Skocz do zawartości
jan Kowalski

Zatrzymanie wzrostu sadzonki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej moja sadzonka ma już ponad tydzień a praktycznie nie urosła (jak na zdjęciu) sadziłem ja w propagatorze z dwoma innymi tyle że tamte umarły przez pleśń a ta żadnych oznak pleśni nie ma tyle że nie rośnie. Możliwe też że trochę ja przesuszylem (nie podlewalem że strachu że grzyb się pojawi ...xd ) pare dni temu była przesadzana do czystej nowej gleby (używam od początku coco coir plus mikoryza parę granulek boost ) tzn przesadziłem wszystkie trzy ale te dwie totalnie padły więc je usunąłem i teraz się zastanawiam co z tą i co jest powodem zatrzymania wzrostu .

IMG_20230105_172932.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@jan Kowalski Uprawa w coco wymaga nawożenia od pierwszych dni, jak nie podajesz nawozów to rosnąć nie będą, bo w kokosie nie mają żadnych substancji odżywczych, jako że kokos jest jałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i dziękuję za odpowiedź ,rzeczywiście po podlaniu przesadzeniu do większej doniczki roślinka zaczęła rosnąć .natomiast mam problem z moim małym Criticalem fem.łodyzka zrobiła się bardzo czerwona (zdjęcie ) zastanawiam się czy kiedy może są za nisko i jej za gorąco a może zbyt wcześnie dałem ledy nad sadzonkę ?

IMG_20230110_114119.jpg

IMG_20230110_114142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2023-01-25-14-53-43-336_com.facebook_orca.thumb.jpg.95c25a27c3b171aaa6925507e09ccdd8.jpgSiemka. Moja aasoznka z dnia na dzień zrobila się taka ,opadła ,podlalem 2dni temu dziś rano patrzę i taka...Myślałem że może przelałem ja woda ale podlewam około 400(czasami trochę mniej ) ml wody na te dwie zawsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@jan Kowalski  Rzuć większe wyraźniejsze zdjęcia, bo ledwo je widać. Jak ci liście oklapły to albo przelana albo przesuszona , sprawdź strukturę liścia czy jest wiotki, czy napęczniały od wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wrzucam lepsze (chyba😅) zdjecia .jedno z flashem drugie nie żeby było widać jakie  roślinka ma oryginalne kolory . Niewiem czy tutaj Lepiej widać liście jak nie wrzucę kolejne zdj.Jeszcze jedna sprawa niedawno przerzuciłem je na lampy HPS dual spectrum 400W.Ale aktualnie zmniejszyłem je do 240W. Jak myślisz jest jeszcze do odratowania ? Jak dla mnie liście w dotyku są bardziej przesuszone niż napęczniałe .Jako nawóz do ziemi dałem boost (trochę go poruszyłem😅 )może za dużo tego boosta i dlatego sadzonka jest przenawożona(?)

IMG_20230127_101352.jpg

IMG_20230127_101323.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to tu widzę trupa już.

Jak zmniejszyłeś 400W na 240W? Jak przestawiłeś to na zasilaczu to powinieneś mieć żarówkę 250W.... przynajmniej ja to tak rozumiem.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to rozumuje tak, że jak żarówka 400W to żeby pełne spectrum dawała to musi być zasilona 400W. Pod żarówkami są opisy to piszą, że musi współpracować z zasilaczem takiej mocy... Ale mogę się mylić i też się chętnie dowiem czy jestem w błędzie.

W growshopie jak zapytasz to potwierdzą to co ja piszę... ale oni tam .uja się znają 🙂span widget zawolajmy @Udyr

 

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż no ten balast i opis na bańce. Niektóre współpracują ze zmianą mocy.

I jak dla mnie to ona wygląda na ugotowaną i z rozjechanym pH. Siedzi w kokosie a tam trzeba uważać na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Lumatek ma przełącznik 250/250SL/400/400SL. Ale gdy rośliny były małe chciałem dać 250 ale nie miałem takiej żarówki. Poszło 400W ale może wystarczyło go skręcić na 250 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 600w do 250w musisz zmienić bańkę niestety.

Z 400w balastem może by jakoś działała. Hps jednak pracuje na zasadzie żarnika, niższe obciążenie może zepsuć ta 600w na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @Udyr dasz radę mi pomóc określić  na jakiej wysokości zawiesić lampę na mocy 400W dla roslinek  tej wielkości jak wyżej w poście pisałeem albo czy mogę im załączyć zwykła żarówkę LED (zdjęcie )

1674839833549890144649167986143.jpg

Edytowane przez jan Kowalski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakiej powierzchni, bo jedna taka LED to o wiele za mało, i jej barwa jest typowo na wegetację.

Wpisz w google odległość 400w hps od roślin. Znajdziesz dokładny wykres.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej dzięki za pomoc ,to moje pierwsze roślinki dlatego pytam o jeszcze jedno podlewam je wodą górska ze sklepu (wstawiam zdjęcie ) Ph ustawiam oczywiście odpowiednie z użyciem kwasku cytrynowego .chodzi mi o to czy ta woda ogólnie jest okay do podlewania roślin po uprzednim wyrównaniu pH .

 

 

IMG_20230128_105708.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...