Skocz do zawartości
laryyy24

Choroba? Nadmiar? Czy Niedobór?

Rekomendowane odpowiedzi

@Kibic bio bizz Grow, Bloom, Top max po 5 ml na litr co drugie podlewanie tzn. raz w tygodniu dawalem nawóz ziemia też bio bizz light mix

 

Godzinę temu, Zielone krainy napisał:

@laryyy24 Niedobory potasu.

Jak zaczęła kwitnąć ograniczyłem bio bizz Grow tzn. dodawałem go do mieszanki ale nie 5 ml tylko ok 2 ml. Może to być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje mówią, że Bio Grow przez cała uprawę powinno iść 1ml/litr. 5ml to jest najwyższa dawka ale przy Bio Heaven. Przy któryś tam jest 4ml ale pod koniec uprawy....

 

A masz instukcję:

abc123.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, WBB napisał:

Instrukcje mówią, że Bio Grow przez cała uprawę powinno iść 1ml/litr. 5ml to jest najwyższa dawka ale przy Bio Heaven. Przy któryś tam jest 4ml ale pod koniec uprawy....

 

A masz instukcję:

abc123.jpg

Różne opinię czytałem na temat dawkowania bio bizz. Czyli wychodzi że dawałem więcej niż trzeba a i tak roślinka ma niedobory ? Czy to już wina nadmiaru i przez to niechce się wchłaniać potas ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio myślałem, że załaduję więcej to roślina sobie odłoży co nie potrzebne na później. Ale później doczytałem, że nadmiar jednego może zablokować przyswajanie drugiego więc nie kombinuję już i polegam na producentach jak piszą. 

Nie leję np PK jak roślina ma 2 tygodnie 🙂 Ale to co ma być lane i tak leję z zaokrągleniem w górę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym dodać że to Amnesia Haze Automatic od Royal Queen Seeds 40 dzień 

1 minutę temu, WBB napisał:

Też ostatnio myślałem, że załaduję więcej to roślina sobie odłoży co nie potrzebne na później. Ale później doczytałem, że nadmiar jednego może zablokować przyswajanie drugiego więc nie kombinuję już i polegam na producentach jak piszą. 

Nie leję np PK jak roślina ma 2 tygodnie 🙂 Ale to co ma być lane i tak leję z zaokrągleniem w górę 🙂

I ja tez tak zrobię. Pierwsza moja roślina mam nadzieję że jeszcze coś z niej będzie;) dzięki wielkie. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za duże dawki wszystkiego jak na ten moment rozwoju ja lałem topmaxa 1-2 ml/L podajże pod koniec uprawy ostatnie 3 tyg to leciały dawki 4ml i wyżej.  topmax można lać co podlanie z tego co wyczytałem w dawce 1ml/L .  

5ml/L growa to też dużo za dużo jak kiedyś lałeś bo na wegu na lightmixie to 3/4 tyg nie potrzebuje żadnych nawozów.  Ja zaczynałem od dawek 0,5- 1ml jak się zaczeły wyjadać, potem w zależności czy dalej są głodne.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy bio piszą żeby nie czekać na oznaki niedoborów bo się tego później nie nadgoni. Ja w allmixie walę jak rozpiska piszę.... prawie od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB tak jest najlepiej ale to trzeba mieć wyczucie i doświadczenie. Ja jakbym lał tyle co na rozpisce to bym popalił wszystkie liście także co krzak to inna dieta.  I czy automat czy fotoperiod zauważyłem że automaty są bardziej żarłoczne ale też szybciej się rozwijają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...