Skocz do zawartości
jan Kowalski

Zatrzymanie wzrostu sadzonki

Rekomendowane odpowiedzi

@jan Kowalski odostana z kranu będzie lepsza i tańsza. Wiem że na wyspach woda jest bardzo słaba. Ale butelkowana to bezsens, jest jeszcze opcja filtra Brita. Do tego calmag trzeba dodawać dla świętego spokoju. 

Kup sobie pH down, przecież to kilka funa kosztuje a starczy na miesiące, np. vitalink.

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tej roślinki to trup już jeśli to twoja pierwsza uprawa to się nie denerwuj i rzucaj tego to fajna zajawka ja miałem pierwsza sadzonki pamiętam to jeszcze w wieku 15 lat zimą na parapecie boże co ja robiłem podlewałem wodą mineralną przy okazji to było jeszcze w lutym to nawet słoneczka nie było ja ci coś pokaże wydałeś na tego hps pewnie więcej niż ja na dwie żarówki led one są akurat polecane na innym forum z rok czy 2 lata wstecz growerzy którzy pod zwykłymi ledami hodowali to szukali tych żarówek ale w castoramie czy gdzieś często były właśnie wykupywane ja mam dwie takie żarówki led polecam ci zobaczyć ja mam jedną roślinkę Easy Bud Auto i pewnie ją przyjarałeś taką mocą wrzuciłem ci zdjęcie mojej 16 dniowej panny jak dla mnie rośnie pięknie podlewam wodą z kranu przefiltrowaną niektórzy mówią że nie a niektórzy że spoko taką wodą podlewać jak widać przefiltrowana woda u mnie się sprawdza po co kombinowałeś z kokosem ja kupiłem zestaw plagron easy pack nawozy mineralne z boosterem i z nawozem na grow i bloom i ziemie plagron growmix i hoduje w doniczce 7 litrowej docelowo to mała odmiana też więc spoko a polecam ci te ledy Żarówka LED Diall A80 E27 3452 lm barwa ciepła - Żarówki LED - Castorama i jeśli łatwiej chcesz hodować to w ziemi jak dla mnie nic skomplikowanego ale tak jak tutaj mówią chłopaki bardziej doświadczeni zle ph i spalona

Easy Bud Auto.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr okay do tej pory pH zbijałem kwaskiem a od pewnego czasu sokiem z cytryny.Czyli ostana woda z kranu  plus regulacja pH sokiem z cytryny będzie okay ? Czy muszę zakupić pH down tak jak piszesz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pH down napewno dłużej utrzyma się w ziemi niż kwasek czy ocet. A przy kokosie którego używasz stałe pH jest bardzo ważne. 

Zapewne ogarniasz angielski to poczytaj sobie o uprawie w kokosie na anglojęzycznych forach. Znajdziesz tam multum informacji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jan Kowalski tak jest w zwykłej żarówce żarnikowej. W HPS światło daje łuk elektryczny przepuszczony przez opary soli-powstaje bardzo gorąca plazma i to ona świeci. 

My kiedyś mieliśmy balasty z regulacją to na weg dawaliśmy właśnie 250W MH i na zasilaczu 250W, potem na flo HPS i 600W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi mam pytanie czy któraś z tych żarówek nadaje się?  Przepraszam ale to dla mnie trochę wyzwanie i może zadaje trochę głupie pytanie ale wolę zapytać się kogoś bardziej doświadczonego kto spojrzy i mogę ogarnie tak szybciej

IMG_20230128_162524.jpg

IMG_20230128_162619.jpg

Tutaj reszta zdjęć bo się nie Mieściło @Udyr       @Qwenix

IMG_20230128_170633.jpg

IMG_20230128_162819.jpg

IMG_20230128_164606.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dyspozycji mam 2x namiot 150x150x200 1x 60x60x140  @Udyr filtr węglowy 2x lampa 600 W z balastem(ale o tym już było w poprzednim poście dodaje co mam może to coś pomoże  ) i maszynę ORA.

:

 

 

Edytowane przez jan Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jan Kowalski

V-TAC LED Floodlight Outdoor 100W Flood Lights 3000k kolor X2. 

Albo to co wyżej w wersji 150w 3000k do 60x60, tego jedna sztuka by wystarczyła 

Bo do tego 1,5x1,5m to trzeba grubszy kaliber normalnej lampy LED wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jan Kowalski widzę, że jesteś w UK.

Praktycznie w każdym mieście jest grow shop/hydro store. Ja u siebie też taki mam i tam zawsze mają wszystko co potrzebuje i 95% rzeczy jest tańsze niż na ebay.

Może podejdź i zapytaj, na pewno mają i przyzwoite oświetlenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2023-01-28-20-47-46-127_com_miui.gallery.thumb.jpg.07ad0e72718603d79ebe70ece690f4b6.jpg @Udyr okay dziękuje spróbuje tak jak mówisz bo moja druga roślinka też pada więdnie ,wstawię zdjęcie ona jest w lepszym stanie niż ta poprzednia więc może jeszcze jest szansa uratować . Czy po zdjęciu jesteś w stanie stwierdzić czy to jest wina światła czy np przelania/przesuszenia bo z godziny na godzinę wygląda gorzej . Najpierw ta pierwsza zwiędła a teraz druga to samo chce ja ratowac i niewiem w czym problem 

Screenshot_2023-01-28-20-47-41-676_com.miui.gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Udyr @Udyrdalem jej po parę granulek/kawałków/sztuk bo niewiem jak to nazwać ( parę znaczy się 5-6 max ) boosta z rQS (zdjęcie )i plant food od phostrogena (równowartość około jednej łyżeczki do herbaty [rozdrobnione] ) tylko kurde nie mam pudełka i nie pamiętam czy to była wersja organic czy zwykła😔 (organic ma dużo mniejsze stężenie NPK ) niestety ...wrzucał fotki składu wszystkich 3 może coś pomożesz. 

IMG_20230128_231814.jpg

Screenshot_2023-01-28-23-31-10-641_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2023-01-28-23-53-46-615_com.ebay.mobile.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UdyrDzięki za odp. 👍 okay szukam na b&q. a tak zapytam czy te z asdy też mogą być jak bym nic więcej nie znalazł.jak bym zamontował dwie ? A i na bq znalazłam taki LED (zdjęcie ) ? Szukam teraz tych flood light outdoor w b&q jest aż za duży wybór ale jednak z asdy chyba bardziej by się opłacało czy się mylę ?

Screenshot_2023-01-29-13-16-15-032_com.android.chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...