Skocz do zawartości
Łebołbeł

Odpowiednie miejsce na uprawę indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcę zacząć hodować konopie siewną otrzymałem już wszystkie papiery i mam pytanie czy mogę w takich szafkach zasiać moje roślinki. Wysokość w tym niebieskim 110cm w szafie 140cm wiem że nie są szerokie nawet nie mierzyłem ale wydaje mi się że na 1 wystarczy. Czy może mi ktoś powiedzieć czy tyle miejsca jest git czy poszukać czegoś innego. Mam zamiar okleić ścianki folią aluminiową. Jaka lampa się do tego nadaje (Mam miejsce gdzie przez cały rok jest ciepło) Jeżeli macie jakieś porady proszę pisać jestem w tym nowy. Pozdro z góry thx za odp 

313296761_452932863627478_7532101152226406893_n.jpg

311153848_664569615250061_2207281137885280465_n.jpg

312478792_693041335708299_3947764244446508578_n.jpg

312585680_430844132579135_4023134547589280549_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16/11/2022 o 16:27, Łebołbeł napisał:

Czy może mi ktoś powiedzieć czy tyle miejsca jest git czy poszukać czegoś innego.

zależy ile chcesz roślin 

W dniu 16/11/2022 o 16:27, Łebołbeł napisał:

Jaka lampa się do tego nadaje (Mam miejsce gdzie przez cały rok jest ciepło)

no to najlepiej led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łebołbeł 2 krzaki zmieścisz, ponaginasz jak trzeba w razie czego, zresztą jeden też mógłby wypełnić przestrzeń zależy ile dasz roślinie wega jeśli to fotoperiod 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Łebołbeł szkoda czasu na siewną, będziesz czekał tylko 3 miesiące a po zbiorach okaże się że nie klepie.

To tak jakbyś produkował whisky, leżakowałaby 60 lat i na końcu okazałoby się że jest bezalkoholowa

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  Napisał, że zdobył pozwolenie na uprawę konopi siewnej, jakie praktycznie nie mają THC, tam normy są 0,2 % THC , więc jak sprawę zgłosił i ma wszystko na legalu, to jak może posadzić konopie indyjskie z THC na poziomie wyższym niż 0,2 % ? Przyjdą mu na kontrolę , zobaczą , co ma i nara , sam by się podłożył skoro ma zgłoszoną uprawę konopi przemysłowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy no to głupio zrobił. My dalej jesteśmy nieuchwytni policji : D

Przy czym ja na chwilę obecną nie uprawiam a mam jedynie cały gotowy sprzęt na uprawę na powierzchnię 0,64m2 ale to nie jest zabronione więc mogą mi naskoczyć

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Ja uprawiam cały czas, ale wystarczy to robić z głową, by ta uprawa była tak samo bezpieczna, jak uprawa rzeżuchy, kapusty lub marchewki. Jednak jak koleś sobie wybrał uprawę przemysłowej konopi i zdobył wymagane pozwolenie, to jego sprawa, niech się bawi , jak chce, jak taka uprawa go satysfakcjonuje. Podobnie mógłbyś mówić typowi, jaki wybiera piwo bezalkoholowe, że powinien pić alkoholowe, ale skoro ktoś nie chce pić alkoholu, to niech pije bezalkoholowe, jak tak woli, bo to jego sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nieprawda bo po co to robić skoro można kupić pietruszkę albo koperek i go uprawiać. Wyjdzie na to samo, a dodatkowo nie narażasz się na kontrolę bo niczego nie musisz zgłaszać

Uprawa nigdy nie będzie w 100% bezpieczna, jeżeli ci się tak wydaje to jesteś w błędzie 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  Co nieprawda? Koleś chce sobie na legalu uprawiać bez ryzyka konopie przemysłowe, bo mu się podobają, jako rośliny, to co ty masz do tego ? Niech się bawi, jego sprawa, to że dla ciebie to nie jest atrakcyjne, bo nic nie dałoby jaranie tego, to nie oznacza, że ktoś inny nie może mieć odmiennego zdania. Ma legalną uprawę , nic mu za to nie grozi, bo ma potrzebne pozwolenia, a uczy się uprawy, jak przy uprawie konopi indyjskich, jemu może to odpowiadać, a tobie nie musi i każdy jest zadowolony :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz  Dzięki, że po mnie powtórzyłeś, jak papuga, toś się zjarał mocno :D Napisałem ci przecież, że każdy ma prawo do swojego zdania, ciebie to może nie zadawalać, a jego może satysfakcjonować. Janusz na detoks leć, bo już nie halo jesteś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nigdzie nie powtórzyłem, nie czytałem od początku konwersacji bo nie myślę tak o tym jak ty przez cały dzień. 

Dlatego nie wiem po co spinasz się skoro odpowiedziałem ci już wcześniej dlaczego że nie warto iść w uprawę konopi siewnych

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...