Skocz do zawartości
ghostguy

6xDark Devil (SS) + Kosher, Gorilla,Tropicana i Banana PP (FB)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim✌️

Zakładam tu swoją pierwszą fotorelację 📷 Bardzo lubię to forum pod kątem rozwiązań technicznych problemów itp.

Teraz czas na własne posty. Poniżej prezentuję wam co i jak będzie grane w mojej uprawie 🔥

Roślin będzie 10 🌱 podzielonych na dwa osobne boxy. Ze względu na miejsce niecieoplone, w jakim stoją namioty na tą porę roku zdecydowałem się na HPSy. 💡

1️⃣ Większy z boxów o wymiarach 90x90x200. Trafi tam 6 roślin z banku SweetSeeds. Wybrana przeze mnie odmiana to Dark Devil Auto 👿 (oczywiście jeśli wszystkie wykiełkują - ale rezerwowe też mam na zapas). Słońce jakie będzie im przyświecać, to 400W HPS na obie fazy z odbłyśnikiem typu WING. Do tego jakaś podstawowa wentylacja, filtry węglowe, mieszkające itp.

2️⃣ Mniejszy z boxów o wymiarach 80x80x180. Trafią tam 4 rośliny z banku FastBuds. Odmiany jakie wybrałem to: Tropicana Cookies, Gorilla Zkittlez, Kosher Cake i Banana Purple Punch. Przyświecać im będzie HPS o mocy 250W z klasycznym odbłyśnikiem. Do tego również jakaś podstawowa wentylacja z mieszakiem i filtrem węglowym.

Jesli chodzi o resztę sprzętu to wygląda to następująco. Każda z roślinek trafi do kwadratowej doniczki o pojemności 9l. Ziemia jaką wybrałem to Plagron Light Mix. Nawozy jakie będą mi towarzyszyć to opracowany plan pod automaty marki Terra Aquatica (General Hydroponics GHE). Jeśli ktoś będzie chciał szczegółowych produktów, to chętnie indywidualnie odpowiem. Dodatkowo wleci jakaś mikoryza, prawdopodobnie Kraken. Z nawilżacza zrezygnowałem ze względu na wysoką wilgotność pomieszczenia w jakim znajdują się namioty. Dodatkowo posiadam w każdym namiocie 45W grzejnik rurkowy ECOHEAT. Co do lamp, tak jak powyżej. Trening jaki będę stosował dla wszystkim roslin to LST. Oczywiście nie będę wstawiał zdjęć każdej rośliny i z każdą się rozpisywał, a posty będą ogólnie dotyczyły całej uprawy. 

Na dniach pestki trafią do wody na 24h, później na ręcznik papierowy na kolejne 24h. Następnie bezpośrednio do 9l, bez zabawy w kubeczki, czy mniejsze doniczki.

Na tę chwilę to tyle, na bieżąco będę uzupełniał najciekawsze informacje.

Zapraszam!

 

 

20221226_132710.jpg

Edytowane przez ghostguy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB nie wykluczone, że zawiesiłem to źle 😅 ale jest przemontowac żaden problem. Ma być wywinięty w górę czy dół? Możesz podrzucić prawidłowe ułożenie.

@Andi nie nie, to jeszcze zdjecie z budowy tego namiotu. Balasty są teraz między namiotami, stoją na starej płytce (kafelce) co została z remontu, więc chyba może tak być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Jestem po dwóch tygodniach. Nie dawałem aktualizacji, bo za bardzo nic ciekawego się nie działo. Po krótce, kiełkowanie poszło bardzo dobrze, po 24h w wodzie poleciały na ręcznik papierowy na kolejne 24h i po tym czasie pięknie każda pokazała kiełka dosyć dobrych rozmiarów. Kiełki poszły następnie do ziemi i bezpośrednich, finalnych 9l.

Przez następne dni utrzymywałem wilgotność na wysokim poziomie, podlewałem mniej więcej każdego dnia zawartość kieliszka (miałem włączone światło żeby dogrzewać, więc ziemia wysychała).

7.01 wszystkie roślinki były już na powierzchni, a ja kontynuowałem podlewanie każdego dnia, stopniowo, pomału.

Wczoraj, 14.01 poleciały pierwsze nawozy, delikatnie dla pobudzenia, konkretnie: 0.25ml Grow, Micro, Bloom, 1ml Diamond Nectar i 0.1ml Bio Roots. Wszystko na 1l wody, a rozlałem między 10 roślin w sumie 3 litry. Dzisiaj zrobiłem delikatny oprysk gleby i dodałem CalMag. Na razie wszystko idzie spoko. Może delikatnie je wyciągnęło, ale to dlatego, że mam za krótką linkę od lampy. Co prawda mogłem dać wyżej doniczki, ale to poszło przez jedną noc, więc ani nie zareagowałem. Teraz się ustabilizowało, nie ma tego złego. A poniżej fotki z 15.01. 

20230115_121312.jpg

20230115_121209.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Tak, robiłem sobie testy nim jeszcze włożyłem z lampami i grzejnikami mam 23 stopnie, sama lampa 18, sam grzejnik 14. Więc pasuje mi takie ułożenie, bo świece 19/5, przeliczyłem, że akurat 5h mi w miarę temperatura spadnie na te 16 i znowu światełko podbija potem. 

Jeśli chodzi o lampy to trzymam zawsze mniej więcej 30-40cm nad rośliną te HPSy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No siema siema. Kolejny raz długo mnie nie było, od ostatniego posta minął ponad miesiąc, a sytuacja nie do poznania. 

Szczerze mówiąc za dużo stracone nie było, a co się wydarzyło po krotce opiszę. Standardowo przy treningu ułamał mi się główny szczyt, tym razem w dwóch roślinach, więc spanikowany wsadziłem jeszcze na szybko po jeszcze jednej pestce z tych mniej budżetowych, co było finalnie błędem, bo tamte ułamane sobie pięknie odbiły, a te nowe dostały po dupie na odległości światła od szczytu, więc finalnie temat do zapomnienia.

Dzisiaj podałem nawozy na 7 week (2 tydzień fazy bloom). Oprócz podstawowego trio z przewagą blooma wleciał także bio bloom i mineral magic. Szczerze mówiąc zawsze byłem zwolennikiem regularnego podawania nawozów, a nie czekania na niedobory.

Do tej uprawy podszedłem profesjonalniej, z zestawem strzykawek, dobrym sprzętem (jeśli tak nazwać konewkę 12l) zamiast butelek po wodzie i wieloma innymi. Powiem wam, że z efektów takiej poprawy estetyki jestem zadowolony, szczególnie w temacie tego, co dzieje się w namiocie, bo oprócz jakichś tam minimalnych końcówek innej barwy, co występuje w śladowych ilościach i lisci, ktore padają ze starości, to efekty są zadowalające.

Nie oczekiwałem z góry 1g/1W, bo już wizualnie widać, że to nie jest osiągalne, ale w tym momencie istotne jest dla mnie to, że pachnie to nieziemsko, jest zdrowe i jestem szczęśliwy patrząc na efekty pracy. A co do ilości, who cares, to i tak przetwórstwo gastronomiczne głównie, więc będzie wystarczająco. 

Wrzucam kilka fotek z dzisiaj. Pozdro

20230226_110946.jpg

20230226_110949.jpg

20230226_110959.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...