Skocz do zawartości
pawelek

Czarny rynek i skunk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pytanie osoby co mało wie o konopiach.

Ponad dekadę temu, gdy byłem w liceum miałem okazję kupić szuwaks. Zwykle nazywało się go "skunem" i pachniał zawsze bardzo podobnie, pewien znak rozpoznawczy. Doczytałem jakiś czas temu w necie, że to pochodzi od odmiany Skunk która cechuje się tym charakterystycznym zapachem.

Niedawno rozpocząłem swoją pierwszą uprawę, kupiłem Skunk Automatic, White Skunk Automatic, Blue Cheese Auto. Wszystko jak widać odmiany automatycznie kwitnące.

  • Skunk - ma odmianę tego zapachu co pamiętam z liceum, ale jest jakiś taki.. kwaśny. Mało przyjemny zapach.
  • White Skunk - ma bardzo silną odmianę tego zapachu, ale jakoś taki bardziej... ziemisty? drewniany? cieżko opisać zapach
  • Blue Cheese - zapach z innej beczki.

Chciałem was zapytać, czy wiecie jakie odmiany chodzą na czarnym rynku pod tą nazwą skun? Podejrzewam, że nie istnieje jakaś globalna zmowa handlarzy że hodują jakąś konkretną odmianę i jest to ten słynny Skunk. Podejrzewam, że jest to jakiś zestaw odmian o podobnym zapachu bo stał się on pewną marką rozpoznawczą dobrego towaru, na którego jest branie. Bardzo mocno mi się podobał ten zapach i chciałbym sobie sam uprawiać coś takiego. Stąd moje pytanie, czy kojarzycie co to są te "skuny"?

Z mojej pierwszej uprawy (będącej w toku) wychodzi na to, że Skunk jest kwaśny, mało przyjemny, a bliżej już do upragnionego zapachu temu White Skunk. Oczywiście może coś z moimi roślinami jest nie tak, coś skopałem, coś nie tak od firmy od nasion (White Label).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Andi napisał:

@pawelek skun to potoczna nazwa od mocnej marihuany, na ulicy mogą być różne odmiany 

Jednak zawsze pachniały podobnie, stąd mniemam że jest jakaś grupa odmian podchodzącej pod ten zapach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...