Skocz do zawartości
Scoobi

Growrilla hydro 4xCricital Kush

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ci spada pH to znaczy że dużo masz bakterii w wodzie. Zmień wodę na tydzień/dwa będzie spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co z Canna chodzi,ale zamieniłem ją na Shoguna,w dawce 4.2ml/l,reszta bez zmian.

Ec 2.2 pH 6.2

Zrobić im fryzjera i rozłożyć dodatkowo druga siatkę🤔

B90B4F94-B16F-4F6F-827A-595083005D1A.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik hard,właśnie mnie to zdziwiło,ale w sklepie upierali się,ze nie ma do wody miękkiej,trudno,oddam komuś za darmo,żeby się nie zmarnowały 😛

Robić im fryzjera jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik dzięki,powiedz mi jeszcze,czy pH  tak skakacze przy flo? Z 5.8 w ciągu dnia obniżyło mi się do 5.5

W weekend założę druga siatkę,żeby je bardziej doświetlić.

Można ogólnie do pożywki dolać wody,żeby obniżyć w razie czego EC?

Edytowane przez Scoobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scoobi pH może się wahać, ale przeważnie rośnie. Jak spada, to może coś podgniwać, może korzenie, a może jakieś liście w zbiorniku. Ja jak mi spadało pH to dodawałem enzym i przeważnie pomagało. 
u mnie przeważnie zaczyna się od 5,8-5,9 i powoli rośnie. 
dobrze jak pH się zmienia, bo różne minerały lepiej się wchłaniają przy rożnym pH. 
tak możesz dodać wody 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na weg było dobrze,tylko teraz takie rzeczy się dzieją,enzym i tak stosuję wyższa dawkę 2.5ml/l,nie chce przesadzić.

Na razie wyregulowałem pH plus,podobno 6.2 jest najbadziej optymalne w tym okresie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EC wybiło mi do 3.1,troszke mi je spaliło i wyszły niedobory😬😬

Dałem flora Kleen 2ml/l,żeby system sie oczyścił,w zbiorniku do hydro pH spada,a w zbiorniku na wodę się podnosi,po wyczyszczeniu system powinno być chyba lepiej.

Poobcinałem dolne części,które nie byłby doświetlone,za tydzień wleci porządniejszy fryzjer 

4B6BABC0-657E-4177-AC4E-640E66673318.jpeg

F4649FA3-9A63-4078-AF31-685AE9C745AA.jpeg

Mam nadzieje,ze za tydzień pojawia się pierwsze oznaki kwitnienia 

E575171C-0E8E-4B11-88D2-7F42BB7AAE79.jpeg

Edytowane przez Scoobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green to akurat moja wina,systemu nie czyściłem i prawdopodobnie dużo soli się osadziło,na jutro mam już  nowa pożywke naszykowana z EC 1.8,muszę trochę zejść z dawki nawozów 🫣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Wody dolałem,ale wole wyczyścić jeszcze system 😜 woda bardzo paruje bo w dzień mam 30 stopni,ale jeszcze tak tydzień/ dwa max będzie,później już nie będzie obiegu zamkniętego,podobno co2 stosuje się do 3 tyg flo,później nic nie daje,potwierdzi tą teorie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr @doominikgdzie najlepiej umieścić miernik wilgotności? Mam inkbird z czujnikiem,który włącza osuszacz,zauważyłem ze działa prawie non stop,przez to tez dużo wody ubywa,może to jest przyczyna skakania pH?

Czujnik mam ustawiony tak z 10cm nad roślinami,może dać go wyżej i w inne miejsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scoobi na wysokości kwiatów, w polu mieszającego wentylatora. Najbardziej interesuje Cię wilgotność blisko topów.

Skoro dużo wody piją to znaczy że jest im dobrze. Może defoliację zrób, zmniejszysz powierzchnię parowania wody z liści.

 

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr czyli mam dobrze ustawione.

Dobrze.ze dużo piją,tylko te wahania pH mi się nie podobają,z 6.0 w parę godzin zeszło do 5.6,odżywka odstana była 24H,może korzenie gniją? Sam nie wiem już o co chodzi,zamówię hydroguard,może to coś pomoże 

Edytowane przez Scoobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Scoobi H2O2 hydrogen peroxide oczyścić może system. Są jakieś alternatywy dla hydroguard, bo drogie to cholerstwo jest.

Zależy skąd nadajesz, nie wiem czy w Europie łatwo da się dostać to od botanicare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...