Skocz do zawartości
Czupakabr

Blueberry auto, White Widow auto

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko destylowana to koszt od 6pln w górę za 5L. Uśredniając do 10pln to za miesiąc nawilżania to jakieś 300pln przy "spalaniu" 5L/dobę.

I najlepiej od razu paletę 300 litrów zakupić co by dziennie z 5ką nie latać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pierr1947 ogarne taka na szybko bo juz dzisiaj były kłopoty z za niska wilgotnością. Filtr odmawia posłuszeństwa po tej wodzie, dobrze że był 2 😁

Kojarzycie te filtry patyczki? Da się go odratowac czy do wyrzucenia bo ewidentnie go zabilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @Zielone krainy @Pierr1947 @Udyr

Siema wczoraj był ciężki dzień 

Od tego kamienia Padł Nawilzacz. Pół dnia były warunki jak na Saharze gdy wróciłem na biegu z nowym było prawie 30C i 30pare wilg. Do nowego wziąłem juz wodę destylowana i wszystko lata. 

Czekam na nowy programator i wczoraj odwaliłem kit i zapomniałem wyłączyc lampę po 18g.  Świeciła 21h..

czy pannom może się po**bać w głowie i zaczną później hermic? Miał ktoś taka sytuację żeby uspokoić mnie ze nie zmarnuje czasu i prądu na hermy? To już moja druga akcja wcześniej zakłóciłem im ciemnie 10min przed odpaleniem lampy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobryden, 

Lewa 12 dzień / Prawa 10 dzień 

Warunki utrzymane w dzień 22-26C 60-75%

W nocy 19-21C 65-70%

Wysokość lampy bez zmiany, 50cm. Dać 5 centów niżej? 

Czy ktoś wie która może byc która? WW może ponoć osiągnąć metr wys a blueberry 60cm. Wolałbym aby obydwie nie przekroczyły 70cm.  Nie chcę wielkich roślin chce tylko grube topy 😁 jak to osiągnąć? 

Jakieś rady?

Jak wam wyglądają rośliny jak na te dni?

Kiedy robić lst? 

Ta młodsza przegonila starsza, może to jest właśnie White Widow? 

Po wymianie nawilżacza i wody jest o niebo lepiej, czyściej w boxie. 

Screenshot_20221127-144038.jpg

Screenshot_20221127-144045.jpg

Screenshot_20221127-144049.jpg

Edytowane przez Czupakabrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabrr  Wizualnie wszystko jest w porządku, rozwój prawidłowy i proporcje też są prawidłowe, nie wyciągnięta, ani nie jest zbita, więc odległość światła i moc prawidłowa, jak na ten etap uprawy. LST możesz robić za 2-3 dni , ja bym tak robił, lst to trening niskiego stresu, to nie Topping czy Fim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zumiacz wydaje mi się, że z automatami nie ma co tak długo czekać ale ja się nie znam 😄

@Zielone krainy jak mówisz jest git to zostawiam lampę jak jest, nie obniżam. Robić lst jednej i drugiej od razu czy najpierw tej starszej poczekać 2 dni i młodszej? Młodsza jest objętościowo większa.

Lst raz czy później jak podrosnie coś jeszcze poprawic? 

Mam ten trypack biobizz i cal mag zacząć już podawać od 15 dnia coś z tego? 

Edytowane przez Czupakabrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Czupakabrr napisał:

Lst raz czy później jak podrosnie coś jeszcze poprawic? 

Ja 3 dni temu zrobiłem swoje pierwsze LST i już 2 razy poprawiałem.... bo to na drugi dzień wszystko wstać próbuje 🙂

24 minuty temu, Czupakabrr napisał:

Mam ten trypack biobizz i cal mag zacząć już podawać od 15 dnia coś z tego? 

