Skocz do zawartości
snikersss

Roślina nie chcę rosnąć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z dwoma roślinami które od 3 dni nie chcą rosnąć

Domyślam się dlaczego tak jest ale wolę jednak spytać osób które są w tym bardziej doświadczone ode mnie

Dodam że to moja pierwsza uprawa

Odmiana to white widow auto i gorilla cookies auto

A więc tak roślinki mają równo 3 tygodnie ale jak wspomniałem wcześniej od 3 dni nie rosną

Jedna łodyga jest jakby porysowana a druga podgryziona i lekko wygięta a liścienie zupełnie wyjedzone tak że z nich nic nie zostało a to wszystko przez mysze która jak się okazało postanowiła sobie zamieszkać u mnie w domu i zastanawia mnie czy właśnie zastopowanie rośliny bądź nawet jej śmierć (czego dalej nie jestem pewien bo od 3 dni w ogóle się w niej nic nie zmieniło) nie jest spowodowane przez tą mysze

A może to przez moj sposób uprawy

Uprawa indoor
Używam 3 lamp led jedna ma po 30w a dwie 20w
Odległość lampy od rosliny to około 10cm
Czas świecenia to około 17 godzin dziennie
Nie używam wiatraka
Podlewam je wodą z kranu która odstała kilka dni
Temperaturę utrzymywałem około 23 stopnie ale po 2 tygodniach od wykiełkowania przeniosłem je do pomieszczenia które ma nocą po 17 stopni a w dzień ze 21
Nie używam grow boxa ani nawozów czy odżywek
Nie mierzę ph
Obie doniczki mają 5L
Ziemia od canna terra professional

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł bo nie wiem czy mam je już usunąć i zamawiać nowe nasiona czy może lepiej żebym zaczekał lub próbował jakoś je odratować



A tak odchodząc od głównego wątku mam jeszcze takie małe pytanie

Czy możliwe jest lecieć na całej uprawie bez żadnych nawozów ani odżywek? Albo lepsze pytanie czy w ogóle cokolwiek by z tego wyrosło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, snikersss napisał:

zastanawia mnie czy właśnie zastopowanie rośliny bądź nawet jej śmierć (czego dalej nie jestem pewien bo od 3 dni w ogóle się w niej nic nie zmieniło) nie jest spowodowane przez tą mysze

może tak być przez mysze

57 minut temu, snikersss napisał:

A może to przez moj sposób uprawy

Uprawa indoor
Używam 3 lamp led jedna ma po 30w a dwie 20w
Odległość lampy od rosliny to około 10cm
Czas świecenia to około 17 godzin dziennie
Nie używam wiatraka
Podlewam je wodą z kranu która odstała kilka dni
Temperaturę utrzymywałem około 23 stopnie ale po 2 tygodniach od wykiełkowania przeniosłem je do pomieszczenia które ma nocą po 17 stopni a w dzień ze 21
Nie używam grow boxa ani nawozów czy odżywek
Nie mierzę ph
Obie doniczki mają 5L
Ziemia od canna terra professional

to też jak warunków nie stworzyłeś roślinie 

57 minut temu, snikersss napisał:

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł bo nie wiem czy mam je już usunąć i zamawiać nowe nasiona czy może lepiej żebym zaczekał lub próbował jakoś je odratować

mogłeś fotke dać rośliny

58 minut temu, snikersss napisał:

Czy możliwe jest lecieć na całej uprawie bez żadnych nawozów ani odżywek? Albo lepsze pytanie czy w ogóle cokolwiek by z tego wyrosło

jest możliwe jeśli zastosujesz ziemię która zawiera w sobie nawozy, ale pewności nie ma, niedobory mogą się zawsze pojawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Tester napisał:

może tak być przez mysze

to też jak warunków nie stworzyłeś roślinie 

mogłeś fotke dać rośliny

jest możliwe jeśli zastosujesz ziemię która zawiera w sobie nawozy, ale pewności nie ma, niedobory mogą się zawsze pojawić

No dobra dzięki za odpowiedź a fotę próbowałem wrzucić no ale mam z tym problemy bo ja nowy tu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...