Skocz do zawartości
WBB

Lemon Haze, Purple Kush, Gorilla Glue 80x80x160 HPS 400W

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Mr.Green napisał:

Hoooldd

No nie wyczimie zara.... 🙂 Ja wiem, że Ty mnie lubisz w napięciu trzymać 🙂

Czyli jeszcze trzymać? Przezroczyste to tam jest? Ile jeszcze? Bo chyba już samą wodę lać? Ostatni nawóz szedł jakieś 5 dni temu, bo ostatnie podlewanie 2 dni temu nie chciało mi się mieszać to walnąłem na szybko samą wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB fajnie to puchnie, mimo problemów na początku, co nie? 😁 ogarnij mikroskop jakiś kieszonkowy, będzie Ci wygodniej i najwyżej krócej trzymaj niż do bursztynu, skoro Ci nie pasuje upierdalacz. Kolor liści też spoko, te na dole się wyjadają, ale zaraz kosa więc nic nie szkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mr.Green napisał:

Tydzień musisz wytrzymać 😄

No co najmniej tydzień... tak mi się wydawało.

14 minut temu, Rzeźnik napisał:

fajnie to puchnie, mimo problemów na początku, co nie?

Ten główny problem to było podlewanie. Ale taką lekcję przynajmniej dobrze zapamiętam 🙂

Muszę się do suszenia przygotować... można tu suszyć jakoś w namiocie jak tam dalej rośnie reszta jeszcze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB nie, bo światło z lampy Przyśpiesza rozpad trichomów

Musi być ciemno i nie za sucho tak 55% i stopniowo zmniejszaj wilgotność

Tylko nawilżacza nie dawaj broń boze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnikale jakby nad lampą i w jakimś kartonie to "zamontować"? Temperatura tam myślę będzie jakieś 22-25 stopni, wilgotność jest 38-45%.

Bo nie mam za bardzo jak inaczej tego suszyć....

IMG20230104213322.thumb.jpg.3e235d9878e962fb354c00c2e3e64c64.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB zalecane jest 60%-55% wilgotności przy temperaturze 20°C i stopniowe zmniejszanie do 17-18 stopni. Proces wstępnego suszenia może trwać 7-14 dni. Jak za szybko wysuszysz to chlorofilu nie usuniesz, smak i zapach będzie sianowaty, oczywiście w słoiku się to trochę poprawi jak z miesiąc czasu potrzymasz, ale przy tych zbiorach wątpie, że dotrwa to palenie miesiąc w słoiku. Są też inne sposoby na poprawę smaku, czy przyśpieszenie procesu suszenia, ale:

Screenshot_20230104_231907.jpg

@WBB ewentualnie jak chcesz coś podziałać z kartonem to możesz zrobić sobie z większego podłużnego kartonu suszarkę, na dole robisz dziurę z wentylatorkiem jakimś, obok grzejniczek jakiś mały, byle chuchało coś (byle nie bezpośrednio do prowizorycznej suszarki) i do tego termostat ustawiasz na te 20°C, czujnik w boksie zostawiasz i voila

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie będzie przekombinowane?

Czy nie spalę chałupy, albo co gorsza nie spierdole materiału? 🙂

W tym małym leżącym namiocie była by farelka, skierowana tak żeby nie dmuchała w materiał. Jest w niej termostat, który na testach działa. Ustawiając 20 stopni pobiera 15W i dmucha. Jak temperatura spada to średnio co 7 minut załącza grzałkę i przez minutę pobiera 830W. I tak w koło. Z jakiś listewek zrobił bym lekki stelaż 50x50cm i rozciągnął bym na nim siatkę do elewacji. Wylot z małego namiotu połączył bym 20cm rurą spiro z wlotem do dużego namiotu. Wyciąg w dużym miałby wymusić obieg powietrza.

IMG20230107163630.thumb.jpg.ebf9752e33fc312817637e656b13ccd4.jpg

IMG20230107163811.thumb.jpg.75a0c130c72447ac8c38b3f29f9cc05f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mr.Green napisał:

To wygląda jak trumna na bakę 😄

Dawaj lepszy pomysł 🙂

Ten mój patent się urodził podczas przypływu mocy więc z góry zakładam jego przekombinowanie... na "trzeźwo" 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mr.Green napisał:

@WBB nie napisałem że to zły pomysł. Jedynie opisałem wygląd  🙂

 

Jakbyś napisał, że trumna dla teściowej to bym Ci skrzynkę browarów wysłał... a tak zacząłem się zastanawiać czy faktycznie nie spierdole tematu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak je tam ładnie powiesisz to box spełni swoją role.  Lekką cyrkulacja w środek I powinno być ok 🙂

A w boxie ile jest ? 

Mogłeś ze styropianu zrobić suszarnie.  🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mr.Green napisał:

Jak je tam ładnie powiesisz to box spełni swoją role.  Lekką cyrkulacja w środek I powinno być ok 🙂

Ale, że bez tej farelki? I połączenie małego z dużym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mr.Green napisał:

Mógłbyś je połączyć I zasysac ciepłe powietrze z boxa 🙂 poprzez wyciąg  🙂

Też o tym myślałem. Ale nie mam takiej drugiej długiej rury i zakładając go na wentylator może dojść do zatrzymania łopatek... bo wystają 1cm poza obudowę.

A Wy jak suszycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...