Skocz do zawartości
Katastrofedens

Sezony 1m2 Lumatek ATTIS 300w PRO

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green trochę ciepło, ciężko mi jakoś w tym gro utrzymać stała temperaturę i warunki tym bardziej ze pogoda nie rozpieszcza zimno ciepło i chuj wie jak wypośrodkować 🤣  od lampy to narazie tylko 3 stopnie podbija 😅 teraz maja 25 stopni i 50-60% wilgotnosci wiec jest ok 🙂 jutro i tak lecą już do docelowych donic i w końcu odpalę jutro drugiego boxa z HPS 😅🍀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pójdzie woda do dużych donic to też inaczej troche to tam będzie z parametrami wyglądało. 

A Temperaturę tylko wyciągiem da radę chyba obniżać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik w małym boxie mam cooltube i tam nigdy nie  miałem mniej niż 50% wilgotnosci a temperatura 26 stopni się utrzymywała a w dużym boxie polecimy bez nawilżacza  będzie dużo dobić dużo wody to podniesie o te 10%🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens pamiętaj, żeby temperaturę dostosować do wilgotności, bo jak podniesie Ci do 28-29 to nawet 70% będzie za mało. Z tego co widziałem u siebie i u innych to optymalnie jest trzymać dość nisko lampę(Ty z HPSem możesz zejść niżej) , temperaturę trzymać do 27° i 80-85% wilgotności i zostawić im trochę miejsca w boxie np. Nie wrzucać 15 plantów na 1x1x2, bo porosną kikuty i ściągniesz 30g suchego z krzaka, tylko zbijaj je, żeby nie rosły większe jak te 70-80cm i one ładnie spuchną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 14 panie już w docelowych doniczkach,   mamy w sumie ich razem 11😄

9x11l i 2 panie w 6l ale to nie wiem który to dzień 7 chyba 😅 

Panie dostały po 1 biotabsie nad kolejnym się zastanowimy i zobaczymy jak będą wyglądać na indukcji 🍀 podlane bacterexem i orgatrexem 🍀 korzenie bardzo mi się spodobały  po tych 2 tyg  oby teraz zasuwały ostro do przodu. Dzisiaj dostaną Jeszcze oprysk z boom boom spraya  na koniec dnia 🙂  

wentyalcja już chodzi mieszający  tez coś je tam buja 🤣  lamla 50% i 60cm od roślinek za jakiś czas jak podrosna  poleci lst 🙈 

nie planuje wyższych niż 90cm 😋 @Rzeźnik

9EA2843D-E324-495C-8602-745A25B318DD.jpeg

C63EEE49-03CF-4D5F-9ABA-3E5B7EF15108.jpeg

C1401955-D093-4EAC-9528-D461AEBD41A8.jpeg

47DC8DBF-AB2E-4C99-90E6-55D17FC7BE82.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens Biotabs robi robotę od startu 😎 korzenie ładnie ida. 9 litrów wydaję się nie dużo ale jak Zielone Krainy pisał mi na początku przy moich 8 litrach że to dość sporo i lepiej byłoby zredukować objętość do 4-5 litrów to mnie trochę olsnilo że te doniczki nie sa na tyle małe by rosliny nie mogły w nich osiągnąć 1m wysokości co w ogóle nie przeszkadza żeby i tak było zajebiście.

Będzie gęsto 🙂

 

 💘

@Rzeźnik zdefiniuj "kikuty" 😄

Co jest złego w 30 g z krzaka i uprawie np. 15 plantów na m2  😛 przy założeniu że tak to ma mniej więcej wyglądać.

@WBB wyciąg niszczy wilgotność jakby nie patrzeć. Jeżeli w boxie masz większą wilgotność niż w pokoju np. 60-70% w boxie i około 40-50% w domu, co jest jak najbardziej realne przy sezonie grzewczym to w momencie włączenia wyciągu zasysa on wilgotniejsze powietrze z boxa tworząc z automatu zasys "suchszego" powietrza z zewnątrz boxa do boxa co sprawia że usuwamy mokre powietrze które tak usilnie staramy się nie raz zagwarantować naszym młodym roślinom 🙂

Wyciągu bym używał raczej do pozbywania się nadmiaru wilgoci na FLO gdy topy puchną i ryzyko plechy spędza sen z powiek 

@Katastrofedens wody im daj 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green dostały wczoraj 0.5l dzisiaj tez im tyle wleje po 24h chciałem jutro ale stwierdziłem ze nie musza sobie popić dzisiaj dam im  0.3ml calmaga ale te w 6l chyba podleje tylko 0.3l  zbyt małe donice  łatwo przelać  będzie można 😅 i te donice to 11l 🙄 w małym boxie pod hps siedzą 9l 😂

No one dostały od 1 dnia mykos  wymieszany z ziemia i widać ze zadziałało coś tam 😅❤️  teraz maja 24.5 stopnia i 67% wilgotnosci 😋 wiec chyba nie jest złe co nie 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green no, bo ja nie lubię niczego robić na odpierdol 😁 wiadomo, że trawka to chwast i wyrośnie tak, czy siak, ale jakbym chciał uprawiać na jak największą ilość masy zielonej to robiłbym to dla przemysłu kosmetycznego czy do izolacji budynków. A do palenia to mają być szyszki, porządne takie, cuchnące wręcz skunem, pokryte żywicą, kruszące się w palcach czy też lekko gąbczaste o potężnej sile. Łodygom i liściom mówię - nie! 😏

@Katastrofedens zajebiste korzenie na tym etapie, mikoryza robi swoje 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens licz się z tym, że z dużymi korzeniami wiąże się większy pobór pierwiastków, woda będzie łatwiej przelatywać i podlewanie będzie trochę uciążliwe, a jeszcze jak mocy im dorzucisz to już w ogóle będą szły jak dzika kuna w agrest, także lej im tam szczodrze tego bactrexa i orgatrexa 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik  dostaną przed przełączeniem 20ml orgatrexa i 1g bacterexa  na głowę i może jednego tabsa jeszcze  ? ale to jeszcze trochę zastaniam się jak dawkować ten cal mag  😅 Powiem ci ze to przesadzenie nie zrobiło na nich dużego wrażenia już zapierdzielajcie jak dzikie 😅  

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Katastrofedens  odnośnie biotabsa Ci nie podpowiem, @Mr.Greenza to ma go w małym paluszku to Ci podpowie. Cal-mag dawaj co podlanie 0,5ml, pamiętając o wstrząsaniu butelką przed dodaniem do wody, a gdy liście zaczną robić się niebieskie to przystopuj i obserwuj kolejno rosnące piętra, po tygodniu możesz wznowić suplementacje calmag. Symbioza grzybów z korzeniami sprawia, że korzenie lepiej przyswajają pierwiastki i dzięki temu lepiej odbijają przy stresach, dlatego też jak będziesz je frygał to śmiało, rób to odważnie, a jeszcze tego samego dnia zobaczysz, że odbiją i urosną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik  ok to tak będę lał 😅 No mieszam mieszam każdy płynny nawóz bo inaczej się nie da 🍀No mi się tez wydaje ze boom boom spray dane coś bo zawsze to tak 2 dni mailem po przesadzeniu przestoju a teraz po około 24h ruszyły 🐻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...