Skocz do zawartości
Wojmax

Cookies Gelato

Rekomendowane odpowiedzi

@Udyr Mhmm jeśli masz chwilę mógłbyś rozwinąć, bo robi się ciekawie 🙂 Nie pomyślałem o tym w ten sposób. Jak masz chęci to możesz mi wyjaśnić dokładnie o co chodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Właśnie jak napisałeś poprzedni post to przejrzałem całą twoją fotorelacje i wygląda bardzo imponująco. 100g kurwa niezły wynik B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema poniżej foty, teraz na weekend będę musiał ją zostawić na dwa dni więc podleję ją dziś, myślę że da radę 🙂 Wydaje mi się że rozwija się prawidłowo, przynajmniej ja nie widzę żadnych niedoborów 😄 W niedzielę, lub w poniedziałek przesadzę ją do większej doniczki, myślę o jakieś 3/5l. Co o tym myślicie?

IMG20221124155341.jpg

IMG20221124155343.jpg

IMG20221124155351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, czy przesadzić odrazu bezpośrednio do docelowej doniczki, czy zainwestować w przejściową? (Coś koło 4/5l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax jeśli chcesz długo ja trzymać na wegu to możesz przesadzać 2 razy, zawsze to dodatkowe doładowanie świeżą ziemią przy każdej przesiadce do większego pudła.

Ty decydujesz czy chce Ci się z tym bawić czy nie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesadzeniu roślinka się wzorowo przyjęła, rozwija se prawidłowo. Poniżej zamieszczam foty. Mam dwie sprawy:

1. Chce dziś lub jutro przeprowadzić Mainlining, roślina ma 5 poziomów plus szczyt.

2. Czy ma ktoś pomysł w jaki sposób mogę sprawić, by roślinka się wyciągnęło w górę, bo strasznie się rozpycha na boki. Ledy są zawieszone na wysokości 45cm?

Ps. Jeśli chodzi Mainlining, to będę go przeprowadzał po raz pierwszy w życiu, także będę się jeszcze jakby co pytał, ale plan jest taki żeby odciąć wszystko co jest powyżej 3 łodygi i odrazu odciąć wszystko co jest pod nią (czyli 2 poziomy liści). Zastanawia mnie tylko czy zrobić to za jednym razem, czy ściąć na początku wszystko nad trzecim poziomem i dopiero po 2/3 dniach ściąć te dwa poziomy liści poniżej.

IMG20221129145933.jpg

IMG20221129145903.jpg

IMG20221129145826.jpg

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr Dzięki, zauważyłem teraz jeszcze jedną niepokojącą rzecz, mianowicie żółte plamy na jednym z liściu, obawiam się że przyczyną może być niedobór magnezu. Czy wiecie co mogę z tym zrobić, można zauważyć to na ostatnim zdjęciu. Lepsze zdjęcie wyślę około godziny 17:00.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fałszywy alarm z żółtymi plamkami, prawie już ich dziś nie widać. Prawdopodobnie nieumyślnie podlałem roślinkę wodą, a lampy zrobiły resztę. Mainlining robić dziś czy jutro?

IMG20221130161451_BURST001.jpg

IMG20221130161314_BURST001.jpg

IMG20221130161416.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt po ścince:

Ponawiam pytanie dotyczące wzrostu rośliny (chciałbym by rosła w wzwyż a nie w wszerz), jeśli to jest możliwe mogę ją w jakiś sposób "ukierunkować"?

IMG20221130232807_BURST001.jpg

IMG20221130232752_BURST000_COVER.jpg

IMG20221130232759_BURST007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Wojmax Stożek zwrotu będzie skierowany w górę w kierunku światła, by się krzaczyła musiałbyś ją trenować tak, by stożek wzrostu był skierowany w bok, by roślina zajmowała powierzchnie doniczki, jak zostawiasz ją bez treningu to będzie szła w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy No problem w tym że stożek jest skierowany w górę a ona się krzaczy XDD i nie wiem co zrobić. Jeszcze wyżej światło dać teraz mam na 45cm i nie wiem czy to ma jakiś większy sens.

Bo chce żeby rosła w górę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Wojmax  Nic się nie krzaczyło tylko zbijało lekko, jak chcesz, by poszybowała w górę to daj wyżej panel zacznie się wyciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośnie 😁

O dziwo bardzo szybko, się podniosła, miała tylko jeden dzień w którym nie rosła.

Plan na najbliższe tygodnie to dać jej święty spokój, myślę że oprócz ukorzeniacza nie będę ją na razie faszerował żadnymi nawozami (Terra Grow od plagronu). Chciałbym by każdy z dwóch szczytów miał po około 15/20cm następnie obie łodygi przechyle w odwrotne strony i wytnę tyle odrostów, abym koniec końców miał 8 głównych łodyg (po 4 na każdej stronie).

IMG20221202153242_BURST000_COVER.jpg

IMG20221202153238_BURST002.jpg

Edytowane przez Wojmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojmax Dlaczego ją tak przykułeś do gleby za te liście ? 😄 Hahaha

Wygląda jak by na dołku siedziała zakuta za ręce w kajdany 😄  Wolność dla roślinek !! 😂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...