Skocz do zawartości
sopel

1? x Royal Haze Automatic, LED Cree XTE 60W (od zera 😅 krok po kroku)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22/02/2023 o 21:14, sopel napisał:

Dzisiaj trochę zmieniłem koncepcje i tak już zostanie. Mam pytanie: gdzie najlepiej umieścić ten czujnik temperatury od wentylatora?? Widać go na zdjęciu na zakończeniu kabla. Bardziej przy podłodze czy na górze boxa? Czy mogę zostawić te 2 pasywne wloty (100 i 125)? Chyba nie będą w niczym przeszkadzać?

 

IMG_20230222_180836.thumb.jpg.56ebf7e054904b74774ddb59a6cf5a97.jpg

 

siema i gdzie umiescilem ten czujnik na gorze na dole ? w ktorym miejscu ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dziurawy ja jednak nie korzystam z czujnika tego od wenta choć mam go  przypiętego gdzieś pośrodku wysokości boxa. Ale czujnik termo/higro to trzymam na donicy. Wcześniej miałem na lince zawieszony ale doszedłem do wniosku że wynik nie będzie wiarygodny przez słaby ale jednak stały ciąg powietrza w tym miejscu 🖐️

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Joł 🫵 dzień 29 tydzień 5. Przez ten tydzień prowadziłem ją drutem🙄. Główna łodyga ma ok 1 cm grubości. Widzę ma wierzchu kilkanaście zalążków kwiatów i tworzy się w miarę równomierny baldachim. Wiatraki upinam jak mogę ale te co są pod spodem. W czwartym tygodniu łącznie 1,5l wody + nawozy z tabelki z tygodnia 3. Nawilżacz wyjąłem już żeby było więcej miejsca. Warunki 26/40 światło stałe 20/4. Aha jutro zmieniam ten drut na 1,5 w izolacji bo łodyga jest chyba zbyt silna i zaczyna wpijać się w główną łodygę 😬 1 liść ma jakąś skazę 😉 pozdro 5

 

 

IMG_20230327_225506.jpg

IMG_20230327_225543.jpg

IMG_20230327_225524.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel mniej wody można wtedy wlewać, woda w glebie nie zastąpi wilgotności w powietrzu. Ale to oczywiście jakbyś chciał kombinować, żeby tworzyć jak najlepsze warunki do wzrostu, niekoniecznie najwygodniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj poszło 2l mieszanki ale 0,5 oddane. Złamałem główna łodygę przez przypadek ale założyłem klips i przez noc się zrosła. Jebie z namiotu już na ostro więc niebawem zakładam filtr 🥳👍🖐️ pozdróweczki ziomeczki

IMG_20230330_161208.jpg

IMG_20230330_161217.jpg

IMG_20230330_161228.jpg

Na razie naliczyłem 22 zawiązane pąki większość już z włoskami 🥰 więc postanowiłem zrobić im więcej miejsca na światło. Było golone 😁

Jest 26 stopni 40-50% ogólnie roślina wygląda na szczęśliwą 💚

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha no i teraz cisnę po tabletce co2 dziennie jak pamiętam ale wiadomo "wiesz jak jest a nie wiesz jak będzie" 🤣🤣

Aha no i te odrosty juz kończę prowadzić ale krzywdy im nie zrobiłem tym druciczkiem @Mr.Green 😉 on może tylko tak wygląda. Ale na głównej wystarczyło żeby złamać całkiem pionowy wzrost. A i reszta się ładnie rozłożyła. ☯️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hubert2020 miałeś rację wcześniej👍. Nie wiem jak do tego doszło ale dzisiaj sprawdzałem ziemię bo moim zdaniem za mało wchłania odżywek i pH było 8. Innym miernikiem sprawdzałem też wodę którą podlewam i ma pH 7,3. Gdzieś zaniedbałem ten temat. Szybko pobiegłem po BioDown od Biobizz i wlałem jej litr wody z odżywkami i tym kwasem co kupiłem. Na wszelki wypadek zrobiłem roztwór pH 5. Później już mierzyłem ziemię i  było ok 6,5. Dużo czasu roślina straciła. Ciekawe co będzie dalej..czekamy 😁

Edytowane przez sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sopel ja dużo siedzę teraz na forach różnych filmy oglądam byłem totalnym amatorem dużo mi tutaj chłopaki wytłumaczyli co i jak a teraz akurat uczę się o niedoborach jak rozpoznać brak azotu fosforu wapnia magnezu itp ja jak tutaj wszedłem to sądziłem ze kupię sobie box nawozy i samo urośnie jak na parapecie zwykły kwiat a tu okazało się inaczej trzeba dużo czytać 

Podstawa Miernik PH i to dobry tak samo Miernik EC bo te dwa mierniki pokazują co i jak 

Edytowane przez hubert2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ja też dopiero zaczynam swoją przygodę uprawą. Jest tu kilku obcykanych osób 🙂 ale co uprawą i odmiana to u każdego może być inaczej. Damy radę tylko musimy nauczyć się czytać z nich czego im potrzeba. Mam nadzieję że jestem na dobrej drodze i chętnie wysłucham i sprawdzę każdą radę. Pozdro🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze się nie poblokowala 😁 monitoruj pH i będzie dobrze 🙂 ja nawet w biotabsach reguluje wodę między 6.0-6.5  co niby nie trzeba ale co to szkodzi wlać trochę pH down 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że ja raz zdusiłem mocno roślinę, bo przez nawilżacz ultradźwiękowy zapchał się filtr CO2 i miałem milion dziwnych niedoborów, tydzień roślina pohulała normalnie i trochę odżyła i dorzuciłem jej wczoraj matę CO2. Tak wyjebało wszystkie szczyty w górę z liśćmi, jak w Watykanie na placu :classic_biggrin:

Więc uważajcie też na to, żeby roślina nie dusiła się przez brak wymiany powietrza w boxie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bob drzewny you are right 👍😁

Właśnie byłem spryskać całą powierzchnię przygotowanym roztworem 6,0 jakieś 200ml i teraz będę to stałe monitorował. Rqs podaje że wystarczy 6,0-7,0 i jest dobrze też. A tabletki co2 teraz będę wrzucał prosto do nawilżacza 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...