Skocz do zawartości
WBB

Lemon Haze, Purple Kush, Gorilla Glue 80x80x160 HPS 400W

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, Rzeźnik napisał:

@WBB podawaj zawsze temperaturę PH i wilgotność, bo nie wiadomo z czego wróżyć

O ile termometr nie kłamie z wilgotnością to tak jest zaraz po otwarciu namiotu:

IMG20221130175132.thumb.jpg.9e3a7840e295410df8e14b1aa12d1b3c.jpg

Powyżej lampy po ścianach leje się woda. PH nie znam bo nie mam czym zmierzyć a miernik się zdupcył.

IMG20221130175716.thumb.jpg.44e1c0b8a11e3e8a5804c73a852d4f26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ja poblokowalo. Objawy jak brak boru z tym że jego występowanie jest rzadko spotykane no roślina potrzebuje go niewiele. Co nie znaczy że nie jest ważny. Skoro ma braki A w normalnej ziemi do plantow jej hojnie zabraknie.. to najprawdopodobniej  jest problem z pH

 

Boron-deficiency.jpg

Bor (symbol chemiczny „B”) jest używany razem z wapniem w celu zapewnienia zdrowych ścian komórkowych i skutecznego podziału komórek. Bor jest nieruchliwym makroskładnikiem pokarmowym. Jest potrzebny w małych ilościach, więc jest to jeden z rzadziej spotykanych niedoborów składników odżywczych w konopiach. Większość dobrej jakości gleb zawiera wystarczającą ilość boru.

Objawy
Brak boru wytworzy roślinę, która wygląda, jakby więdła, termin techniczny to brak turgoru. Wzrost wegetatywny będzie słaby, nowy wzrost może wydawać się zaburzony. Liście mogą mieć żółte lub brązowawe przebarwienia.

Jak leczyć niedobór boru
Przepłucz podłoże i dodaj trochę boru. Wystarczy dodać łyżeczkę kwasu borowego do 3-4 litrów wody i podlać rośliny.

ph-gleby.jpg.af5fc8ec203f3b04e3f865cbe8da2af2.jpg

Jeżeli lejesz kranowke I nie gadasz pH to zapewne jest ono za wysokie. Na zdjęciu wyżej widać że bor ma lukę przyswajalnosci zaraz po pH 7 co się może zgadzać bo woda w kranie ma zazwyczaj około 8 pH

🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby był problem z PH to reszta plantów nie wyglądała by podobnie?

Muszę całą rodzinkę sfotografować chyba zaraz 🙂

A i bardzo mało je podlewam... 100-150ml na dzien

Pierwszy miot:

IMG20221130184414.thumb.jpg.600d1665fcd43669f903eb8a06c1cd0e.jpg

 

Drugi miot (tydzień późniejsze):

IMG20221130184056.thumb.jpg.d32533d1287c51dab924ee95c59f24d8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mr.Green napisał:

No i u każdej jest problem. Która według Ciebie wygląda zajebiście?

16698316940587229113253393095519.thumb.jpg.2fd26ab60a6ef74987024295ed11e25b.jpg

 

16698317766158633660483273301112.thumb.jpg.48db45f77b9d52e89cf715864c4610c8.jpg

Te dwie mi na najzdrowsze wyglądają

Co do mierzenia tego PH kupić?

Teraz 180pln na miernik nie wyjebie... żona nie może mieć pretekstów do przypierdalania się do mnie... bo na szali leży bezpieczeństwo wogole tego grow 🙂

Edit: tej pierwszej oprócz złamania przy LST opierdoliłem chyba trochę za dużo liści wiatrakowych.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB Podsusz je trochę i przelej obficie wodą z PH. Jak nie masz miernika ph to na 10l daj 1.2 ml ph minus. Daj im przeschnac i podlej wodą z 1/2 dawki nawozów. Jesli lejesz nawozy to 1ml ph minus na 10l wody wystarczy. 

