Skocz do zawartości
konr534

jaka lampa, ile potrzebuje lumenów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

robię pc growboxa, nasiona już mam (ak47 auto, grapefruit auto) wentylacja ogarnięta, problem jest tylko z dobraniem oświetlenia, po obliczeniu wszystkiego wyszło 0.26 m2 a wymaganych lm 2350 (według internetu na 1m2 potrzeba 9000lm)

polecicie jakąś możliwie jak najtańszą metodą oświetlenia ? myślałem o 2 oprawkach na e27 i jakiś żarówkach (jakie żarówki polecacie w takim wypadku ?) albo lampie ale wiadomo że to droższa zabawa a ja kasą nie rzygam i nie chcę wywalać 500 zł na lampę, z góry dzięki za sensowne odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblicz jeszcze raz powierzchnię bo to niemożliwe żeby pc box miał 0.26m2, a jeśli chodzi o światło to szukaj żarówek LED Philips 1500lm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr czyli ile lm na pc boxa ? napiszę ci w języku który rozumuje, wymiary pc boxa to spora obudowa atx+ 0.5 tej obudowy, czy te żarówki do których dałem linka się nadadzą ? ile szt tych żarówek jeśli tak a jesli nie to jakie żarówki bedą git na 2 roślinki

@Udyr i uprzedzając odpowiedź, nie chcę żarówki za 350zł szt 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowa obudowa to 40x20 czyli 0.08m2

Średnio 3200 lum do max 4000 lum.

Niby by się nadawały ale niewiele droższe znajdziesz np w action v-tac w barwie 3000k +. Dwie powinny wystarczyć po zdjęciu rozpraszacza.

To są lampy LED, tam nie ma żarnika 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr z actionami jest problem jeśli chodzi o dostępność, czyli te które są w wysłanym linku nadadzą się ? i jeśli żarówka ma 4000k to też się nada ? a nawet jeśli znajdę actiony to jest różnica między wersją UFO a tą klasyczną ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...