Skocz do zawartości
Prograss

1sza uprawa/1xGelato-K/70x70x160/TS 1000/150W/20L Airpot/Biotabs

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny patent z wieszakami 👌🏻

jak na pierwszy raz dobrze wyszło, odstaw azot na dwa podlania i kup sobie potas w makro i dojeb maks dawkę co 2 podlanie.

O tą kropelkę się nie martw, mialem tak wiele razy. To dobry znak akurat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard @Tester Kurdę wybaczcie, ale nie nie widziałem tych powiadomień 😄 Nie miałem czasu ostatnio nic upowac bez kitu, w końcu weekend bezpieczna przystań, wrzucę fotki po 19 jak tylko światełko się zapali. 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka dobrzy ludzie, 💚

Wybaczie moje zaniedbanie uploadowania i w ogóle tego, że wklejam z innej strony, ale kurna nie ogarniam wklejania dużo zdjęć na raz i mnie to czasem irytuje, bo siedzę pół godziny przy pisaniu posta.. 😄  

Więc tak, jak na spowiedzi. Coś tam odbiła po tych moich wycinkach no i z tym Nitrogenem orgatrexu zapomniałem przystopować jak widać.. 😄 W ogól cała butelka już prawie poszła orgatrexu.. 😄 Podlewam po 2-2,5L co 2 dni maks 3 dni jak czasu nie znajdę, albo zapomnę. Calmagu też czasem zapominam dać. Trichomy są przeźroczyste jeszcze, zapach jest przepiękny i wszystko póki co tam gdzie pąki wygląda zdrowo jak się przypatruję żadnej plechy nie ma opcji wentylacja się nie opierdziela.  Utrzymuję temp min 18 do maks 26 i wilgotność między 40, a 55%. Jednak matrwią mnie trochę te szczyty w prawym dolnym rogu na których coraz bardziej wyjadają z liści. Czy to może zacząć niebawem gnić jakoś? To co usycha jest suche i lepkie, czasem twarde/sztywne od trichomów. Dziś jest 8 tygodni i 1 dzień kwitnienia, jeszcze maks 2tyg powinno być, ale nie wiem, czy to się nie wyje do tego czasu na tych szczytach gdzie rdzewieje 😄 Flusha zaczynać? Jak to widzicie ogólnie? Orgatrexu już prawie nie mam, może na 2 podlania będzie po małej dawce. 😄 Co byście zrobili? Będę wdzięczny za rady. 

Pozdrawiam ! :yummy:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj już sama woda poszła. Co myślicie o podlewaniu samą wodą przez ok tydzień, a potem niepodlewanie w ogole aż wysuszy sie doniczka zeby "wyjadla" sie? Taka rade dostalem tez

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U was też przy flushu gałązki jakby tracą siłę do utrzymywania topów? Mam wrażenie, że zaczynają się uginać niektóre 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka ludzie, mleduję kolejny, przedprzedostatni up. 🙂

Dokładnie już nie wiem, który to dzień chyba 113-114, 9 tygodni kwitnienia.

Przedostatni tydzień do ścinki. W sobote zacząłem lać samą wodę po 2L co 2-3dni, nie płukałem gleby wodą, będzie git?
Ogólnie jestem w szoku jak to dalej rośnie po takim stresie co jej zafundowałem, ciekawe co by było, gdybym nie ciął tyle szczytów do wapowania...
W następną sobotę planuję ściąć, co polecacie do tego czasu? Ostatnie dwie doby ciemnia 48h? Nie podlewać wtedy? Jakbyście to zrobili przy organice? Zdjęć trichomów nie wrzucam, bo ciężko dobrą ostrość złapać i tak większość jeszcze przeźroczysta na pojedynczych coś tam się robi powoli mleko tak mi się wydaje. Pachnie zajebiście, truskawkami kwaśnymi. Wilgotność mam tak 30-40%, bo coś ciężko mi podnieść ostatnio, żeby chociaż 40 było. Ostatni tydzień mam temp 28-30 dzień, 18-20 ciemnia. Szkoda, że w fiolet choć trochę nie przeszło, może przez stres, a może i coś innego. Ale jest pięknie tak jak jest. 🙂 

Pozdrawiam was 🙂 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss to zależy od odmiany czy będzie zmieniała kolor, kwestia fitochemikaliów, liście zwykle przy niższych temperaturach zmieniają kolor i jak już się trochę chlorofilu pozbędą to lepiej to widać. Ja bym lał wodę normalnie, ostatni raz na 3 dni przed ścinką. A co do ciemni, lodu w łodygach i ogólnym znęcaniu się nad krzakiem celem pobudzenia na koniec do produkcji trichomów to można to wsadzić między bajki, cały proces jest istotny, a nie ostatnie 2 dni. 

