Skocz do zawartości
RookieAF

Czas na plony?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pierwsza moja uprawa bez żadnych przygotowań, wiedzy na temat uprawy a co za tym idzie i wymagań, nasiono niewiadomego pochodzenia z worka z paleniem (jest szansa że to jest / był automat). Krzak zasiany na początku czerwca, uprawa na parapecie indoor (w tej samej doniczce rosła również melissa), ziemia do roślin z biedry, oświetlenie tylko słońce, podlewany tylko wodą, nic więcej z krzakiem nie robiłem. Od 2-3 tygodni pod lampką ok 14h dziennie, plus dwa razy podlałem z nawozem (Agrecol). Zdjęcie młodych kwiatostanów z 11 października, pozostałe zrobione przed chwilą. Pojawił się w miarę intensywny zapach kwiatostanów. Kwiatostany są małe ale rozumiem, że to wynika z warunków uprawy. Od momentu wstawienia pod lampkę zaczęły dopiero zwiększać objętość (nadal bez szału). W niektórych kwiatach zaczynają wyrastać nowe "pędy".

Co by nie było tak pięknie: liście zaczynają żółknąć, mają białe przebarwienia i zamykają się do środka = niedobór azotu / potasu. Zaaplikowałem Agrecol green strong (link) (roztwór NPK, producent nie podaje udziału w %, taki akurat miałem pod ręką) zgodnie z zaleceniami producenta (wsadziłem w doniczkę i w ciągu dnia wsiąkło w podłoże, poprzez podlewanie aktywuje się roztwór). Dodatkowo doczepiły się przędziorki (mini pajęczyny plus czarne bardzo małe robaczki ledwo widoczne). Staram się podlewać jak ziemia przyschnie czyli mniej więcej co 3 dni.

Jakieś rady / sugestie? Z plonami chyba jeszcze trzeba poczekać, mniej więcej ile? (czekam na paczkę z mikroskopem Carson MicroFlip x100-x250 więc niedługo będę w stanie ocenić zabarwienie trichomów).

P.S. Czy na podstawie zdjęć jesteście w stanie określić co to za odmiana?

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

IMG_20221011_193130.jpg

IMG_20221130_224024.jpg

IMG_20221130_224113.jpg

IMG_20221130_224343.jpg

IMG_20221130_224349.jpg

IMG_20221130_223935.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RookieAF  To uprawa, w jakiej nie zapewniłeś odpowiednich warunków, więc topy zbite nie będą, jak chodzi o kosę, to o tym decydują trichomy. Załatw sobie mikroskop kieszonkowy, lub szło powiększające , ale z takim powiększeniem , abyś zobaczył wyraźnie trichomy, jak masz tam mleko to możesz ciąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...