Skocz do zawartości
Czupakabr

Zestaw growbox - czy czegoś brakuje?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema ogrodniki, mam pytanie czy czegoś mi tu w tym zestawie brakuje? 

Box 40x40x140

Lampa HM TS600

Went 100m3

Filtr 150m3

Nawozy trypack od biobizz

Stacja pogody

Programator czasowy

1,5metra rury 

Kabel zasilający 

Ziemia też jest odpowiednia z plagron

Moje pytanie brzmi czy czegoś mi tu jeszcze brakuje? Nie trzeba jakiejś taśmy aby wszystko pokleic? Albo trytytek aby polapac rurę? I czegoś jeszcze z innych spraw? 

Jakie 2 donice wejdą w tego boxa? Nie będzie ciasno na 2? Może lepiej na pierwszy raz jedna a kiedyś spróbować dopiero z dwoma? 

Za Wszelkie inne uwagi też podziękowałbym bo jestem zielony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr Do boxa 40 na 40 to wejdą równo 4 doniczki po 5 litrów. Na pierwszy raz zasiej 4 różne gatunki każdą w jednej piątce. Będziesz mógł obserwować różnice pomiędzy nimi i będziesz miał 4 plony o różnych smakach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe? Nie spotkałem się tu na forum aby ktoś w takich małych sadzil. Ile z takich donic wyciągnę z jednej rośliny pod warunkiem że nic nie spartole? Nasiona docelowo od razu dawać do tych 5 i nie bawić się w przesadzanie? 

 

Wszystko co wyżej napisane już mam. O czymś jeszcze zapomniałem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr 
Lasotaśma,
coś na podwieszenie lampy jeżeli nie ma w zestawie,
Wiatrak mieszający do środka + ewentualnie wentylator wtłaczający powietrze z zewnątrz do środka.
CalMag od Biobizza na kwitnięcie, jechałem na tripacku od biobizza i przy kwitnięciu brakowało magnezu.
Ukorzeniacz.
Strzykawka do nawozów.
Na Twoim miejscu zacząłbym od jednej 14L+ lub dwie mniejsze, np 10L.

Edytowane przez MiraiiNikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki podwieszki są, co do Wenta wtlaczajacego to byłyby już 2 a więc 2x więcej szumu a zależy mi na ciszy. Sam wyciąg nie da rady? 

Tego calmaga i ukorzeniacza nie można dostać w jakiejś innej postaci w każdym ogrodniczym bo nie chce mi się znów lecieć tyle km specjalnie tylko po to.

@Udyr ja nie mogę, czyli już zrebalem na starcie bo lecą do mnie 4x automaty. Będę się starał może się uda? Było tu parę osób na start z auto, ale jakoś im poszło z wasza pomocą może i mi się uda? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr przeczytałem te Twoje fr od dechy do dechy. Jeżeli mi tak słabo pójdą te automaty jak Tobie to będę mega zadowolony na pierwszy raz. Wiesz już co w nich poszło Ci nie tak? 

Sugeruje się tymi nawozami które używałeś do auto a więc brakuje mi mikoryzy, calmaga i pk. Zastanawiam się też na root Juice. Dostanę to tylko w grow shopie? Nie ma zamienników ogólnodostępnych w ogrodniczych? 

Acti vera jest chyba niepotrzebne do auto bo tam tego nie używałeś? 

Ładne Ci te rośliny wychodzą, gratsy za zdobyta wiedzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr mikoryzę nawet z biopon możesz użyć.

Calmag przy ledach to już taki standard w obecnych czasach, a pk to taki ratunkowy dodatek na późne kwitnienie.

Wiem co poszło nie tak z automatami, zaglodzilem je bo one szybko dojrzewają i nie wolno sie cackać z karmieniem.

Activera to taki dodatek, musisz sam sobie odpowiedzieć czy potrzebujesz takich rzeczy. Nie są wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak powinienem dawkować plus minus nawozy aby nie zagłodzić swoich? 

Wiem, że nie da się tego rozpisać idealnie ale plus minus, lubię wiedzieć wszystko z góry nim się za coś zabiorę bo wtedy lepsza i szybsza będzie moja reakcja . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czupakabr bez wtłaczającego się obejdzie jeszcze. Wszystko zależy od wilgotności jaka będzie u Ciebie panowała w boxie.
Ale mieszający w środku już musi być, żeby powietrze się ładnie mieszało i było w ruchu cały czas. 
Sam szukałem zamienników CalMagu w ogrodniczych ale nie znalazłem nic odpowiedniego. Pozostaje GrowShop. Poproś znajomego żeby Ci na paczkomat zamówił. 
U mnie tak to wyglądało przy 3 automatach w 60x60x160(0.32m2) Doniczki 14L.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierdolenie. Normalnie 0.16 pomieści 4 sztuki, bez problemu. Rzecz jasna zabawa Lst. Wiem z doświadczenia, nie domysłów. 8 litrowe materiałowe doniczki i chuj. Mieszający went bym dodał, bo chyba nie wymieniłeś. pH metr- bardzo ważna rzecz. Musi być według MNIE. Nawozy bym sobie narazie odpuścił i kupił tablety biotabsa  😉 wyciągający zajebał bym z 120-140m3/h . 100m3/h osobiście mi nie wystarczył w lato na identycznym metrażu. Wlot pasywny wystarczy spokojnie, bez stresu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MiraiiNikki lektura odrobiona, przydadzą się te wasze fr dla ściągawki u mnie. BTW niezły wynik 👍

@JanKowalski pH metr już mam, później będę pytał jak to ciulstwo kalibrować i jak tym mierzyć naradzie mam inne problemy. Mieszający się załatwi też. Mam już try packa z bio i wyciąg 100, pisane wyżej, zobaczymy narazie idzie ku chlodnemu. 

