a wtedy nadać smak samymi terpenami, jednak bezzapachowy jest niedostępny, zamowilem smak limonka i arbuz, 

Najwyżej dodam troszke terpenow "lemon haze" do rozpuszalnika o smaku limonki, moze sie razem dogadają w smaku 😄

Edytowane przez Zenonowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś na świetny biznes wpadł z tymi rozpuszczalnikami 🙂 da się to gdzieś w PL kupić? 
trzeba by zobaczyć z jakby to z dobrej jakości haszu wyszło (po odfiltrowaniu)

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bingobum napisał:

ktoś na świetny biznes wpadł z tymi rozpuszczalnikami 🙂 da się to gdzieś w PL kupić? 
trzeba by zobaczyć z jakby to z dobrej jakości haszu wyszło (po odfiltrowaniu)

 

Miałem dac sobie juz spokój ale tak jak pisalem genialny gosc na forum FB dodal post i zdążyłem wyświetlic, za moment został usunięty. 

 

Nie znajdziesz tego w polsce. 

Do czego tak naprawdę dążę, najbardziej sposrod wszystkich dotychczasowych sposóbow przyjmowania leku na moja chorobę jest extract z vape. 

Za ok 700zl wychodzi 0.9ml extraktu gotowego do palenia. 

Pani twierdzi ze na wyprodukowanie takiej ilości ekstraktu potrzeba zużyć srednio 8g.

Robią to sposobem rso jak juz wspominałem i dokaladnie kilkukrotnie filtruja, jednak z moich informacji wynika ze nie nadaje sie on bezpośrednio do vapowania, i jest raczej za gesty. Dlatego jeśli dodaja czegokolwiek, to właśnie rozpuszalnika ww. I tego również trzeba dodać stosunkowo np min 1do1 plus jeszcze kropla lub kilka samych terpenow. 

Idąc dalej, jeśli zakupie 10g suszu np aurara (680zl)i z ilości np. 7g suszu wyjdzie mi ok. 1ml i po dodaniu rozpuszalnika i terpenow wyjdzie 2ml, a moc, dzialanie będzie zbliżone (oczywiście nie dowiem sie jakie dokładnie stężenie będzie mieć moj produkt czy az 80 % jak ten kupiony) to znaczyło by ze wolałbym samemu z 15g suszu stworzyć az 4ml ekstraktu. 

Wtedy też ekstrakt 1ml wyjdzie mi w granicach max do 300zl :o różnica była by kolosalna ;) 

 

Posiadam vaporyzator crafty + i ten sposób przyjmowania leku jest tez bardzo przyjemny, a efekt działania jest krótszy ale natychmiastowy, czego właśnie potrzebuje kiedy doskwiera mi bol. 

 

 

@bingobum jak z haszu?? Tzn...?

Zauważyłem również ze niewielkiej ilości ekstraktu mozna zamowic np z Australii dyskretnie nawet do Polski. Kwota tam to 25-35 euro za 1ml, a koszt wysyłki 30euro. Za 900zl wychodzi nawet 7ml ekstraktu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...