Skocz do zawartości
Czupakabrr

Diagnoza liści

Rekomendowane odpowiedzi

Siema potrzebuje pomocy przy diagnozie liści i w żywieniu tego potworka. 

34 dzień AF w 21 pokazała płeć.

Siedzi w pc boxie 35x17 i h 40. Warunki ma raczej ok było git do teraz. 

3 żarówki ledowe z obi 1250lm jedna 3000k. Trzymam rękę między szczytem a żarówka i nie smali mógłbym tak trzymać bez "smażenia" dłoni długo. Mają z 10cm do żarówki. I w razie w mogę obniżyć doniczkę o 5cm ale boję się że jeszcze poleci do góry. 

Dzisiaj ostatni raz poprawiłem lst, na ost zdj widac. Oby. 

Temp 24/26 i wilgotność 35/55.

Medium biobizz lightmix.

Od 2 tygodnia root Juice i cana cannazym. 

Od 4 tyg dodałem bio grow 1ml na l. 

5 tydzień już pełna dawka root i cann 2ml/l growa oraz bloom 1ml/l 

Jutro zaczyna się 6 tydzień dziś dostała do tego zestawu topmaxa też 1ml/l

Daje jej to na pH 6,3-6.4. Teraz 300ml co 2/3 dni. Wypływ jak jest to pokazuje 6.8ph.

Gdy sprawdziłem glebę 1 raz po 3 tyg to pokazało 7.2. Przelałem ją raz woda o pH 5.5 może ciut mniej. Od tamtej pory mam wypływ między 6.5 a 7 czyli raczej prawidłowy. Zawsze wyrzuci z siebie jakieś 50ml wody to sprawdzam przy okazji, już tego jej nie wlewam. 

W 4 tygodniu ja przelałem, poniosło mnie z ilością wody po tym ja przesuszylem ze 4 dni. 

Mam też cal mag bio bizza dałem jej go ostatnie 3 podlania 0.5ml/l. Razem ze wszystkimi odżywkami, nie wiem czy poprawnie jest tak robić bo się na czytałem że podaje się z sama woda? 

@Udyr

@Zielone krainy

@Tester moja relke możesz dać do niedokończonych. Przerósł mnie metraż jak na moje obecne warunki.

@Rzeźnik

@Mr.Green

Screenshot_20230312-123638.jpg

Screenshot_20230312-123647.jpg

Screenshot_20230312-123650.jpg

Screenshot_20230312-123654.jpg

Screenshot_20230312-123656.jpg

Screenshot_20230312-123658.jpg

Martiwa mnie te liście które zmieniają kolor od boku, są to mlode liście. Widać to na przed przed ostatniej focie. 

Edytowane przez Czupakabrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ta donica jest prawie pod wymiar w nic większego jej nie wcisnę a i bałbym się ze porobię jej jeszcze gorzej. To serio konieczne? To 4 albo 5l donica nie jest znowu taka całkiem mała. Widziałem że ludzie sadzili w różnych cudach nawet pudełkach kartonowych i rosło. 

A może miernik mi się rozjechał bo był kalibrowany 4 miesiące temu? Nie mam bufora zadnego

Edytowane przez Czupakabrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabrr dokładnie jak Udyr pisze, i liście się wybarwiają na jasno zielony, a doły usychają, co może wskazywać na to, że wysysa się z liści, azotu możesz ciut dać jak masz jakiegoś no i byle do końca... Mała doniczka trochę, ale już nie przenoś,uważaj tylko na wodę, podlewaj mniej, ale częściej gdy liście się trochę podniosą i jakoś to pójdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik

@Udyr

@Zielone krainy

A to co znowu jest? Coś ja zrzera czy opalone od nawozu jakiegoś?

Jakieś jakby pocięte a brzegi, nie końcówki, robią się nie wiem jakieś brązowe albo fioletowe? 

Na niektórych liściach są białe plamy. 

Opisałem wyżej dawkowanie nawozow dobrze to robię?

Znalazłem 3 takie listki wczoraj widziałem tylko 1.

Dziś pobladła chyba jeszcze bardziej. Dostała wczoraj 350ml z nawozami. 2ml grow 1mlbloom 1ml topmax 0.5ml calmag 4ml root Juice i 2ml canna cannazym na litr wody. Wnioskuję że znów za dużo?

