Skocz do zawartości
Wojmax

Cookies Gelato

Rekomendowane odpowiedzi

Siema wszystkim!

Roślina prezentuje się następująco.Trochę musiałem czekać zanim się zregeneruje (około 5dni stała w miejscu), ale jej się nie dziwię, bo ściąłem jej wszystkie główne szczyty. Mam dwa ważna pytania, jedno dotyczy aktualnego projektu a drugie być może przyszłego.

1. Mam dwa wyjścia albo zrobić Loliloping i przełączyć ją za 5dni na flo, albo przełączyć ją już teraz.

2. Czy według was jest jakikolwiek sens aby przez pierwsze i jedyne 7 tyg wega trzymać rośliny na parapecie, a później włożyć je do boxa, gdzie jest lampa? Pytam bo chciałbym za niedługo, będąc zainspirowany fotoleracja ,Udyra, posadzić swoje 4 rośliny, ale nie chciałbym specjalnie boxa kupować nowego i lamp itp., a za nim skończę z aktualną, to musiałbym być po wegu i mam dwie opcje albo 7tyg na parapecie (mam okna zwrócone na północ, a jak sprawdziłem to dzień będzie trwał około 9/10h więc nie jest aż tak źle), lub kupić jakąś tanią lampę cfl i wrzucić na 3tyg, tak jak w przypadku projektu udyra, tylko że do szafy np lub jakiegoś większego kartonu, bo nie widzi mi się kupowanie specjalnie boxa na 3 tyg, a później dopiero przenieść do tego namiotu co posiadam (jak skoncze z aktualną roślinką oczywiście). Obstawiam że zaraz ktoś zaproponuje abym poprostu poczekał 3tyg i dopiero wrzucił nowe roślinki, ale niestety jest to niemożliwe i jest to spowodowane brakiem czasu 🙂

IMG20230110122438.jpg

IMG20230110122445.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Śmiesznie wyszło to cięcie bo te 8 co ciąłem na 2 to z 4 z nich wyszły po 3 szczyty, a z kolejnych 4 już normalnie po 2. Natomiast tam gdzie próbowałem robić FIM o dziwo mi się udało i mam po 4, a na dodatek mnóstwo szczytów pobocznych, jestem szczerze zaskoczony i myślę że jak przeprowadzę dobry Loliloping to mogę liczyć na mnóstwo pożądanych kolb. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinke mi pojebało. Na zdjęciach aż tak bardzo tego nie widać, pozatym zrobiłem zdjęcia po 2/3 godzinach od kiedy to zauważyłem, ale o co wogole mi chodzi, mianowicie liście nienaturalnie "pną się w górę" w stronę lampy, tak jakby chciała uciec. Jeśli to w czymś pomoże to podlalem ją dziś Terra Grow w proporcjach 2ml/1l wody i Power Rootsem 1ml/1l wody ( w sumie 1.5l wody z nawozami). Planowałem ją przełączyć od jutra na flo.

IMG20230112222818.jpg

IMG20230112222845.jpg

IMG20230112222858.jpg

IMG20230112222905.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax nic jej się nie dzieje 🙂 czasami niektóre odmiany tak mają że liście podnoszą się do góry jak by się modliły 🙂

Rozwalił mnie ten tekst 😄

W dniu 12/01/2023 o 22:36, Wojmax napisał:

Roślinke mi pojebało.

🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Panel tak jak wcześniej mi doradzałeś około 40cm przed flo, teraz się wyciągnęła więc około 30/35cm nad szczytami. Jeśli chodzi ile jej dałem Wega to jest to 60 dni. Flo zacząłem 13.01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamierzam podlać nawozem, ale powiem wprost że nie wiem którego użyć: Terra Grow czy Terra Bloom, czy jeden i drugi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...