Skocz do zawartości
bogdan17728

Czas naświetlania automatów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki jest optymalny czas naświetlania automatów jak przechodzą w fazę kwitnienia? Póki co na fazę wzrostu dawałem 18 / 6. Wg. Mnie wyszło całkiem przyzwoicie jak na pierwszy raz. W załączniku zdjęcia. Roślinki różnią się między sobą gęstością ze względu na to że są tam 2 odmiany. 

IMG_20221029_065848.jpg

IMG_20221029_065810.jpg

IMG_20221029_065836.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.GreenTop coś mi się obiło o uszy że lepiej dać roślinie trochę nocy, w naturze przecież mają, przy  24h można trzymać automata ale lepiej jest dać te kilka h ciemni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan17728  Nie ma sprawy, rób jak uważasz, jak chodzi o profesjonalne uprawy, to jak choćby chodzi o podanie czasu przez producenta na danych automatach, to dotyczy  świetlana 20/4, bo tak są naświetlane automaty w profesjonalnych uprawach, 18/6 to dawka odpowiednia na wega dla fotoperioda, a automat to zmodyfikowana roślina, jaka jest zdolna zaabsorbować większą dawkę światła i dobrze na nią reaguje, co nie jest moim wymysłem, poczytaj sobie w necie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy czytałem i tym ale wiesz jak to jest. Suche książkowe pismo nie przemawia do mnie tak jak doświadczenie 😃 ale ok spróbuję 20/4. A jeszcze tylko takie pytanie mam do Ciebie odnośnie nie automatów. Jeśli bym chciał wziąść je do boxa i ustawie czas naświetlania na fazę wzrostu to roślina będzie rosnąć do momentu przestawienia światła na fazę kwitnienia czy mimo to sama przejdzie na tą fazę po pewnym czasie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy pytam temu bo ostatnio na forum widziałem zajebiscie grubego krzaka. Normalnie jak drzewko cytrynowe. I tak się zastanawiam czy ten stan uzyskać można właśnie przez to że nie jest to automat i przeciągnie fazy kwitnienia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan17728  Automat z samej nazwy oznacza automatyczne przełączenie , nie mające związku z ilością godzin naświetlania. Automat sam się przełącza i około 30 dnia życia zaczyna kwitnąć, a fotoperiod nie zakwitnie sam, trzeba go przełączyć, więc można go na wegu trzymać ile się chce. Możesz sobie zrobić rok wega i więcej, jak tylko masz miejsce na takie drzewo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Mr.GreenTop napisał:

A jak by ktoś trzymał 24h coś to zmieni???

Jak tak zrobisz jest duża szansa że roślina tak wystrzeli z rozrostem że growboxa zabraknie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, AmberYbarra napisał:

Jak tak zrobisz jest duża szansa że roślina tak wystrzeli z rozrostem że growboxa zabraknie :).

Co ty gadasz, za dużo nic to nie zmieni. Roślina ciągle nie będzie w procesie fotosyntezy, lepiej wrzucić sobie 16/8 po co tracić prąd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...