Skocz do zawartości
ciechen

Automacik Grapefruit Auto 60 days

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mr.Green napisał:

czyli nic 🙂 tooy boster to na korzenie.. ? 

a od Cal Magu to nie spuchna jak swinie 🙂

root booster to ukorzeniacz tak . no to nic nie mam ;D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green podrzuc co uzywasz moze mnie natchnie . A jak uzywam Plagron terra grow , to do tego mozna dodac plagron pk 13/14 na kwitnienie to wystarczy?

 

Edytowane przez ciechen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ciechen Ty musisz lac odzywke tera bloom na kwitnienie, ale na upartegio jak znajdziesz dobra proporcje jak lac grow z pk to pewnie nie zaszkodzi. Jesli wlejesz tez jakiegos boostera to powinno pomoc w wyciagnieciu wszystkiego czego sie da z tej rosliny. Na przyklad Canna Boost jest calkiem dobra

Edytowane przez Soniq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się dałem nabrać na ten chwyt marketingowy z 60 dniami, to działa chyba tylko na growerow, którzy zaczynają 🙂

mi właśnie minęło 91 dni u jednej z 2 sztuk i będę ją kosił. Tak samo masę błędów popełniłem i też już nie miałem światła na vegu. Wyrosło mi małe bonzai po lst. Plon raczej symboliczny z tego będzie ale cieszę się że udało się doprowadzić ją do końca. Powodzenia, może u Ciebie będzie lepiej!

Edytowane przez Boogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dobrych warunkach i odpowiednim żywieniu automat może pokazać włosy już w 13-15 dniu. Jeśli po drodze nie dochodzi do żadnych problemów to 65-70 dni można zbierać taką roślinę na mleku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się da, jak ktoś doświadczony i ma warunki, ale nie ma czasu:)

Ja bez jednego i drugiego potrzebowałem 90 dni do pokazania się bursztynów. 

Natomiast wstawianie jakiejś magicznej ilości dni w nazwę odmiany jest chwytem marketingowym, nie ma co się oszukiwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie do specjalistów , mogę używać Plagron terra grow( na wegetacje ) z terrą bloom( na kwitnienie) . Bo mam rozrobioną bańke 5 litrów w której mam cal mag terra grow, root booster i czy ja mogę do tego dodać plagronu terra bloom oraz green sensation czy robic nową banke z wodą ?

5-6 dzien Flo jeszcze przed podaniem odzywek jutro przyjdą ;c.

IMG_20221221_132538.jpg

Znalazłem w skarpetkach coś co dawno kupiłem ale nie było wiedzy żeby sie za to zabrać. To co może następny projekt jak zamknę ten ;d kojarzy ktoś odmiany

IMG_20221221_132302.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17/12/2022 o 19:26, grolsch3 napisał:

@Growerseed czekam na taką fotorelacje od kiełka do zbioru w 60 dni. Wtedy uwierzę. W bajki to wierzyłem jak byłem dzieckiem. No offence

@Mr.Green patrzę na roślinę i to widzę, ile jej dajesz do ścinki??

Wrzuciłem pestkę do ziemii z myślą, że kiełkuję Blue Cheese FP od RQS.Troche się pomyliło coś komuś bo roslina zaczęła sama kwitnąć.Wkur....łem się trochę bo ostatnio dużo porażek zaliczyłem i z lekka ją olewałem.Wyciągnęła się konkretnie (140cm) ale od niedawna się o nią troszczę jednak.Wrzucę jej foty.Pierwsze z 25 paźdźiernika, drugie zrobiłem teraz.

20221026_005806.jpg

20221221_221954.jpg

20221221_222028.jpg

Dolne topy luźne, ale te z góry twarde i już widze bursztyn.

Największym chwytem na kasę są nawozy wg.mnie.Bustery i inne "dopierdalacze".Podstawa to mikoryza i znajomość stanu jakości wody której używamy.Potem azot, fosfor, potas, wapń i magnez, czasem trzeciorzędne.Biohumus, aminokwasy, cukry i inne "trudne wyrazy" wiadomo dobrze nalać.To musi wystarczyć na własne potrzeby i uprawę bio...:) Nadgorliwość jest zbędna...

P.s kupiłem ostatnio 10kg azotu za 20zł.Wrzuciłem małą garstkę na 18l doniczki.

20221221_222514.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kurzak" czyli, dla niewtajemniczonych, kurzy obornik :)

Z tą rośliną to się bardziej schować powinienem a nie chwalić, ale pokazuje, że da się szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Lasir napisał:

"Kurzak" czyli, dla niewtajemniczonych, kurzy obornik :)

Z tą rośliną to się bardziej schować powinienem a nie chwalić, ale pokazuje, że da się szybko.

Nie twierdzę że nie da się szybko. Widziałem auto po 60 dniach kwitnienia. Ta Twoja też nie ma 60 tylko dłużej bo 1 zdjęcie to roślina 10-14 dni według moich obliczeń 😉 da się na pewno szybko, po to je również stworzyli. Ale ogólnie dużo wcześniej w poście poruszyłeś ciekawe rzeczy i coś skrobnę od siebie, tylko chwila😉

Godzinę temu, Lasir napisał:

Największym chwytem na kasę są nawozy wg.mnie.Bustery i inne "dopierdalacze".Podstawa to mikoryza i znajomość stanu jakości wody której używamy.Potem azot, fosfor, potas, wapń i magnez, czasem trzeciorzędne.Biohumus, aminokwasy, cukry i inne "trudne wyrazy" wiadomo dobrze nalać.To musi wystarczyć na własne potrzeby i uprawę bio...:) Nadgorliwość jest zbędna...

No dokładnie. A najlepsze jest to, że baza produktów jest taka sama wszędzie. Obojętnie producent, nazwę produktu wymyślą. Opis produktu jakby broń sprzedawali, specyfikację itp. A tak naprawdę potrzeba kilku rzeczy żeby glebę zbudować za kilka groszy na kilka upraw. 

Mikoryza tak, ale najlepiej zaszczepić przy kiełkowaniu na bardzo ubogiej glebie. A najlepiej na przewadze kokosu do jakiegoś wermikompostu czy małej dawki marko i mikroelementów. Jak gleba jest za bogata nie zachodzi synergia pomiędzy korzeniem a grzybem. Mikoryza nie rozwinie się w pełni, nie wykorzystasz tego bo powiązania zrobią się małe i słabe. Niedawno nawet temat poruszany na haszu był, może tam też coś śledzisz. Do mikoryzy dorzuć trichoderma i bakterie jak lab knf czyli bakterie kwasu mlekowego i roślina wyciągnie z gleby co powinna. A żadna choroba grzybowa przy takim i odpowiednim zaszczepieniu nie jest straszna. No chyba że na flo puścicie nawilżacz 😉 uboga gleba i mikoryza, później przesiadka do docelowej z bogatą a powiązania i tak są wytworzone już. Ja to sprawdziłem, nie teoretyzuje. 

Masz możliwość zbudować glebę? Albo chcesz wermikompost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...