Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trening FIM - co to jest ?

trening-fim-konopi.jpg

Nazwa ta powstała przez człowieka który uciął szczyt roślinki, przez nieuwagę zostawił kawałek i zauważył że roślina inaczej rośnie niż po standardowym Toppingu. 

Trening FIM marihuany polega na przycięciu szczytu rośliny w odpowiednim miejscu. Metoda ta jest podobna do Toppingu, lecz wymaga większej precyzji, dlatego że przy tej metodzie nie usuwamy całego szczytu tylko około 80% głównego szczytu rośliny (stożka wzrostu) efektem tego zamiast jednego szczytu powstaną 4 a czasem i więcej, roślina dzięki temu może być niższa za to szersza z większą ilością głównych szczytów, a co za tym idzie końcowy plon jest większy.

trening-fim-konopi.jpg

Dużo szczytów po treningu FIM

Nie ma znaczenia czy robimy trening FIM pod lampami czy na outdoorze, wszędzie wykonuje się go tak samo. Rośliny mogą na jakiś krótki czas zatrzymać się we wzroście co jest naturalne w przypadku tego rodzaju wysoko stresującego treningu. 

Automaty a trening FIM

Jeśli chodzi o automatyczne odmiany trenowane metodą FIM zdania są podzielone. Niektórzy sądzą, że spowolni to wzrost automata i będzie zbyt mały co odbije się na plonie, gdyż jak wiemy automaty są foto-obojętne, i tutaj można się zgodzić, lecz automat automatowi jest nie równy, są różne odmiany automatyczne które mają w miarę długi tryb wegetatywny który pozwoli z powodzeniem zastosować metodę FIM. Wiele jest przykładów automatów trenowanych metodą FIM którym wyszło to na dobre, powstało dużo szczytów i w efekcie końcowym plon był większy.

trening-fim-konopi.jpg

Automat po treningu FIM

Świetne rezultaty można uzyskać stosując trening FIM z LST, bardzo często growerzy łączą obie te techniki i dzięki temu można wycisnąć 100% potencjału z rośliny. Trening FIM najlepiej wykonywać kiedy będziemy mieli 3,4 piętra odgałęzień, w razie czego gdy coś pójdzie nie tak np. przez przypadek utniemy za dużo szczytu to nic się nie stanie.

Podsumowując trening FIM  jest bardzo dobrym treningiem dzięki którym łatwo możemy zwiększyć ilość szczytów a co za tym idzie ilość plonów. Należy jednak być precyzyjnym aby w odpowiednim miejscu uciąć szczyt, nie zawsze może się to udać za pierwszym razem ale z czasem gdy nabierzesz wprawy to nie powinno Ci to sprawiać problemu, więc trening FIM jest jak najbardziej polecany wszystkim growerom. Roślina dzięki temu powinna być niższa za to szersza z większą ilością odgałęzień.

Kilka fotek przedstawiających technikę FIM, zwróćcie uwagę na miejsce przycięcia i porównajcie z metodą Toppingu. 

trening-fim-konopi.jpg

trening-fim-konopi.jpg

trening-fim-konopi.jpg

trening-fim-konopi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubie ten trening chociaż nie zawsze mi wychodzi, muszę być bardziej precyzyjny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tego typu treningu ważna jest precyzja utniesz w dobrym miejscu i masz wiele szczytów, mi się udaje za każdym razem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten trening FIM można wykonywać tylko na głównym topie? Czy w miarę wzrostu krzaczka można wykonywać tą czynność na odgałęzieniach na których będą robić się topki? 

Z góry dzięki. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś określony czas do kiedy można wykonać ten trening? Panny mają ok miesiąc czasu a dopiero za kilka dni będę mógł je odwiedzić (mam nadzieję że jeszcze są 😜 ). Miałem wykonać tej trening szybciej ale nie chciałem stresować bardzo po przesadzeniu, aż jestem mega ciekawy czy krzaki jeszcze żyją 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to w praktyce wpływa na plon? w necie pisze tylko że jest więcej szczytów ale ile konkretnie jest sumarycznie plonu. i można stosować hst i lst jesdnocześnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwagrom

@Tester Przydatny temat, trochę się z niego dowiedziałem i przyznam szczerze że chyba sam spróbuję tej metody na jakimś auto z wydłużonym weg. Jestem ciekaw jaki przyniesie to efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...