Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Topping marihuany - co to jest ?

topping-marihuany.jpg

Topping marihuany jest bardzo popularnym treningiem w celu zwiększenia plonów. Topping polega na przycięciu stożka wzrostu w odpowiednim miejscu, po tym zabiegu zamiast jednej głównej łodygi wyrastają dwie. Najlepiej przycinać główny szczyt gdy roślina posiada minimum 3-4 piętra. Metoda ta jest łatwa do wykonania, szczyt można usunąć nawet palcami. Należy uciąć cały szczyt tak jak na przykładowych zdjęciach  zawartych w tym artykule.  

topping-marihuany.jpg

Trening topping marihuany jest jednym z najpopularniejszych treningów ze względu na jego skuteczność i łatwość wykonania. Niektórzy growerzy mylą trening topping z FIMem o którym możesz przeczytać tutaj

Aby wykonać tego typu trening wystarczy dosłownie chwila, po prostu ucinasz główny szczyt i tyle. Na outdoorze również możesz robić topping z połączeniem z LST daje świetne efekty. Topping jest polecany dla początkujących ze względu na łatwość wykonania, ciężko przy nim jest coś zepsuć dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić nawet ci co wykonują go pierwszy raz.

topping-marihuany.jpg

Kiedy już utniesz szczyt, to roślina może wyhamować na kilka dni ze wzrostem. Jest to normalne zjawisko i nie należy się tym przejmować, przecież jest to wysoko stresujący trening i należy o tym pamiętać. Roślina bardzo szybko dochodzi do siebie jeśli ma odpowiednio zapewnione warunki, światło i składniki odżywcze, to szybko wróci do intensywnego wzrostu i będziesz miał dwie główne łodygi zamiast jednej.

topping-marihuany.jpg

 

Trening topping na automatach

Zdania co do toppingu na automatach są podzielone. Niektórzy argumentują tym, że automaty mają krótki okres wzrostu i nie zdążą urosnąć odpowiedniej wielkości szczyty i można się z tym zgodzić. Inni growerzy twierdzą, że wzrost który posiadają automaty wystarczy aby wykonać topping. Prawda jest taka, że nie wszystkie automaty rosną jednakowo, zależy to od konkretnej odmiany. Niektóre mają krótki tryb wegetatywny i na takich automatach lepiej nie robić toppingu bo jak zostało wspomniane szczyty nie zdążą odpowiednio urosnąć, ale są odmiany które w miarę długo rosną na wegu ok. miesiąca i można na takich automatach topping wykonać, dużo zależy jaką odmianę będziesz posiadał. 

topping-marihuany.jpg

Jeśli poprawnie wykonasz topping a jest to łatwe do zrobienia, to powinieneś osiągnąć dwie główne łodygi, krzaczek będzie bardziej rósł na szerokość z większą ilością odgałęzień dzięki temu osiągniesz więcej topów. Jeśli chcesz uzyskać jak najlepsze efekty to możesz łączyć topping z treningiem LST, wtedy jeszcze więcej osiągniesz głównych szczytów.

topping-marihuany.jpg

topping-marihuany.jpg

topping-marihuany.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze wykonuje topping, jest bardzo prosty robię to palcami, trening bardzo dobry na zwiększenie plonów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się łatwy trening a otrzymujemy dwa szczyty główne, krzak lepiej się krzaczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Konto.paczkomat said:

Jak chce zrobić toping i lst na jednej roślinie to w jakiej kolejności? I w jakimś odstępie czasowym czy jedno po drugim?

Jak utniesz szczyt i potem rosną 2, to oba możesz naginać jak chcesz, w zależności jaki masz plan dalszego trenowania krzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konto.paczkomat  toping i lst mozesz strzelic w tym samym momencie, bez zadnych odstepow czasowych.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik to ma być mój pierwszy trening i zastanawiam się który zastosować? Czy może połączyć jakieś dwa? Tyczy się to rośliny outdoor. I w sumie zależy mi tylko na zwiększeniu ewentualnego plonu 

@CheMsKuN łączyłeś ze sobą już te dwa sposoby? Jak efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik chciałbym na moim FastcieEasySkunk zrobić taki toping jak pisałeś wyżej 🙂 ale chciałbym dokładniej wiedzieć ile dać im czasu na wzmocnienie żeby zrobić kolejny toping.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@KlausKörner  Metoda UncleBen no dobra mogę spróbować zrobić cięcie tą metodą. Chociaż nigdy jej nie stosowałem ale z miła chęcią ją wykonam bo chce cztery soczyste szczyty 😛  Jutro mogę wrzucić fotkę tego fasta 🙂 

Edytowane przez PolaczekAmator
__=]=]=]=]__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KlausKörner napisał:

Ale nie przy twojej odmianie fast.

Too na jakiej odmianie mógłbym wykonać ten kilku krotny toping?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, PolaczekAmator napisał:

@KlausKörner  Metoda UncleBen no dobra mogę spróbować zrobić cięcie tą metodą. Chociaż nigdy jej nie stosowałem ale z miła chęcią ją wykonam bo chce cztery soczyste szczyty 😛  Jutro mogę wrzucić fotkę tego fasta 🙂 

Cały kłopot w tym, że te wersję fast mają geny ruderalis, i wymuszone szybkie kwitnienie. A przy cięciu (odcinasz 2/3rosliny)roslina musi mieć 6 pięter wysokości, a potem czas żeby się pozbierać.

Niby w wersji fast sam przełączasz na flo, teoretycznie mógłbyś spróbować jeśli roślina jest zdrowa, silna szybko rośnie. Niestety nie wiem z jakim skutkiem. 

Wiem na pewno, że zdrowy sezon potrzebuje Max 24 godziny na reakcje, po 48 godzinach rosną już szczyty w pionie i można już ją naginać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Dobra nie ma co skoro nie wiadomo czy wyjdzie cięcie tą metodą.. Spróbuje na następny sezon :) Ale toping normalnie mogę wykonać na tym fasciku? Tylko nie wiem czy już ciąć czy jeszcze jest za mała hmm? 

E1DA3DB5-7F6E-4BD0-B2B3-33DECED1B88D.thumb.png.cb4025bc005d17a154480d8a9b779af1.png

684679CA-715C-4590-85B3-C670EC3243EB.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kiedy najpóźniej można zrobić toping fasta na outdoor wczoraj zrobiłem pierwszy po 40 dniach od kiełka i trochę się boję że zs późno roślinka około 90 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...