Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Joł😎 czas pędzi nieubłaganie. Szkoda życia na nudę, trzeba testować. 

Gleba i osprzęt - living soil. Przed zasadzeniem w dołek mycoterra mikoryza i bakterie. Lampa ledam max będzie 105w. Wiatraki pc jako mieszak i wyciąg. Growbag 39l. Domek 0.25m/h130.

Pestki - poniżej odmiany. Chodzi o to żeby urozmaicić życie. Pobrać klony i wchodzić w tajniki głębiej. Bez outa w tym roku. Klony do nauki własnych pestek. Phantom OG zniknął z klasera Barneys, info z pierwszej ręki 😉  więc jeśli wszystko pójdzie gładko to S1, chciałbym Nevilles Haze popylić to co zostanie sklonowane. Taki plan, trzymajcie kciuki. Starszaki z greenhouse seeds mają 2.5 tyg i stanęły w miejscu, młodziaki 2 dni z reszty pestek. 

2.5 tyg - Greenhouse seeds: Nevilles Haze(środek) Holy punch x 2 (krawędzie) 

Barneys farm: Phantom OG, Shiskaberry(łupina nie chciała zejść i lekko ją uszkodziłem crushingiem, ale leci powoli do przodu - foto) 

Sensi seeds: Skunk 1

Gnomes garden: Grandaddy black 

 

Trening - młodziaki na v2, starszaki się zobaczy. Haze zostanie ścięty najpóźniej, tu pewnie wjedzie łamanie na flo. 

 

A stanęły w miejscu bo gleba jest coraz bardziej żywa, chłonna i jak myślę że jej się nauczyłem to się grubo mylę. Dam im kilka dni i ścinam łby. Dużo mam gleby do podsypania, popiół dokładnie przed flo dopiero. Uczę się na błędach 😂 więc te starsze pewnie pójdą na minimum 4 pały. 

Pozdrawiam 🖐️

IMG_20230310_010506.jpg

IMG_20230310_011059.jpg

IMG_20230310_010406.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest to coś co uwielbiam 🙂 jebać system i jechane do przodu 🙂

Grow BAG coraz głębszy się robi widzę 😄

...na testy go.. !!! 

głębiej..

i

głębiej..

..w opór go 😎

Koncept godny uwagi 😝😃😶

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie przeszkadzać. Na tych starszych z problemami z korzeniami lekka poprawa w kolorze nowych i górnych liści. Nowe koleżanki też coś się ruszają do góry, każda w swoim tempie. Więc mam nadzieję na nowy start. Dorzucone awokado, a w nim fusy z kawy i z herbat, jabłko, pokrzywa i skrzyp. Warunki typu temperatura i powietrze też poprawiłem. Obserwuję i łapie za to grow bucha. Pa 🖐️

IMG_20230314_233616.jpg

IMG_20230314_233646.jpg

IMG_20230314_233755.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś napisać jak przygotowałeś glebę? Chodzi mi co dałeś do niej, jak długo ja gotowałeś.

@grolsch3

Coś doły zaczynają szwankować, głodne albo blokada 

Edytowane przez Truman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Truman napisał:

Czy mógłbyś napisać jak przygotowałeś glebę? Chodzi mi co dałeś do niej, jak długo ja gotowałeś.

@grolsch3

Coś doły zaczynają szwankować, głodne albo blokada 

W sumie nie mam tajemnic i podzielę się takimi informacjami, a co. Nic odkrywczego, może poza skamieniałymi algami. Zresztą jakby przejrzeć moje fr to wszystko podawałem. Do rzeczy.

Nie gotuję ziemi w sensie purystycznym. Często je mieszam. Mam dwie pryzmy budowlane 80l. Proces przebiega następująco. W jednej gleba zużyta po grow, z całym systemem korzeniowym, jest przesuszana, rozbijana i wzbogacana o specyfiki ze zdjęcia. W zależności co chce sprawdzić w medium w kolejnym grow. A sypie nie więcej niż po dwie garści każdego z wybranych na daną chwilę specyfików. Nigdy nie odmierzam. Później utrzymuję wilgoć. Karmie robaki i wszystko co żyje w glebie tym co mam pod ręką. Warzywami, owocami, kartonem, kawą, herbatą... Wszystko co organiczne. Byłem po roztopach w lesie na spacerze i trochę liściastych elementów poszycia przyniosłem również. Cały czas się uczę i nie stoję w miejscu. Taka dyscyplina grow że poza USA to mało co można byłoby się nauczyć. A i tam czasami wydaje mi się że żyją stereotypem uprawy.