Ziema na początku była po brzeg Teraz siadła DOBRE 3 centy niżej. Może ja wyciągnąć nasypac na dno swierzej ziemi i wsadzić z powrotem czy lepiej nie? 

Screenshot_20230313-122044.jpg

Screenshot_20230313-122050.jpg

Edytowane przez Czupakabrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabrr szybko się wysysa, bo kwitnie, nie nawoziłeś w porę, więc roślina ma braki. Na organicznych nawozach jest ciężej uzupełnić niedobory, trzeba czekać, gdybyś miał nawozy mineralne to odbiłaby szybciej. Laniem większej ilości nawozów przy małej ilości wody możesz im zaszkodzić, podałeś roślinie 3krotne stężenie jak na tą ilość wody. Wiadomo, jak się odwali tzw. Kupę to chce się to jak najszybciej naprawić, ale dawaniem absurdalnych ilości nawozów nie nadgonisz, bo roślina musi to przerobić, nawozy też mają swój odczyn, jak zakwasisz glebę to znowu wyjdą jakieś smaczki i tak - rozwiązanie rodzi problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też tak było... liść w połowie się robił cienki jak nitka i odpadał. Nie wiem czy też nie dopierdoliłem właśnie za mocno nawozami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik @WBB

Nie no ziom jak 3krotnosc podane ilości nawozow rozrobilem w litrze wody podane było z tego tylko 350ml więc proporcje były ok jak na ten tydzień rośliny. 

Podejrzewam że leje za dużo wody w tą donice co 2 dni.?

Jak mam wypływ z gleby 6.8ph a leje 6.3 to jest w porządku? 

Edytowane przez Czupakabrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green

Zazwyczaj jak zaglądam do boxa to jest 40pare. Maksymalnie łapie koło 55 a minimalne 35,zapewne gdy wietrze pomieszczenie więc ta minimalna wartość nie jest stała, raczej chwilowa. 

 

A może to niedobór wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green

Normalnie siedzi sobie w boxie, nie wyciągam jej niepotrzebnie. 

Myślę że dawki po 300/400ml bardziej co 2 niż 3 dni zrobiły robotę. Ciekawe czy z tego wyjdzie bo wygląda kiepsko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Czupakabrr napisał:

@Rzeźnik

@Udyr

@Zielone krainy

A to co znowu jest? Coś ja zrzera czy opalone od nawozu jakiegoś?

Jakieś jakby pocięte a brzegi, nie końcówki, robią się nie wiem jakieś brązowe albo fioletowe? 

Na niektórych liściach są białe plamy. 

Opisałem wyżej dawkowanie nawozow dobrze to robię?

Znalazłem 3 takie listki wczoraj widziałem tylko 1.

Dziś pobladła chyba jeszcze bardziej. Dostała wczoraj 350ml z nawozami. 2ml grow 1mlbloom 1ml topmax 0.5ml calmag 4ml root Juice i 2ml canna cannazym na litr wody. Wnioskuję że znów za dużo?

Ziema na początku była po brzeg Teraz siadła DOBRE 3 centy niżej. Może ja wyciągnąć nasypac na dno swierzej ziemi i wsadzić z powrotem czy lepiej nie? 

Screenshot_20230313-122044.jpg

Screenshot_20230313-122050.jpg

Te zdjęcia to chyba kalkulatorem robione. 

Masz w tej doniczce drenaż od spodu?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie często zapominamy przy dawkowaniu nawozów o tym, że proponowane dawki są obliczone przy całkiem idealnych warunkach, przez co roślina po prostu jest zdrowsza i większa. Jak w 10 różnych kwestiach odbiegniesz od ideału, to sumarycznie będziesz mocno w tyle w stosunku do "rośliny idealnej", więc nie powinieneś wrzucać proponowanych dawek. Niby można podciągnąć argument "no ale jak roślina wypije mniej wody, to też mniej wleci nawozów", tylko tu jeszcze jest kwestia, że te nawozy mogą się po prostu odkładać w glebie i z każdym następnym podaniem zwiększamy ich stężenie

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...