Skocz do zawartości
Qwenix

Czy to niedobór potasu easy bud auto 16 dni

Rekomendowane odpowiedzi

hejka od wczoraj zaczęły się pojawiać żółto-brązowe przebarwienia na końcówkach nawozy od plagron będę kupować plagron alga grow alga bloom i green sensation ale teraz podlewam biohomusem roślina raczej nie jest przelana bo dostała 1,2 litra wody do doniczki 7 litrowej podejrzewam niedobór potasu ale wolę się też was zapytać na co to wygląda

321622429_1284714769040827_1397926526175505555_n.jpg

322139437_527127672723240_5200919673311062596_n.jpg

322660100_860147511975801_6334344911642199686_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Growerseed napisał:

Pierwsze pytanie co to za ziemia i ile lejesz tego biohumusa.

To się stało przed nawożeniem wczoraj i tak było a wczoraj jeszcze do 20 było w doniczce 1,5 l i do tej nowej doniczki jak przesadziłem z takimi liśćmi więc to nie wina przenaowzenia  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qwenix ciezko by było przenawozic biohumusem bardziej pytam pod kątem niedoborów bo może lejesz za mało. A pytanie o ziemię bo nie widzę perlitu a większości dedykowanych on jest, przy takiej ziemi nie ma możliwości na tym etapie by czegoś zabrakło. I wtedy dopiero można się zastanawiać nad resztą czynników 

Co do przelania to jest napewno ja do 9l leję 550ml do miesięcznej rośliny a maksymalnie tam wchodzi z 700ml jeśli się podlewa regularnie. W upalne dni jak było na dworze 35+ to do papryk na balkonie lałem 1l.

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję filmik jak gościu robi test biohumusa . Plagron myślę jest mniej więcej coś pomiędzy biobizz a canną. Będziesz miał mniej więcej porównanie i czy nie za mało jednak go wlales np. Bo tutaj wychodzi na to że zamiast podlać wodą powinieneś wlać tam cały biohumus a i tak można by było się zastanawiać czy to coś wniosło.

Edytowane przez Growerseed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed czyli teraz nie podlewac przez nawet 6 dni oki woda caly czas wychodzi na postawke

@Growerseed najwazniejsze że jeden liśc jest nienaruszony niedoborem więc to na pewno nie dobór bo jeden liść od całego dnia jest i wczoraj jest zwykly i rosną jeszcze kolejne a te co są żółte to wracają do swojej barwy odczekam i  tak z podlewniem z 3 dni jeszcze albo 4 dni

@WBB dobrze ale są odmiany cannabis mordo moja ma maks w dorosłości 60 cm nie więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed wyrzuciłem ją jutro jadę po ziemie plagron grow mix i zestaw easy pack z nawozami terra grow i terra bloom i w zestawie mam jeszcze plagron green sensation więc no zapomniałem o paru prostych czynnikach ta ziemia była już kupowana w 2022 przed latem więc nawozów już żadnych w sobie nie miała pewnie na dodatek pewnie ja przelałem i nie będę sadzić do 1,5 litrówki automatu tylko od razu do 7 L nie było sensu jej dalej hodować myślę że to wina ziemi i przelania pozdro od jutra zaczynam znowu z easy bud teraz będzie lepiej 

W dniu 06/01/2023 o 16:48, WBB napisał:

Ale to jest 16 dni jak ziarno zamoczyłeś? Czy w ziemi już tyle?

Tu mam 25 dni jak do ziemi zasadzki trafiły:

IMG20230106164346.thumb.jpg.18f5c9c6280758f66e8244e767dc7a65.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Growerseed zakupiłem po 13 jadę do po nasionko kolejne lampy mam dobre bo ja jakoś nie mam dużych wymagań aby hodować z 3 4 krzaki bo powiedzmy że na jednego krzaka wystarczą 2 żarówki led które mają razem z 6000 lumenów nawet zwykle ale w odpowiedniej barwie ja mam 2 żarówki z światłem grow light moc świetlną mają razem 60 w 6000 lumenów razem i pobór mocy 12,6 w jak czytałem na innych forach co ludzie wymyślają do jednego automata ja też nie trzymam w namiocie tylko ma ledy zamocowane i jest bez namiotu i dobrze świeci bo powiem tak że nawet taka tutaj osoba z forum pytała się mnie ile ma cm ona miała jakoś do 3 tygodnia 2 cm a on miał jakieś badyle w pierwszym dniu od wyjścia z ziemi miał 4 cm to trochę słabo ktoś mi tutaj mówił jeszcze pokazywał swoją że jego wyższa a już ma 25 dni tylko że nie każda odmiana jest tak samo wysoka i np taki easy bud na royal queen seeds jest napisane że osiąga maksymalnie 60 cm a czasami na growdiaries u niektórych nawet 50 cm nie ma to jest niska odmiana i byłem sam szczerze zaskoczony no ale nie ma co się dziwić 6000 lumenów musi mieć bo by mi roślinka wyciągała a nie wyciągała i łodyga była prosta szkoda jej trochę bo nie pomyślałem o tym że ta ziemia była juz stara ona była kupowana w lato 2022  nawet przed i była otwarta i to jeszcze słaba ziemia i roślinka musiała od początku czerpać z siebie zapasy witamin no i też pewnie dlatego się tak dziwiłem trochę czemu taka mała jest no ale easy bud i tak rośnie mały i można powiedzieć że on jeszcze rośnie nawet jak zaczyna kwitnąć to wiadomo ale sądzę że była taka mała dlatego że nie miała żadnych nawózów w ziemi i pewnie ziemia miała złe ph kupiłem krążek torfowy do kielkowania i ukorzeniania roślin to najpierw wykiełkuję włożę do wody w szklance i jak opadnie to dam na chusteczki i kiełek wyjdzie i dam do tego krążka to jeszcze szybciej wyjdzie z ziemi i pózniej krążek do donczki pozdro no ale człowiek uczy się na błędach czasami i teraz już nowa roślinka będzie pięknie rosnąć i pewnie większa będzie

