Skocz do zawartości
Darcik

Mars hydro ts600 vs Spider farmer SF1000

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Intereuja mnie te dwie lampy i szukam opinii użytkowników,  planuje oswietlenie kilkoma lampami powierzchni ok 5m x 70cm.

Wiem ze te dwie lampy sa bardzo dobre na start przygody z hodowlą,  jednak po obejrzeniu masy filmow na yt w dalszym ciagu nie moge sie zdecydowac - parametry sa podobne z przewaga spideya (mniejszy pobór pradu i wieksza wydajność).

Nie ukrywam ze przy takiej ilosci lamp jakie planuje kupic różnica w kasie jest spora - 550pln za marsa i okolo 900pln za spidera. I tu pytanie czy lepiej kupic 10 lamp marsa czy 6 spiderow.

Co byście wybrali?

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darcik  jak się dużo orientowałem na temat tych lamp to ludzie mówią, że MH jest chujowo wykonany i mocno się grzeje czyt niska kultura pracy, a spider-farmer śmiga bez zarzutu tak jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr to tylko powierzchnia na ktorej beda stały rośliny,  pomieszczenie jest wieksze. Sp150 nie ma powalajacych parametrów w porownaniu do pozostalych 2 lamp a jest sporo droższa 

@tmcx730 akurat grzaniem sie nie przejmuje , planowana jest wydajna wentylacja , pytanie czy 6szt ogarnie taka powierzchnię bo budzet mam max 6k na te lampy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr na razie jestem w fazie planowania. Pomieszczenie bedzie wyłożone mylarem z wszystkich stron, pod sciana bedzie stoł na rośliny w wiekosci wlasnie ok 5m x 0.7m , plus ok 1m przestrzeni na poruszanie sie sie 🙂 , generalnie bazuje na rozwiazaniach z tego filmu , niestety nie mam takiego budzetu jak oni :)

Całość na hydroponice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darcik ahh terpy i jego ebb&flow. Rozumiem w czym rzecz.

Pomyśl o kurtynie z panda film albo mylaru. Zawsze to jakiś % odbity w stronę roślin.

Bestva/phlizlon to podobne marki do SF, właściwie wszystko jest na lm301h/b/b+, różnią się tylko zasilaczami.

A może jakieś cxb3590 na meanwell ? Można to wysoko powiesić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr wolalbym sie skupić na najbardziej dostepnych modelach lamp, gdyby coś się wysypało to zeby nie bylo problemu z wymiana/naprawą. Nie szukam topowych modeli bo nie mam takiego budżetu. Najbardziej sie nastawialem nad MH w duzej ilosci powinninny chyba oświetlić taka powierzchnię dostatecznie - nie wiem jeszcze na jakie zageszczenie sie zdecyduje na takim stole wiec moze caly nie bedzie wykorzystany (przynajmniej na glebokosc 0.7m , moze wykorzystam 0.5m)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darcik staram się tylko znaleźć alternatywy 🙂

10x cxb3590 to jakieś ~1,6k zł + zasilacze 4-5 szt jakieś 2-3k zł. Ale rozumiem obawy.

ten ts 600 powinien ogarnąć 0,25m2 powierzchni czyli jakieś 50x50cm, przy większej może brakować mocy na kwitnieniu. Czyli 10-11 sztuk by było dobrze "na oko".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...