Skocz do zawartości
jinu

Czy coś jest nie tak? Dziwny kolor liści na szczycie. I 2 pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem poczatkujacy więc prosze o wyrozumiałość. Dzień 24. W ogrodzie Auto Mazar, Jakis no name i +Speed Auto. Rozmiar boxa 35x35 podstawa wysokosc 90. Lampa prostar clf 125w 5500 lumenow na grow obecnie. Przez pierwsze 5-6 dni zycia led spectrum i 1x phillips tornado. no name i +Speed Auto pusciły "białe włosy" wczoraj. Wentylator wpuszczajacy powietrze, mieszajacy i filtr z wypuszczajacym chodzą 24h. Nawozy ktòre używam, to BioBizz Activ-Vera, Bio-Grow, Aptus all-in-one. Co drugie podlewanie woda z rozpuszczona tabletka CO2. Podlewam 100ml. Co dzien na przemian nawozy nastepny dzien woda.Trzymam sie dawek producenta uzywam pipety do odmierzania mililitrow. reguluje wode z nawozami i bez ph up i down. Zawsze staram się o 6,3ph. Coś liscie maja dziwny kolor od wczoraj na szczycie i moje pytanie kiedy wdrozyc nawozy na Flo i kiedy zmienic lampe z grow na flo. Lampa ktora czeka na zmiane to tez prostar cfl 125w. Temperatura ktora panuje teraz okolo 29 i ponad 50 wilgosci. Naswietlam 18/6 niekiedy jak nie mam jak wrocic  wczesniej do ogroduto 20/4. Prosze o sugestie. Pozdro

20190807_184316.jpg

20190807_184306.jpg

20190807_184254.jpg

20190807_184249.jpg

20190807_184241.jpg

20190807_184216.jpg

20190807_184208.jpg

20190807_184200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jinu te żółte końcówki mogą być od nadmiaru nawozów, ja bym jeszcze ph ziemi sprawdził, jak już kwitną rośliny to bym zmieniał lampę ale nie teraz bo za kilka dni, codziennie podlewasz? nie mają za mkro? ja bym na razie podlewał samą wodą z dolomitem rozrobioną 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawozy bym odstawił na razie i obserwował roślinkę jedynie woda z dolomitem 

Edytowane przez Buk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te żółte końcówki też mi się tak wydaje że coś z ph ziemi może byc nie tak albo nawóz się skumulował w doniczce i woda zalecana sama + jak ph złe to dolomit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrick @Buk w sumie tak podlewam co dzien ale małe dawki. 2x taki kubeczek wody i nastepnego dnia nawozow. Tylko ten no name ma klopot. A mazar i speed na razie nie maja oznak. Ale no name puscil białe włosy. Moze lampa za nisko? Ale juz wyzej za bardzo nie mam jej dac jak bo filtr weglowy jest na gorze. Głupie pytanie po co jest dolomit? 

20190807_192619.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu fota tego co w sumie teraz uzywam do nawozenia i daje male dawki polowe tego co producent zaleca , oprocz tylko acti- vera 3/4 zalecanej dawki

20190807_192520.jpg

Edytowane przez jinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jinu temperaturę masz dobrą, dolomit stabilizuje ph podłoża, z nawozami bym zaprzestał na jakiś czas i podlewał raz a dobrze na kilka dni, bo przez takie czeste podlewanie pewnie tam nawozu się w glebie nagromadziło

Edytowane przez Patrick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Patrick @Patrick mam taki tani miernik ph i wilgotnosci dzis podlalem 200ml wody samej o ph 5,8. Pierwsze foto ph ziemi niby okolo 7 a nizej wilgotnosc, ale byla podlewana z 50min temu, a i po wylaczeniu lampy liscie oklapuja, ale chyba to normalne? Polecacie jakis miernik ph nie drogi, a fajny? Zeby miare uczciwie pokazywal? A i miernik do ph wody mam taki fotka nr 3

20190807_195219.jpg

20190807_195231.jpg

20190807_200004.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jinu takie tanie mierniki ponoć zakłamują rzeczywistość, to już chyba lepiej było by kupić kwasomierz glebowy z taką płytką i płynem kosztuje ok 20zł w ogrodniczym

tak liście opadają jak mają ciemnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli konczy mi sie miejsce dla no name. Zostalo do lampy okolo 10cm. Kiedy polecacie zaczac nawozic na flo i poki co 3 dzien bez nawozow jedzie. Dzis kupie lub jutro dolomit, a kwasomierz juz zamowiony. Na czacie pytaliscie mnie jak wyglada filtr ( jest chyba za duzy) i wysoki na 24 cm okolo. Ponizej fotki i z gory dzieki za pomoc.

20190808_161259.jpg

20190808_161305.jpg

20190808_161312.jpg

20190808_161333.jpg

20190808_161337.jpg

20190808_161345.jpg

20190808_161534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jinu jedz na czystej wodzie jak będziesz miał dolomit to z dolomitem woda czysta bo ją chyba lekko przenawoziłeś, na nawóz na kwitnienie przyjdzie jeszcze czas jak więcej się pojawi włosków, co do filtra nie wiem jak on tam jest mocowany ale poco zmieniać położenie wystarczy nagiąć te rośliny poprzywiązywać sznurkami czy nawet ręką powyginać łodygi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym jej teraz wody wlał czystej tak żeby z doniczki u spodu się ulewało aby przelać ją, no i ponaginał żeby miejsce było 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cedzik popelnilem blad bo co 2 dzien 100ml nawizow z woda jechalem. Dwie inne nie dostaly po dupie tylko ta jedna. Mocowanie pasami do stelarza growboxa. Czym najlepiej naginac ? Drut ogrodniczy. Boje sie ze mi sie zlamie lodyga. @Gumiś a jak naleje za duzo wody, to nie zaczna mi gnic korzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jinu po jednorazowej takiej akcji to nic nie powinno gnić, podlewać się powinno raz na jakiś czas porządnie a nie po trochu co dziennie. możesz jakimiś sznurkami ją powyginać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gumiś ok tak zrobie i bede mieszal z dolomitem. Pytanie Pany jakie proporcje litr wody ph 6,3 i ile dolomitu dosypac? Nie wiem czy lodyga nie jest juz za gruba i chyba sie nie nagnie raczej zlamie. Ale sprobuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jinu weź garść dolomitu na litr wody albo z 3 łyżki na litr wody, tyle że jeśli roztwór ph masz dobry to dolomit raczej nic nie da, trzeba by było zbadać ph ziemi, ale jak na moje to nawozów za dużo dawałeś 

Edytowane przez Kielnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie kiedy zmieniac na lampe na flo? ( teraz jest lampa na weg)I chyba liscie na szczycie powoli wracaja do swojego koloru. ale juz zapozno zeby robic lst za wysoka jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jinu jak nie masz miejsca to nagiąć możesz zawsze nie musi to być jakieś idealne lst bo na takie za późno ale przegiąć szczyt i przywiązać jak nie masz miejsca można, lampe na floo bym zmienił jak by więcej włosków się pojawiło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...