Screenshot_20230210_132634_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 09/02/2023 o 22:57, Prograss napisał:

Przedostatni tydzień do ścinki. W sobote zacząłem lać samą wodę po 2L co 2-3dni, nie płukałem gleby wodą, będzie git?

będzie

 

W dniu 04/02/2023 o 21:51, Prograss napisał:

Dzisiaj już sama woda poszła. Co myślicie o podlewaniu samą wodą przez ok tydzień, a potem niepodlewanie w ogole aż wysuszy sie doniczka zeby "wyjadla" sie? Taka rade dostalem tez

można też tak

W dniu 05/02/2023 o 21:12, Prograss napisał:

U was też przy flushu gałązki jakby tracą siłę do utrzymywania topów? Mam wrażenie, że zaczynają się uginać niektóre 

nie zauważyłem ale możliwe bo wody jest więcej w topach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik 726g mokrego narazie, bo wczoraj ściąłem. Ale te gałązki potężne zostawiłem to pewnie z 50% wagi ważą z tego wszystkiego..  🙂 Aby 50g chociaż było na sucho będzie w chuj git. 😄 

Ogólnie ostatnie parę dni jak nie tydzień pokazały mi się gdzieniegdzie "banany" usunąłem je, zrobiłem 48h ciemni i wczoraj poszłaa. ^^ Suszy się tak na wysokości trochę ponad połowę boksa. na samym dole mam mieszający ustawiony tak bardziej na podłogę, żeby wiał na najniższym biegu(nie wiem, czy go nie wyłączyć, bo czasami mi spada wilgonotność na 40%). Do tego wyciąg pracuje na 3/10 mocy teraz i aktualnie temp 20/ wilgotność 44%, czujnik wilgotności między gałązkami juz wisi.  

20230227_172734.jpg

20230227_183142.jpg

20230227_164653.jpg

20230227_170514.jpg

20230227_151830.jpg

20230227_183204.jpg

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss o kurczę, a myślałem, że już końcówka suszenia i czekasz, żeby podać wynik suchego 😁 No to git, a badyle faktycznie grube, chciałbym, żeby w moich uprawach zawsze takie łodygi rosły 😊 wilgotność mogłaby być większa, optymalne jest 62%, co by się nie zeschły za bardzo, bo potem będzie się kruszyć w palcach jak będziesz trymował no i będą jakby pełniejsze te topki. Dobra robota! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @Rzeźnik Dzięki wielkie. 😄 Szału nie ma w sumie, ale nie ma lipy! 😄

Właśnie coś ciężko z tą wilgotnością, wyłączyłem mieszak z dołu, zostawiłem tylko wyciągający na moc 4/10 i jest 48%/18 stopni. 😕 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Dziękuję. 🙂 Ostatecznie tej piły prawie nie użyłem, bo dało się łamać gałązki. Nie wiem, czy to ma jakiś wpływ na efekt końcowy, ale mam nadzieję, że nie. ^^ Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ludzie 💚

 

Wczoraj i dziś, po 10 i 11 dniach suszenia w niedoskonałych warunkach wziąłem się za trym w celu dalszego curringu w słoikach (połowa trym wczoraj i dziś reszta). Skoniło mnie do tego to, że już po tygodniu sprawdzając materiał czuć było, że jest delikatnie za suchy, a gałązki nie strzelają, część mniejszych strzelała, ale kurna nie ma co się dziwić, że nie strzela jak takie badyle powiesiłem. 🤣. Ogólnie wyszło trochę za suche, aby stwierdzić, że jest idealnie, ale nie ma tragedii, bo przy kruszeniu wszystko klei się razem. Mogłem tego oczywiście uniknąć używając mózgu i podbijająć wilgotność, ale szczerze olałem to, a było jej miejscami 37-40%. Jak pranie wieszałem codziennie w pokoju to podbijało na jakiś czas wilgtoność do 60% i na pewno następnym razem zrobiłbym taki patent, że moczę 2-3x dziennie jakieś prześcieradło, wieszam przy boxie na suszarce i do boxa ssie wilgotne powietrze, bo to działało, co myślicie? Uchylanie okna i podkręcanie wiatraka zbijało wilgotność, a miałem na 2/10 mocy, żeby chociaż coś wyciągało ten zapach. 😅

Materiał trafił do słoików, nie mam wskaźników wilgotności niestety, będę wietrzył po ok 15min parę razy dziennie. 

Teraz to co dla mnie najlepsze, czyli wynik

Na sucho przerósł moje oczekiwania w chuj, wyszło 105g zajebiście pachnących i klejących szyszek + 29g też fajnego popkornu, czyli 134 razem. Przy trymowaniu zostało sporo listków cukrowych, wszystko ujebane żywicą jest i jest tego jakieś 10g, tam na zdjęciu jest 14g, ale nie tarowałem kawałka folii, która parę g waży. Z tego zrobię masło, albo makumbę, bo nie próbowałem, co polecacie bardziej? 

Nie wiem co tam mogę wam jeszcze napisać. Jestem zadowolony w chuj. Topki mimo, że są suche są klejące i pachną upajająco.  😋 

Jedno doświadzczenie z uprawą sporo mnie nauczyło, będę wiedział jakich błędów unikać i tym się jaram, jednak póki co sprzęt pakuję(dygam się o przypał mająć jeszcze tyle suszu teraz) i liczę na legal w przyszłym roku(DE). To co mam teraz wystarczy mi w zupełności na bardzo długo. :yummy:

Pozdro ludzie miłego weekendu! :ganjamon:

 

 

20230309_181300.jpg

20230309_181308.jpg

20230309_181320.jpg

20230309_181413.jpg

20230309_181919.jpg

20230309_182215.jpg

20230310_164822.jpg

20230310_164912.jpg

20230310_165116.jpg

20230310_165250.jpg

20230310_165745.jpg

20230310_165815.jpg

20230310_170428.jpg

20230310_170947.jpg

20230310_173803.jpg

20230310_175228.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...