W pryzmach znajduje się 50l biobizz lightmix, 25l batmix plagrona. Coco biobizz 50l i około 30l cocobrix plagron. Dygresja, jeśli chodzi o medium, to tylko moim skromnym zdaniem plagron góruje nad biobizzem i w ziemi i coco, jeśli chodzi o jakość. A u mnie odpadki, perlit, słoma i bardzo dużo marihuany. Nawożę częścią wiatraków z pierwszych czyszczeń na indukcji i flo. I tak to się gryzie ze sobą już ponad rok. Chciałbym wystartować, ale to pod koniec roku raczej, z kolejnym kompostownikem / pryzmą typowo cytrusową, takie wyzwanie przede mną sobie stawiam. Dzięki za pytanie. Pozdrawiam 🖐️

 

A te doły to przelane. Za bardzo nawilżyłem glebę, trzymałem wysoko rh i korzenie podgniły. Liczę że po przesiadce po czasie odbija. Glebę którą stworzyłem można nazwać bardzo ciężką i mega absorbująca wodę. 

IMG_20230315_150806.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 widzę, że wiedzę masz i fajny zapał, zaciekle kibicuje sukcesu w organicznym grow. Z mojego doświadczenia palm ash tree jest cholernie ale to cholernie mocnym specyfikiem, udało mi się nawet parę krzaków tym popalić 🤣. Jeśli chodzi o twój styl to fajny kanał na yt jest "Living Soil" gorąco polecam gościu wie o czym mówi i pokazuje efekty swojej wiedzy. 

Bardzo wiele się nauczyłem od tego Pana. Jeśli chodzi o prochy uzyzniajce, spróbuj takich rzeczy jak mączki kostne, suszona krew, suszone algi itd. Wychodzi grosze na kg kupowane a to samo jest w tych "pseudo markowych produktach". 

Ja trochę w inna stronę poszedłem lecę w hydro i na solach, ale ostatecznie liczy się wynik, dobra zabawa i oczywiście smaczny buch. 

Dużo sukcesu 

Pozdrawiam hydro maniak 💦

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman też mam właśnie grow za sobą co popiołem poblokowałem na wegu potasem i odbiło się na koniec wielkością szyszek🤦‍♂️ tak bez skromności, nie podglądam za bardzo nikogo już, tylko uczę się na błędach. Ale jest ich tam sporo. Ja od siebie gościa polecam knf garden. Lubię go i dużo mi swoimi wrzutami podpowiedział. Bo szukać i dochodzić lubię sam. Mało kto mówi wprost, dużo też jeszcze szuka po omacku. My też musimy cały czas do przodu, takie życie 😁 a smaczny buch jest najważniejszy dla mnie w tej zabawie 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Truman  no od początku stosuje herbatki, w formie dżdżownic kompostujących w medium i wody ze zraszacza. Bakterie i inne skoczogonki czy nicenie w glebie to gotują później 🙈 sorry, musiałem. Oliwa z oliwek za mocno wjechała 😁

Jak ktoś stosuje uprawę bio typu tabletka to może stosować herbatki. Jak ktoś chce tak uprawiac. Spoko. Wystarczy humus za 20zl, z 2-3 butelki na grow. Jak ktoś chce może napowietrzać. Ja mam to na żywo, na żywo mi kompostują. Aktywne gówienka są wspierne przez armię innych wspomnianych przetwarzaczy, dorzucam bakterie w proszku i leje odstaną wodę. Czasami coś do niej do dodam. Z płynnych algi biobizz, pokrzywa gnojówka lub knf, aloes prosto wyciśnięty lub knf. Nie stosuje mączek kostnych(jak dodaje biobizz premix to jedynie, zbudowany jest w oparciu o te mączki plus bazalt), same warzywa i owoce. Wspomniany wermikompost. Mam dostęp do świeżego kurzaka, nie chce na razie stosować jak kolory w roślinach są ok. Chyba że ja coś po drodze zjebie. Więc uważam glebę za dobrą w npk, dosypka k na 2 fazę flo.

Chciałem kiedyś kupić melasę, ale nie poszedłem w tę stronę. Kwasy huminowe podaje do gleby w posypkach, a czasami zarzucę w kroplach od ghe mają bio skoncentrowane lub po prostu za pomocą fermentu. Innych cukrów nie używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...