Skocz do zawartości
WBB

Lemon Haze, Purple Kush, Gorilla Glue 80x80x160 HPS 400W

Rekomendowane odpowiedzi

@WBB  przesuszyć raz.. Nie ma tragedii ale nie jak ma ciągle sucho. Wtedy rosną słabo i  są małe bo nie mają z czego budować zielonej masy. Woda jest niezbędna. Popatrz inne relacje.. to ludzie leja już po 400-500 ml wody w takim stadium 🙂 musisz uczyć pić roślinę I dolna połowa doniczki nie może być przesuszona A zawsze wilgotna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to teraz zapierdala tak teraz w górę? Odrosty od leżącej głównej łodygi walą dziennie chyba po 4cm do góry. Mają być takie patyki? Zaraz je przywiąże trochę 🙂

Ta czerwona strzałka to główny szczyt.

IMG_20221210_163620.thumb.jpg.ebbf12bb025d3d29440bd63ddf7f8c19.jpg

IMG_20221210_163543.thumb.jpg.85114c0e6b6d5736b13cb1ad10be5dcf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo można łapać te odrosty i wiązać je? Kiedy trzeba dać już spokój z LST?

Nie chce zapeszać ale zaczyna mi się podobać to co widzę w boxie 🙂

2 godziny wycieram namiot i zdejmuje wodę spod styropianu na podłodze. Nie wiem czy ten styropian wróci jako podłoga.

Będzie kolejny problem... nie wiem czy ogarnę temperaturę jak będzie chodził cały czas wyciąg. A muszę już filtr spróbować założyć i przechodzimy na flo. Nawilżacz OUT.

16707087305303584746441368331938.thumb.jpg.6135c55c35b7c29bc3710c671dc977ee.jpg

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mr.Green napisał:

Po co Ci wyciąg. Uchyl rękaw na górze i tyle. Niech działa pasywnie. Jak już kwitnie irobią się pąki to nie doginaj. 

Doginam żeby lepiej podświetlać. Ale może już wystarczy.

Muszę mieć wyciąg bo zaczyna walić w całej chałupie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mr.Green napisał:

Na strychu daj zapach jakiś co neutralizuje  😛

Jak kwitnie a doginasz to stresujesz rośliny. Jak kwitnie to daj im już spokój 

Widziałem w growshopach jakieś takie neutralizatory.... się zastanawiałem do czego to się może przydać.

Ale nie jest najgorzej z tą temperaturą... testuje 🙂

Wczoraj oprócz lekkiego podwiazywania był jeszcze fryzjer i podlewanie. Liście kurde oklapłe... pewnie albo mam nadzieję, że to tylko trochę za dużo wody było 🙂

Ale wilgotność udało się zbić do 30-40% po wysuszeniu namiotu i włączonym wyciągu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało. W takiej fazie najlepiej około 50%

40% I mniej to od połowy kwitnienia. 

Zeby pomóc sobie z niską temperaturą to musiałbyś robić boxa styropianem z lekka konstrukcja drewniana lub regipsowa.  Zawsze to też optycznie pomaga, że wchodzisz to nie widać boxa jako ze box stoi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB @Mr.Green jak im żreć da to nie zastopuje wzrostu w widoczny sposób, niech mają równy poziom światła w miarę, zacznij za tydzień już PK dawać 0,5ml dawki, a za 2 już full dawki normalnie i mimo wielkości to fajnie spuchnie. Tak na szerokość je rozstaw, żeby topy się nie dotykały, w miarę równo, wedle swojego uznania i będzie git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mr.Green napisał:

Trochę mało. W takiej fazie najlepiej około 50%

40% I mniej to od połowy kwitnienia. 

No widzisz, dobrze, że temat został poruszony. Bo coś sobie wymyśliłem, że na flo wilgotność trzeba zbić na maxa ile się da 🙂

Godzinę temu, Rzeźnik napisał:

zacznij za tydzień już PK dawać 0,5ml dawki, a za 2 już full dawki normalnie i mimo wielkości to fajnie spuchnie.

Co to znaczy? Ten PK to jakaś nazwa specyfiku czy chodzi o fosfor i potas. Co tam konkretnie dawać oprócz nawozów wg tabeli?

Ma ktoś doświadczenie z tym SPREADEREM od odbłyśnika pod żarówkę? Ma to niby rozpraszać lepiej światło i żeby nie powstawały hot spoty. A mi się wydaje, że od tego centralnie pod żarówka jest niższa temperatura..  

Już myślałem styropianem obłożyć boxa ale tu głównie na temperaturę ma zimne powietrze zasysane do namiotu..

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB wcale nie dziwne że najzimniej. Spójrz jak rozproszenie światła wygląda.

Jeśli ten wing jest regulowany to zmień ustawienia "ogniskowej".

Screenshot_20221211-134424~2.png

Edytowane przez Udyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyrbędę później przy boxie to może zrobię jakąś fotkę. Tam za bardzo nie ma czym regulowac... tylko odgiąć go od żarówki żeby 2mm odległość zachować... tyle z instrukcji też wyczytałem. Można też lampę mieć bez spreadera, wysuwa się go i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Udyr napisał:

@WBB usuń i sprawdź jak wygląda strumień światła, środek ewidentnie ciemniejszy jest.

Aha... tam faktycznie na fotce widać jak to światło leci... tak jak to dorysowales 🙂

Lampa na tej fotce jest wysoko bo sprzątane było... ale nie o tym tu teraz piszemy 🙂

Termometr mnie ogranicza przy moich "doświadczeniach". Ja potrzebuję ze 3 sztuki i wszystkie na wifi 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Udyr napisał:

@WBB dziwnie to świeci. 

Będzie trzeba robić przejścia jak w siatkówce... żaby było sprawiedliwie i każda co 2 dni mogła inne miejsce zająć 🙂

Ale jeszcze coś... co tak liście rozerwało?

IMG20221211173459.thumb.jpg.95243282b44255eac1490f4cf4eeed1d.jpg

 

IMG20221211173547.thumb.jpg.2569238e6dd9268dcb7f2c5a7ce92e74.jpg

Edit: jak pryskać liście jak lampa jest włączona 24h?

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...