Ja za namową @Rzeźnikod chyba drugiego tygodnia w ziemi walę wg rozpiski... i zaokrąglam w górę dawkę co by się z mililitrami nie pierdolić.... zobaczymy kiedy pałkę przegnę 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB tylko z biogrowem ostrożnie, jak masz bioheaven to raz na jakiś czas tylko dawaj po ml growa, albo wcale jeśli dajesz oprysk 😁 Ja pilnowałem liści, żeby były ciemne cały czas, w pewnym momencie końcówki zaczyna palić to wtedy odpuszczam, przy robieniu oprysku to widać po 1 cyklu już co się będzie działo z rośliną, przy nawożeniu do gleby trzeba chwilę poczekać na reakcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabrr  Możesz zrobić obu jednocześnie, tylko na przesuszonej ziemi, by łodyga była plastyczna. Lst to pewnego rodzaju proces, nie nagina się raz i tyle, ale to trening rozłożony w czasie, uginasz roślinę tak długo, jak uzyskasz optymalny dla ciebie efekt rozłożenia wszystkich szczytów nisko na powierzchni doniczki, a jak już masz wizualnie to, co chciałeś uzyskać to przełączasz. Na tym etapie to mógłbyś jedynie ukorzeniacz i enzymy podawać, jak byś je miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale automata nie przełączę kiedy mi odpowiada one powinny po 20 dniu chcieć powoli kwitnąć. 

Zrobiłem to lst, jest jak jest. Nie wiem czy te agrafki wbite w ziemię wytrzymają z czasem bo sznurki na bank. Poprawiać coś za parę dni czy już ich nie ruszać. To automaty. 

Na młodszej lst było łatwiejsze, starsza jest bardziej zbita i ciężko to po odsłaniać wszystko.

Kolejno starsza i młodsza. 

 

Screenshot_20221130-113826.jpg

Screenshot_20221130-113715.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ok. Jak odbije to przy weekendzie można coś poprawić jeżeli będzie trzeba.  Delikatne poprawki nie są stresujące Tak ze nie ma obaw. Trzeba obserwować I decydować w dobrym czasie. Daj jej teraz spokój i niech rośnie 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko

Dzień 17 i 15

Dzisiaj bez fotek roślin ale z zapytaniem o filtr. 

Wchodzac do pomieszczenia czuć już wyrazny zapaszek dlatego otworzyłem filtr węglowy, aby mu się przyjrzeć. Mam nadzieję że będzie ogarniał zapach, w przeciwnym razie niestety będę musiał się pozbyć roslin 🤬😭

Pierwsze co mi się nie podoba to dlaczego ten kołnierz jest taki krótki kto to projektował? Toż to z pół centa jest. Mam opaski zaciskowe oby to złapały jak trzeba. Rozumiem że rura ma na to zajść a ja docisnę trytem cała filozofia? 

Filtr to can-lite 150 PL miał go ktoś? Ogarniał tak totalnie zapach uprawy czy zawsze coś zaleci? 

Drugie co mnie niepokoi to że ma wpisane max 70% wilg. W nocy wilg spada mi nawet do 72 więc może go zatkac i będzie walić nie?  Osuszacz powietrza na noc i ustawic na 65%?

Zmieniam już warunki w boxie, zamknąłem 2 wlot pasywny znajdujący się na górze przy wylocie przez który idą kable no i za dnia mam 22-25c i 55-68% wilgotnosci. W nocy 18,5-21 no i te 72 max %. 

Mieszak ustawiłem pod programator 30min wiania i 30 sam wyciąg bo gdy lata cały czas zbija temp do minimalnych wartości w południe, a tak być nie może. Chyba jest za duży na ten kwadrat, 5W pro fan dla przypomnienia. 

Ktoś mówił aby nie było plechy musi latać cały czas. Potwierdzi to ktos? Wyciąg z otwartym na maxa wlotem pasywnym też daje ciąg od spodu. Ten mieszający nie może latać cały czas bo robi z warunkami co bądź. 

Foty filtra, pozdrawiam

 

 

Screenshot_20221202-152122.jpg

Screenshot_20221202-152127.jpg

Screenshot_20221202-152132.jpg

Screenshot_20221202-152138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...