Skocz do zawartości
Prograss

1sza uprawa/1xGelato-K/70x70x160/TS 1000/150W/20L Airpot/Biotabs

Rekomendowane odpowiedzi

Do najbliższego podlania i przełączaj bo ci namiot rozwali 🤣 będzie pień jak talala. Nasi polscy politycy już by to pod chrust do palenia zaliczali takie będą łodygi 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie Pudzian wśród roslin 😉 zakładasz siatke albo masz pomysł na support dla gałęzi żeby to pozniej szczyty nie kładły się na sobie?

Edytowane przez Soniq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo 420! 

@Katastrofedens Wytrzymałem do dziś.😄 

@PrzeMIX Hah nie zdziwiłbym się, ostatnio czytałem, że nawet padł pomysł opodatkowania cukru w owocach. 😄 

@Soniq21  Mam siatkę do podtrzymywania roślin 120x120, spróbuję ją jakoś złożyć i założyć. Ewentualnie coś się wymyśli na biegu. Chociaż coś czuję, że będzie ta roślina niska i topy duże i ciężkie nie będą, ale oby było tak jak napisałeś. ^^

 

 

Dziś 45 dzień i pierwszu dzień FLO, od 7:00 do 19:00 było 12h ciemni. Dołożyłem dziś też drugą TS1000 i obie są na 75%, 90cm od szczytów. PPFD z apki pokazuje około 600. Nie wiem, czy to coś da, ale wydaje mi się, że może delikatnie więcej światła dotrze w więcej miejsc i może podbije plon o parę g jak będzie też więcej tych czerwonych diod? Będę mierzył PPFD itp w miarę wzrostu i jak będzie trzeba to może filtr i went dam na zewnątrz, żeby je jakoś pod sam sufit podwiesić. W ostateczności wywalę jedną lampę. Modlę się, żeby roślina była żeńska. Pozostało czekać na pierwsze oznaki kwitnienia i płeć. RH 51-59%, TEMP dzień 24-26/ noc 19-20. 

Krytyki i rady mile widziane

Pozdrawiam! 

 

20221204_200703-min.jpg

20221204_192122-min.jpg

20221204_194737-min.jpg

20221204_194743-min.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Soniq21 Dzięki! Dosyć rosła, ale coś chyba straciła lekko zapał po moich pseudo treningach. 😄 Znacie jakiś sprawdzony wentylator mieszający w miarę cichy bym mógł dodać do boxa? Bo ten co mam jakiś słaby się zrobił, albo na tej roślince już nie robi wrażenia tak jak na początku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, dziś minie siódmy tydzień.

Generalnie to nic ciekawego się nie dzieje, ale jak w niedzielę przełączyłem na kwitnienie to dziś po powrocie z pracy chyba zauważyłem oznaki rozpoczęcia kwitnienia na głównym szczycie i paru mniejszych - takie małe włoski. Mam czasami problem z wilgotnością, bo potrafi mi dobić ok 70%, po zgaszeniu lampy. Wczoraj przed wyjściem podkręciłem wentę prawie dwukrotnie i nawet było 53% po powrocie z pracy tylko przez więszość czasu nie wiem jak ta wilgotność wygląda, bo albo śpię, albo 12h jestem poza domem w pracy...  Przypał😄 Mimo to polecilibyście jakieś niedrogie sprawdzone osuszacze np, które sami macie? Wolałbym zmniejszyć problemy z wilgocią do minimum.

Pozdrawiam! 

20221208_055302-min.jpg

20221208_055339-min.jpg

20221208_055347-min.jpg

20221208_054826.jpg

20221208_055106.jpg

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, dziś ją podlałem, bo już były klapnięte trochę liście, a po podlaniu zaczęły jakby iść do góry. Mieliście tak? 

20221211_024425[1].jpg

20221211_024614[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesuszona  byle może. Jak ma mało wody to liście nie są napompowanr tylko oklapniete 🙂 napisy się to teraz do słoneczka idą  🙂

Ładny duży plant 🙂 na flo które już wjeżdża na grubo, musisz obficie karmić żeby roślina dała radę tylu szczytom. 

Co tam zamierzasz jej dac ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Hah dzięki. Ładnie zaczyna pachnieć coraz bardziej cytrynowo. Dziwię się, bo pierwszy raz widzę, żeby mi się tak liście wyginały do góry. Zobaczę jak będzie dziś po 19. Na kwitnieniu zamierzam używać tylko to co jest w starterpaku biotabs i prócz tego jeszcze mam calmag biobizz. 😄 Póki co raz na jakiś czas dodaję coś do wody np organtrex, bactrex. W którymś etapie muszę dodać jedną tabletkę, bo dałem dwie tylko. Liczę na to, że mi to styknie. ^^

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prograss to co masz w zestawie to za mało. Nie starczy jej. Na samym orgatrexie nie będzie szału. Roślinę jest rozbudowana I ma dużo topow A żeby je nakarmić trzeba coś więcej. Jak się zacznie szybciej wyjadac A tak zapewne będzie to już nie zapobiegniesz temu procesowi I całe przygotowania  w postaci długiego wega I rozbudowy rośliny mogę okazać się zmarnowane. 

Moja rada.. zamawiaj na biegu kompostowa herbatkę PK od BioTabsa i gotuj im żarcie jak krak dla cpuna bo ona jak cpun głodne będzie  🙂

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam jednego I drugiego. Gościu z BioTabsa mówi że jedno to NITRO  drugie Gliceryna co razem daje nitrogliceryne I topy puchna elegancko  😉 so tej herbatki to orgatrex I bactrex dajesz I ja napowietrzasz 24h z pompką  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemkam updatejcik, bo 8 tyg minęło, czyli 56 dzień w tym już jakieś 12dni od przełączenia na kwitnienie. 

Dziś wjechała herbatka kompostowa(razem z Bio PK, bo nie wiedziałem, że to ma być osobno na zmianę, ale może nie będzie tragedii ^^) i mam zamiar ją podawać na zmianę z Bio PK 5-8. 

Ogólnie jest git, idzie bezproblemowo, byłaby wyższa, ale nie o to mi chodzi, to co się wyciąga doginam na bieżąco, żeby było płasko. 😄 Muszę chyba niedługo defoliować liście i zbędne gałęzie, jak myślicie kiedy będzie najlepszy czas na to? Myślałem, żeby zrobić to dopiero tuż przed świętami, bo jak zdefoliuje to chyba powinna wtedy się na chwilę zatrzymać? Bo generalnie jadę do rodziców na święta, więc te parę dni mnie nie będzie, trochę przyschnie i może jak ją zdefoliuję to tyle nie będzie też wody potrzebować jak się zawiesi po stresie? Dobrze myślę? Tabsa trzeciego kiedy polecacie dorzucić? 

Pozdrówki!

1-min.jpg

2-min.jpg

3-min.jpg

4-min.jpg

5-min.jpg

6-min.jpg

7-min.jpg

8-min.jpg

9-min.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Zielone krainy said:

@Prograss Pamiętasz jak ci pisałem, że podlej obficie i 3 dni powinna wytrzymać? Mam teraz wątpliwości, jak patrzę na jej rozmiary, bo układ korzeniowy mógł tam dość szczelnie wypełnić doniczkę.

Jak sprawdzam czy juz sucho to nie ma gdzie palucha wepchac glebiej niz na pare cm, bo korzenie czuc. Albo nie wiem co to, ale jakies pnącza czuć. 😄 Teraz jakos wytrzymala dobre 2 dni bez wody na trzeci podlalem ta herbatką, ale do świąt jeszcze dobry tydzień... 

Edytowane przez Prograss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...