 

Dobra chlopy zabrałem się za składanie tego, jako iż wyczaiłem ze na początek szkoda wkładać filtr to go dam po 2tyg, czy dać od razu? 

Box będzie stał w szafie niewiele większej od niego samego, z tyłu jest dykta wywalić ją cała czy Wy iac jakieś otwory na powietrze aby się nie zadusiło gdy będzie zamknięta? 

Ogólnie to mam tęga rozkmine, nie śmiejcie się ale ja totalnie zielony a nie chce aby coś było nieszczelne. A więc  nie wiem gdzie dać rurę i na co mi ten drugi otwór z tyłu, są dwa jeden u góry(tam planowałem dać rurę ale ciężko wchodzi na siłę by się dało ja chyba tam wcisnąć) a drugi z tylu. To W który wcisnąć rurę? Went mam zamiar dać na końcu rury na zewnątrz. 

Macie foty dla obrazu. 

 

IMG_20221029_115246.jpg

IMG_20221029_120307.jpg

IMG_20221029_120444.jpg

I na koniec w programator czasowy wchodzi tylko wtyk od lampy, racja? 

Edytowane przez Czupakabr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester bardzo możliwe 

Box złożony, narazie bez filtra. Słuchajcie trochę przeszkadza mi dźwięk wenta puściłem go na słabszej mocy 75m3 i jest w miarę. Natomiast jak daje pełną na 100 to jest to dla mnie zbyt głośne i przeszkadza bo pokój jest dość mały. Czytałem o zrobieniu pudełka wyłożonego wata, zda to egzamin nie spali wenta taka pokrywa? Obczajalem też tłumiki ale 60cm długości odpada chyba że źle szukałem i można dać mniejszy? Wypowie się ktoś? 

 

Warunki w boxie na sucho z sama lampa i wentem na słabszym biegu prezentują się następująco 

Temp 25-27,5 max bez mieszającego po 4h świecenia lampa. 

Bez lampy spadło na 20-21.

Wilgotność z lampa 47%

Bez lampy skoczyło na 58%

Czy będą problemy? Są metody na podnoszenie wilgotności bez inwestowania w nawilżacz za 5 stów? 

Będę musiał na flo kupić na bank osuszacz więc chciałbym sobie darować choć ten nawilżacz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Czupakabr napisał:

Czytałem o zrobieniu pudełka wyłożonego wata, zda to egzamin nie spali wenta taka pokrywa?

czytałeś tu na forum? bo w dziale majsterkowicz są tematy z wyciszeniem wentylatora

12 godzin temu, Czupakabr napisał:

Obczajalem też tłumiki ale 60cm długości odpada chyba że źle szukałem i można dać mniejszy?

znajdziesz krótsze niż 60cm

12 godzin temu, Czupakabr napisał:

Są metody na podnoszenie wilgotności bez inwestowania w nawilżacz za 5 stów? 

możesz jakiś tańszy wziąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi czytałem, tylko mój przypadek jest nieco inny bo ja w tej szafie na "dachu" boxa mam małe pole manewru.

@JanKowalskispoko to taki ogarne. 

Ten mój went to porazka miało być cicho w dzień a w pokoju obok przy otwartych drzwiach słychać normalnie szum to co będzie w nocy. Producent deklaruje na opakowaniu 23db, w środku na instrukcji jest już 45db, a miernikiem na telefonie pokazuje ponad 75db. 

Posiadam vents 100 quietline duo na 2 biegu jest koszmarny. 

Znalazłem taki tłumik, myślicie ze dużo wyciszy? 

IMG_20221031_163106.thumb.jpg.a8ded486110a27050b020b83c268040e.jpg

 

I Pytanie do majsterkowiczów. 

Wenta mam na dachu boxa, czy jeśli tłumik podepne do niego i będzie leżał za nim to Będzie skuteczny? Bo czytałem że ludzie ładują go do środka w kolejnosci

Went>tlumik>filtr

Ja mam zaledwie 40x40 to wiadome że go tam do środka nie włożę. 

Rozkminiam też drugą mocniejszą opcje z małym pudełkiem kwadratowym plus minus 15x15 wygłuszonym jakąś mata albo pianka od środka? Nie spali się? Kolejno wenta owinąć aluminium i wsadzić w to pudełko nastepnie nakręcić króciutki przewód wentylacyjny, aby tylko zawrócić o 180 i do tego ten tłumik polozyc i wtedy się zmieszczę w tej szafie. 

Myślicie, że bedzie jeszcze ciszej czy to bez sensu bo wywiew leci i tak dalej i da tyle co sam tłumik bez pudełka na wencie? 

Po to jest to forum aby pytać , a więc pytam więc bez spin jak coś dla kogoś jest oczywiste ja w tym nie siedziałem dopiero wsiadam, więc dla mnie może nie być. ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...