Skocz do zawartości
WBB

Lemon Haze, Purple Kush, Gorilla Glue 80x80x160 HPS 400W

Rekomendowane odpowiedzi

Ten w połowie biały liść to od samego początku jest. Teraz jeszcze jakieś przebarwienia na innych liściach.

IMG20221120110805.thumb.jpg.81a018db4c8874c9620f1bf6900f2055.jpg

A tutaj oprócz plam takie jakieś orle dzioby czy szczpony widzę...

IMG20221120111221.thumb.jpg.a4e1edf43be7aa1e475d643befa4d63e.jpg

IMG20221120111242.thumb.jpg.30d77881875aca47e5047a528aa69681.jpg

Dopiero 2 razy dostały trochę nawozu wg rozpiski. Ale tylko po 100-200ml. Mniejszym roślinnym nic się nie dzieje. Muszę ogarnąć wyciąg bo po otwarciu namiotu z czujnika na rancie doniczki pokazuje 32 stopnie.

A wilgotności 15% nie ogarnę dopóki nawilżacza nie podpowiecie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mr.Green napisał:

Wtlaczasz powietrze? 

Zamykasz szczelnie namiot ? Czy jest otwarty ?

Panny się gotują 😕

Nie, nie wtlaczam. Bo poza namiotem jest tylko trochę cieplej niż na dworze. Otwarte mam 2 pasywne wloty... te z siatką. Na razie testuje czy otwarty 1 czy 2 co by trochę wilgotności zatrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namiot sam z siebie jest pasywny jak...  

Weź wtlaczaj świeże powietrze bo będzie lipa.

Nie musi walić pełnym ciagiem.  Mały wiatraczek 5w przy wlocie bedzie już coś pchal A przy hps tam nie pomra z zimna A prędzej je ujebiesz  aldente  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mr.Green napisał:

Namiot sam z siebie jest pasywny jak...  

Weź wtlaczaj świeże powietrze bo będzie lipa.

Nie musi walić pełnym ciagiem.  Mały wiatraczek 5w przy wlocie bedzie już coś pchal A przy hps tam nie pomra z zimna A prędzej je ujebiesz  aldente  🙂

Teraz lampa jest OFF a chodzi mieszający i ten zabawkowy nawilżacz.... 10 stopni i 87%.

Chyba mnie zmotywowales... nie ma co czekać na przypływ mocy tylko ogarniać trzeba warunki już 🙂

Najpierw zrobię wyciąg i zobaczymy jaki będzie efekt. Bo ten na wyciągu bardziej by mi pasował na wlot... ale wtedy nic na wyciąg nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB zostaw, wyciąg niech będzie porządny pod filter, a co do tego wlotowego to musisz mieć coś co będzie w stanie tą temperaturę ogarnąć, bo hps daje do pieca. W ogóle, czemu nie ledy? Ograniczenie pieniężne? Pamiętaj, że to wydatek jednorazowy, a korzyści są nieporównywalnie większe jak z hps. Hps odchodzi do lamusa, chyba, że pizga u Ciebie cały rok jak w kieleckim i lubisz wydawać kasę na prąd. Nie więcej jak 29 stopni przy wysokiej wilgotności na wegu, a na flo staraj się poniżej 27 stopni, zresztą tabela jest tu na forum. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rzeźnik napisał:

W ogóle, czemu nie ledy? Ograniczenie pieniężne?

6 lat temu jak uprawa leciała w moim pierwszym i małym boxie ogarnialem powoli sprzęt pod następny grow. Wtedy LEDy dopiero wchodziły i nie dość, że kosztowały kosmiczne pieniądze to takie chujowate były. Ten mój HPS to i tak wydatek 800-900pln był i trzyma tą cenę do dzisiaj 🙂

@Mr.green pomyślałem, że jak gorą zacznie wyciągać to automatycznie zacznie mocniej dołem zasysać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/nawilzacze-powietrza/nawilzacz-ultradzwiekowy-deerma-f600

 

https://www.mediaexpert.pl/agd-male/do-domu/nawilzacze-powietrza/nawilzacz-antybakteryjny-xiaomi-mi-smart

 

Czy te nawilzacze wogole się nadawają na powierzchnię 80x80? 

Bardziej ten Xiaomi mi się widzi bo pod smartfona jest ale bardziej go będzie szkoda jak go chuj trafił od wody kranowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura wydaje się być ogarniana przy pomocy wyciągu ale jeszcze nad nią nie panuję. Teraz jest ciut za zimno 🙂

A w południe jak gaśnie światło jest 7 stopni (4 godziny ciemni). A czujnik na rancie czarnej donicy daje zafałszowane, zawyżone wartości.

Wyciąg chyba podłączę pod programator i będzie co godzinę przez 5-7 minut wyciągał.

Nawilżacz za 120pln powinien przyjść jutro/pojutrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można już.

Wygląda na strasznie zmęczona 🙂

Jak nie zrobisz czegoś z tymi warunkami w boxie.. To nie spodziewaj się dobrego plonu.. jakościowo I ilościowo  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Katastrofedens napisał:

Śmiało możesz już robić tylko pamiętaj by przed podlaniem,  ziemia musi  być sucha a rośliny giętkie inaczej grozi złamaniem 😋

No moje pierwsze i jedyne kilka lat temu podejście do LST skończyło się upierdoleniem całego szczytu więc teraz mam stres...

2 godziny temu, Mr.Green napisał:

Można już.

Wygląda na strasznie zmęczona 🙂

Jak nie zrobisz czegoś z tymi warunkami w boxie.. To nie spodziewaj się dobrego plonu.. jakościowo I ilościowo  🙂

Mam nadzieję jutro/pojutrze te warunki ogarnąć.

Przydała by mi się tu taka stacja pogodowa z podglądem na telefonie... ktoś w relacjach widziałem miał taką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dam rady nagiąć tej rośliny. Łodyga na dole twarda jak patyk. Ziemia wydaje się być sucha i ciężar doniczki też niewielki...

A co myślicie o tym żeby bez treningu to zostawić? Wyrobie z wysokością?

LST=większy plon? Czy niekoniecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poobrazali się wszyscy na mnie czy jak 😉

IMG20221124193628.thumb.jpg.21176ca7350b06188ba8e979ac858d9e.jpg

Zostawić to dzisiaj tak a jutro w drugą stronę wygiąć?

IMG20221124195726.thumb.jpg.7fbd555d8c69c4072aec897e0c09dc8a.jpg

 

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta łodyga musisz lekko zmaltrwtowac 🙂 zapisać jej kontre w jedna stronę I dogiac w drugą 🙂

Wyśle Ci linka z filmikiem na Youtube jak chcesz zobaczyć jak gościu to robi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No naginalem je tu w obie strony bo widziałem na YT jak gościu "rozluźniał" łodygę 🙂

ALe teraz od razu kontrę w drugą stronę? Coś tu pierdolnie zaraz.... może jutro odegne w drugą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2134133586_IMG_20211120_2359271.thumb.jpg.1c45b81c01b18e800773a00c6e1f12ff.jpg

Tak ja robię późne LST

Kontrę czyli zaprzecczesc łodygi zeby się nie kladla całą jak kloda A żeby  czesc była nie wygieta A od pewnego momentu się wyginala 

Czyli to co wychodzi z ziemi na kilka centymetrów jest w pionie A powyżej jest łodyga już lekko spacyfikowana I się wygina mi krawędzi 

To się robi na raty z małymi przerwami żeby na raz coś nie jeblo 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...