Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może przezornie się boję ale wolę zapytać. Zauważyłem na niektórych liściach minimalnie żółte końcówki. Jest się czym martwić czy przesadzam? Nie jest to na wszystkich liściach. Dodam że od spodu standardowo usychają i robią się żółte. Wyczytałem że to norma. 

IMG_20221103_001314.jpg

IMG_20221103_001322.jpg

IMG_20221103_215237.jpg

IMG_20221102_001220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan17728 za dużo nawozów może być, a oklapnięta czego tak na 3 zdjęciu, za mokro? w glebie uprawiasz?

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi tak, w glebie. Oklapniety tylko ostatni szczyt reszta w normie. 

@Zielone krainy teraz właśnie zmieniam nawóz. Przechodzę z growa na blooma. Wszystko dawkuje wg tabelki od Advanced Nutriens oraz od tego jak się roślinki zachowują 

@Andi ale w sumie zastanawia mnie czemu tylko przy tej jednej jest trochę oklapniety. Dawkuje wszystkim roślinom tak samo. Mam jednego jeszcze tego samego krzaka w sensie ta sama odmiana i szczyt ma do góry. Myślisz że co z nim zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan17728 Nie kieruj się tabelkami, ale obserwacją i zrozumieniem potrzeb roślin, tabelki można sobie wsadzić , bo nie są miarodajne, podstawa to zrozumienie roślin, a nie klepanie według jakiegoś schematu, jaki nie uwzględnia wielu zmiennych, jak genetyka, jak warunki uprawne itd. Roślina mówi, że nie potrzebuje azotu na ten mement, jaki w tej fazie w nadmiarze będzie ją tylko blokował i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy spodziewam się ze efekty są inne jak zna się odmiany i jak się zachowują i co potrzebują. Narazie jest to moja pierwsza uprawa i staram się robić tzw podręcznikowo. Podejrzewam że z czasem nabiorę wprawy i będę wiedział co w danej chwili potrzeba. 

@Zielone krainy ale z natury lubię wyzwania i pomału rozglądam się za jakimiś naprawdę specjalnymi odmianami. Przeczytałem na innym temacie że jakiś ziomek miał odmianę grejpfrutową ale taką że pachniała jak faktyczny owoc. Na innym że jest odmiana z mocnymi czarnymi topami. Do drugiego rzutu starannie się przygotuję i postaram się coś naprawdę dobrego wychodować😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan17728  Masz artykuły na forum , jakie dostarczają ci wiedzy, jakie są jak alfabet , jakim posługują się rośliny, a jaki pozwala je rozumieć , co konkretnie do ciebie mówią i odpowiadać na ich potrzeby w sposób właściwy i optymalny, to ci polecam zgłębić, a nie gotowce w sensie tabelki, jakie mogą cię jedynie oszukiwać, bo to tylko gotowiec, jaki nie uwzględnia wielu kwestii, jak oświetlenie, jak genetyka, jak warunki, jakie jesteś w stanie rośliną stworzyć, naucz się czytać z liści, to podstawa, by rozumieć język roślin inaczej się z nimi nie dogadasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...