Skocz do zawartości
ZielonyTabaluga

3x Auto "Jack Herer" 110W Led.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, witam w mojej drugiej odsłonie i zapraszam do śledzenia. 🙂

Pacjent : Auto Jack Herer x3

Box : 0.24m² (0.6 x 0.4)

Oświetlenie : lampy Led łącznie 110w 

Wentylatory : wdrażający 12cm,  mieszający 12cm, wydmuch 16cm. 

Nawilżacz : 200ml/4h 

Ziemia : Uniwersalna 

Nawozy : calmag, pk13/14, canna ph down, micro/grow/bloom 

Aktualnie mają 4 dni, dostały MGB 0.75ml/1l. 

Siedzą w donicach 9l - wysokich. 

Planuje zrobić im topping nad 4 piętrem, + lst. 

Temperatura 23/25°C Dzień. 17/19°C Noc. 

Wilgotność : 35% - niska, gdyż sezon kiedy grzejniki chodzą i ta wilgoć jest niska.. 

Światło : 18/6

Zapraszam do obserwacji. 🙂

IMG_20230124_082612.jpg

Edytowane przez ZielonyTabaluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy ponownie  🙂

Nałóż coś na te sadzonki.. np. Obcieta butle 5L I spryskaj woda to wilgotność będzie lepsza I będę miały swój mikro klimat. Sadzonki nie lubi hak jest tak sucho.. przy auto może to opóźnia wzrost A czasu mało  🙂

powodzonka,  będzie zagladane 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pytanie do ziemi jak juz tyle zainwestowałes to mogłes tą ziemmie terra canna kupić bo te uniwersalnie uja warte i mają dużo soli

Edytowane przez ciechen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciechen Jasne, ziemia która jest nafaszerowana azotami i innymi pierwiastkami jest najlepsza, ja wyszedłem z założenia, że wolę mieć uniwersalna z prawie brakiem pierwiastków i od małego im lać nawozy i mieć nad nimi "pełną kontrolę". Po zagłębieniu w MGB, można wywnioskować, że lepiej właśnie w taką ziemię lac 1ml/1l nawozów gdy są sadzonka, 2ml/1l gdy mają już 3/4 piętra i 4ml +pk/1l gdy już będą kwitły.

Nie zapeszając, jak na swój wiek, są większe niż właśnie wcześniejsze na ziemni do tego przeznaczonej. Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ZielonyTabaluga napisał:

Nie zapeszając, jak na swój wiek, są większe niż właśnie wcześniejsze na ziemni do tego przeznaczonej. Zobaczymy. 

W 4 dniu juz widzisz różnice powiadasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł.... chociażby w celach naukowych 🙂

Też jestem ciekaw jak Ci pójdzie wyprowadzenie takiej ziemi i ile do sił i nerwów będzie kosztowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Jak ktoś ogarnia to nie powinno to być wielkim problemem. 

Jego założenie nie jest błędne.  Sam jak szukałem info odnośnie najlepszej ziemi do organiki pod BioTabs to najwięcej informacji było o tym żeby była to ziemia w miarę jałowa by samemu dozowac wszystkie pierwiastki. 

Gaia Green ma taką ziemie  0/0/1  niestety jest droga I praktycznie nie dostępna na rynku EU 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, no zobaczymy. Mam jeszcze AK z poprzedniego wychowku. Nie jestem nałogowym palaczem, robię to bardziej z hobby i jakoś mnie to odstresowuje. Robienie wszystkiego książkowo jest nudne. Będę tutaj wstawiał zdjęcia dwa razy w tygodniu z postępów, będę się również starał szczegółowo opisać co i kiedy było podawane, oraz co zauważyłem. Może akurat pójdzie po mojej myśli 🤔 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga jak się podstaw nie opanowało i nie wie co z czego wynika to jak chcesz eksperymentować? Jaki jest cel eksperymentu? Z czym chcesz porównywać? Jaka jest hipoteza, którą chcesz potwierdzić? A może jakiejś chcesz zaprzeczyć? Wypisz założenia, chętnie zobaczę ten "eksperyment" 

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik Słucham? Jeśli wszyscy do tej pory zrozumieli, a Ty nie, to jak mam prostszym językiem wytłumaczyć? Cel jest taki, że będę ładował nawozy od zera, w czym problem? Skąd to negatywne nastawienie i nienawiść? W poprzednim poście x miesięcy temu, nic nie pomogłeś i nic się od Ciebie "nie nauczyłem", możesz patrzeć na mój "eksperyment" w przeciwieństwie do Ciebie, zdjęcia będą moje. 

PS. Gdyby nie Green, to nawet pewnie byś nie zczaił bazy, że coś dzieje się innego. Moje krzaki, mój wybór hodowli. Popatrzeć możesz. 🙂

Edytowane przez ZielonyTabaluga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Wiesz, inni ci, którzy żyją w jaskini, myślą, że naukę bierze się tylko wtedy gdy się gdzieś udziela. A ja miałem 3 miesiące, aby czytać nie tylko Polskie, ale i zagraniczne fora. No ale jeśli coś nie dzieje się według stałego schematu "łatwego schematu", to jest się narażonym na hejt. Ja nie mówię, że z tego wyjdzie 2x więcej plonu, po prostu chce sprawdzić, czy to ma sens i jak to wygląda względem "standardowej" procedury. Zresztą, haa tfu, mmm... Puuuu.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTabaluga że robisz eksperyment, a definicja eksperymentu jest inna, zadałem Ci pytanie, a Ty wkładasz mi w usta nie moje słowa. Napisałem to bez emocji, aż przykro patrzeć, że szukasz jadu, zamiast pokornie się poprawić. Pokorne ciele dwie matki ssie, pamiętaj

"hejt"... Już nie można nic powiedzieć, bo płatki śniegu są takie wrażliwe... I zaraz dopowiadają sobie historię

Brakuje mi tu porównania, a Ty nie masz do czego porównywać, bo nie masz bazy, dwóch namiotów, tych samych źródeł światła, nawozów i 2 różnych ziem (z nawozami i bez), więc eksperyment nim w rzeczy samej NIE JEST, bo nie sprawdzisz tak nic. Wystarczy, że teraz pójdzie Ci lepiej niż poprzednio i będziesz zachwalał start w jałowym medium, co jest bzdurą, bo nie masz porównania. Czekam na merytoryczną odpowiedź, a nie użalanie się nad sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...