Skocz do zawartości
Barney's

PH w Coco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z pH w coco

Daję pH miedzy 5.5-5.7 a i tak dołem wylatuje po 7.0-7.4 jak można to wytłumaczyć bo ja nie wiem xD

Doniczki 1l przesłałem już chyba z 5l i cały czas stoi a nawet rośnie czym dłużej przelewam 

Gnicie korzenia? Nie powinno być bo podlewam obficie ale czekam do wyschnięta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's Jak masz problemy z kokosem, to przesadź rośliny do ziemi , ja tak zrobiłem, jakieś 3 uprawy temu, jak w coco miałem problemy z powodu braku ukorzeniacza i miernika ec, potem dokupiłem i w coco bym już mógł sie bawić, ale mam sporo kupionej ziemi od Canny, więc bawię się w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki stary na 15l donice ile ziemi potrzeba 

Tylko ja będę musiał z kredytem na spodzie bo ja na miejscówce jestem co 3 dni nie dam rady tak podlewać dlatego u mnie tylko autopot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's ja to bym na Twoim miejscu jebał tablete, zrobił przeskok z 1-3l.a te 15l, do docelowych wjebał lepszą dawkę. Co do autopota i tych bakterii itp z biotabs to inni Ci coś może podpowiedzą. Ale w mniejszych masz czas na pierwszy trening później przy przdziadce do docelowych drugie cięcie i nie zapomnij mikoryzy do tych startowych. Weź coś zacznij i skończ chłopie, ja Ci pomogę. Pomożemy wszyscy 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Barney's napisał:

@grolsch3 wiesz to trzeba siana żeby tyle donic ziemią zabić muszę to przekalkulować 

Kokos jest kurwa droższy. Te wszystkie specyfiki co lejesz to policz. Ja tam nie znam się na maksymalizacji plonów. Ale wiem że wrzucisz do gleby roślinę, dasz jej warunki, wodę i zajebiste oświetlenie a ona da Ci plon.  Jak nie przesadzisz z suplementami i jedzeniem (oszczędność hajsu na różne specyfiki) to sama urosnie a Ty bedziesz miał czas na jeżdżenie i trenowanie. Zdradzę Ci sekret. Jeszcze taniej zbudować swoją glebę. Potem to możesz lać wodę lub na co będziesz miał hajs i chęci. Ale do tego potrzeba czasu i zaplecza. Przy tych metrażach to trzeba liczyć.

Do tabletek lub posypek (tego nie trzeba się bać a są w ogólnym rozrachunku tańsze niż cały biotabs), tak uważam,  wystarczy lightmix (kolejna oszczędność niż gleba na całą uprawę) a znając Ciebie i tak byś w nią wlewał miliony supli. Tu leży ziomuś problem.

Co do posypek służę swoimi spostrzeżeniami. Elo

3 minuty temu, Zielone krainy napisał:

@Barney's Po co ci 15 l donice? Donice  8 l ci wystarczą, z wegiem 30 dni i z każdego planta zgarniesz około 120 g .

Też racja. Przy przesiadce więcej czasu na dwa cięcia, ale maksymalizacja plonu. Chociaż z 8l zrobię tak że przesiadam się z 1l. Też dwa cięcia. Stay tuned for more😂 co do treningów jak autor zażyczy sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 nie wiem czy wiesz ale w Coco można robić tym samym tylko nowe siewki dałem do nowego Coco 

Ja nie wlewam milionów supli tylko problem z pH poglądaj moje fotorelacje 

Daje podstawę ukorzeniacz enzymy magnez wapń bo jest potrzebny  jakieś wspomagacz na flo jak pk i to tyle ja nie kombinuje z nawozami 

Potrafię zebrać 600g z metra wapie że na tabsavh to osiagne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's wiem, to czemu się tak upierasz w laniu. Poza tym to droższe medium, a Ty liczyć musisz 😂zrobię tak, sorry że wjebie Ci się w temat swoim. 80% kokos, 15% wermikompost od dżdżownic z poprzedniej uprawy gleba i z 5% posypki. Będę lał wodę i trochę fermentów. Aaa i nakarmię dżdżownice. I jak nie spierdolę treningów to powinno być dobrze na kokosie. Jak chcesz to wyślę Ci ten wermikompost. Legalne to w końcu. Dorzucisz sobie do kokosa. Kupisz dżdżownice i będziesz mógł później nawet na ryby skoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  Donica 8 l przyjmie wega do 40 dni, ale robi się ciężko z podażą nawozów pod koniec kwitnienia, bo system korzeniowy się ciśnie, ale jak przełączysz w dniu 28, a roślina wejdzie związku z tym w kwitnienie 35 dnia, to wszystko sie dobrze układa. Trening dla optymalizacji plonu wystarczy połączyć Lst najlepiej z Fim, ale z Toppingiem też obficie wyjdzie. Tutaj zdjęcie roślin w doniczkach 8 l , weg 37 dni. 226 g wynik z dwóch.

1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...