Oprócz tego lampa trochę do góry bo nie wiem czy te liscie to nie od popalenia swietlnego(lampa na jednym ze zdjęć wygląda jakby była 30cm nad szczytami). Daj im więcej świeżego powietrza bo się mogą dusic i do weekendu będzie lepiej

Edytowane przez Soniq21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB zobacz sobie taki miernik pH koszt 20 zł a starczy do końca uprawy może nie  jest mega dokładny i zajebisty jak elektroniczne ale zawsze masz zbliżone pH do prawidłowego 🙂  używałem  takiego i dawał radę tylko gorzej było jak mieszałem  nawozy 🙄😂 ale idzie sobie poradzić 😋

77E9FA2E-DD1F-481E-A304-B306BB0FEA9A.jpeg

Edytowane przez Katastrofedens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG20221204140516.thumb.jpg.4a1896adbe4c2e6e251887af3d59f70d.jpg

Ile wody i ile kropel tego płynu się daje? Bo instrukcji tu nie widzę...

Czy to jest instrukcja... 2 krople? 🙂

IMG20221204141751.thumb.jpg.fc4ba1953affeeef95af8431493f0626.jpg

Woda prosto z kranu i 2 krople płynu... na moje oko pH jest 6.5

IMG20221204143108.thumb.jpg.02a422cd1b8d783f42d78a011d2d8f5d.jpg

A tu z całym pakietem nawozów... pH 5. A ja kupiłem od razu Bio-Down 🙂

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Rzeźnik napisał:

@WBB na 1 masz 6,5, a ten drugi już 5.0 i niżej

6.5 to jest czysta woda. 5 to jest woda razem z nawozami...

 

I co teraz? Powinienem dodać Bio-Ph+? Jakie powinno być pH tego co leje czyli razem z nawozami?

Bio-Down to jest to samo co Bio-pH-?

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty wiesz, że od nawozów się zmienia kolor wody, nie? Może zakłamać wynik w tego rodzaju próbach 😅 nie sądzę, że masz problem z ph, tylko, że za często podlewasz a zaraz potem wysychają Ci od hpsa i mają tam rollercoaster. I za chwilę to możesz mieć mocny niedobór, bo glebę wypłukasz

Ale żeby to sprawdzić to musiałbys im warunki zmienić i się dowiedzieć. Lej na razie jak podaje tabela tego biobizza ale podlewaj, aż się dnem przeleje po całej doniczce, lampę staraj się dać wyżej jak się da, a odczyt temperatury rób tą stacją pogodową w obrębie szczytów, nie niżej ani wyżej bo da zakłamany wynik. Sprawdzaj ciężkość donicy codziennie, będziesz powoli czuł, że opór w przedramionach ustaje - wtedy podlej. Nie doprowadzaj do przesuszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja leje co 1-2dni ale bardzo mało. Mi się wydaje, że duuuzo za mało. Donice leciutkie są.

Lampa poszła jeszcze ciut wyżej a czujnik temperatury zawiesiłem na jednym szczycie rośliny.

A z tym kolorem roztworu z nawozami to mi od razu na myśl przyszło czy taki pomiar będzie wiarygodny 🙂

Po meczu chyba pójdę położę 3 jeszcze nie zglebowane planty i podleje po 0.5 litra na głowę.

Jeszcze 3 pestki wrzucę do kiełkowania bo się miejsce marnuje. Jak będzie to trochę kolidowało bo będzie miesiąc różnicy to weg im zrobię w malym namiocie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim plancie wlewasz  około 500ml już I czekasz 2-3 dni aż wypija  I podlewasz znowu 550ml.. itd. Ucz roślinę pić aż podchodzisz do litra wody przy flo.. lub I więcej. W zależności od doniczki i rosliny.

Moze być ze lejesz za mało wody.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pójdziemy tym tropem, ze dostawają za mało wody... 

Oprócz tych 150ml już 3-4 razy dostały oprysk na liście z Bio-Heaven i Acti-Vera bo po jednym razie nic się nie stało złego to pryskam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...