Przechwytywanie.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Qwenix napisał:

ktoś mi tutaj mówił jeszcze pokazywał swoją że jego wyższa a już ma 25 dni

To ja..... tylko w sumie zmierzałem do tego, że jak wystartowałem w listopadzie 2022 z nasion 5 letnich to mi też takie maleństwa powyrastały. Brat mówił trzymaj bo się rozbujają a ja od razu mówiłem, że ch.. z tego wyrośnie. I wywaliłem po kilku dniach. Nowe ziarno od razu inaczej wystartowało 🙂

Ja jak kiełkuję w easyplugach to nie chce zapeszyć ale mam 100% skuteczność. Wrzucam ziarno na dobę do wody i po ok 24h do easy plugów. Wstawiam pod lampę (bo inaczej temperatury nie uzyskam) ale zakrywam żeby nie waliło od razu światłem.

Musisz mieć ogarnięte warunki bo później takie właśnie akcje wychodzą (znam z autopsji) a przy automacie braknie później czasu na naprawę tego 😉

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB spoko a po jakim czasie jeśli wsadzisz do wody  i wyjmiesz jak opadnie bo to nie trzeba chyba 24 h tylko do tego czasu jak nasionko się opije i opadnie samo na dno moje te nasionko  i ta roślinka co miałem byla dobra tylko spieprzyłem pewnie ziemia miala za dużo ph i nie miała nawozów pewnie tez dlatego taka malutka była o to że nie miała na start żadnych nawozów a jeśli w ziemi nie nawozów to trzeba chociaż biohomusa od razu lać ja chyba też zrobię tak włożę do wody dopóki opadnie zrobię ten krązek torfowy zaleje i wyleje nadmiar i włożę tam nasionko i  chyba od razu włożę ten krążek torfowy do doniczki z ziemią bo miałem ten krążek dać po prostu na talerz ale chyba zrobię tak ze włożę go do ziemi bo tam te easy plugi  powiedz on mają tam jakiegoś seed boostera albo coś w środku po jakim czasie ci z takiego easy pluga wychodzi roślinka 

@WBB to ile masz w domu temp pokojowej bo myslę że wystarczy 20-26 stopni ja mam z 22 myślę temperatury pokojowej ale chyba od razu pod lampy nie dam i się trochę zastanawiam co lepiej najpierw poczekać bo mam pomysl aby po prostu wykiełkować na chusteczkach aby tam kiełek puścił i dać do easy pluga ale trochę myślę że jesli mam już ten easy plug to włożę po prostu do wody na ileś tam czasu i od razu do easy pluga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ładuję na 24h bo mi tak wygodnie.... jak wrzucisz do wody to ono dosyć długo nie chce iść na dno. Ale jak wracam po 24h jest na dnie 🙂

W tych easyplugach nie ma chyba żadnych boosterów. Ma to dziurkę na dole i ile byś wody nie nalał to będzie dobrze bo wypłynie. Raz dziennie dolewam żeby troszkę dołem przeleciało. Tych krążków nie używałem. Z easypluga wychodzi jakos po 2-4 dniach. 

edit: ja się nie znam ale jak ten krążek wpakujesz od razu do ziemi to ziemia wyciągnie z niego wilgoć......

 

aha.... trzymam na nieogrzewanym strychu to mam 5-11 stopni teraz... zależy od pogody 🙂

Od kiedy zacząłem z easyplugami to stwierdziłem, że na chusteczkach to jest chuj nie kiełkowanie 🙂 

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja jak wrzucałem do wody to mi spadało easy bud latwo pęka  i szybko bo ledwo co mineło 24 h  a nawet nie mineło i już wsadzałem kiełek do ziemi ta poprzednia powiem tak ja polecam nasiona od royal queen seeds mają naprawdę dobre nasiona właśnie wróciłem z nasionkiem jakoś 10 min wstecz i dałem do wody i już nasionko się opija wodą bo widzę  tam że się dostaje do środka  woda easy bud opadł mi wcześniej tą roślinke co tutaj była po 4 godzinach na dno i dałem na chusteczki w tym samym dniu i bodajże jak dałem na chusteczki to nawet dzień nie minął a już wsadzałem do ziemi  to ja teraz czekam zastanawiam się nad tym żeby zrobić najpierw to opadnie na dno nasionko pózniej dam na chusteczki bo w easy plugu może dłuzej kiełkować tak myślę bynajmniej i jak wykielkuje jutro na chusteczkach to dam do tego krążka torfowego bo on nadaję się bardzo do kiełkowania i ukorzeniania nasion więc jeszcze szybciej mi wyjdzie roślinka na zewnątrz boże ale ja nadal nie mogę pomyśleć jak ja zapomniałem o tym że ta ziemia przecież jest tak stara że już żadnych nawozów już w sobie na pewno nie miała i biedna roślinka zaczęła z siebie wszystkie zmagazywane witaminki  i powiem ci tak to się z dnia na dzień i też pewnie dlatego że byłem w stresie ja przelałem bo jak przesadzałem właśnie wtedy co się zaczeło to dziać ja ogólnie będę hodować już w doniczce docelowej 7 l bo można ogólnie minimalna taka doniczka na automat jeszcze na easy bud to 6l a większej nie chce bo w tym miejscu co mam lampy by się mogła na zmieścić ale dobra będę wrzucać zdjęcia tak jak tamtej ale tym razem pewnie w dniu 16 nie będzie miała 2 cm tylko z 10-15 cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...