Skocz do zawartości
Lapeno

Green Gelato | Critical Orange Punch | Silver Haze | Maxi Gum ||| LuckyGrow Modular 110

Rekomendowane odpowiedzi

Ty lecisz na bio nawozach to teraz Bedzie ciężko je dokarmic. W bio najważniejsze jest by nie dopuścić do takiej sytuacji że się wyjadają. Trzeba ładować więcej od początku zeby miały zapas. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, rośliny dostały dodatkowe papu, zastanawiałem się czy nie dokupić jakiegoś nawozu mineralnego, ale miksowanie to chyba nie jest najlepszy pomysł. Bede dawał nawozy i poczekam 5/7 dni i zobaczę jaka będzie sytuacja.

Póki co wydaje mi się, że coś tam kwitnie, zależy mi jedynie żeby zebrać cokolwiek, tak przynajmniej ze 35 g - co by się koszty uprawy zwróciły 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lapeno kwitnie I to grubo lecz bez jedzenia to one się zjedzą same szybko I nie napuchna.. będą surowe I nie dojrzałe. Nie będą duże I ciężko będą miały osiągnąć swój potencjał.  Wielkosci smaku mocy I gotowości do ścinki.  Karm je tymi Bio I nie żałuj bo to bardzo ciężko przedawkowac. Możesz podwoić dawki nawet to I tak nic nie zrobi krzywdy aczkolwiek jak pisałem wcześniej..  ciężko będzie teraz to dokarmic.  W Bio musisz lecieć Non stop na full żarciu. Lepiej trochę więcej niż za mało. 

Nie wychodź z założenia..  coś tam wystarczy.  Podchodz  do tematu ze można jeszcze trochę z tego wycisnąć 😉 jak to mówię do ludzi w pracy.. Daj z siebie 130%.. A nawet gdy spierdolisz 30% to nadal będziesz na 100% 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mr.Green napisał:

Nie wychodź z założenia..  coś tam wystarczy.  Podchodz  do tematu ze można jeszcze trochę z tego wycisnąć 😉 jak to mówię do ludzi w pracy.. Daj z siebie 130%.. A nawet gdy spierdolisz 30% to nadal będziesz na 100% 🙂

Nie no będę dawał czadu, zrobię co się da😉

Trochę brakło mi doświadczenia a trochę szczęścia, a wszystko zaczęło się od pleśni na dnie doniczek. Wystraszyłem się że wszystko szlag trafi, usunałem ziemię, dałem cynamon i przesuszyłem trochę za długo, a potem podlałem może za dużo ze źle wyregulowanym Ph i odrobina nawozów - po czym około 5 odgałęzień zwiędło praktycznie w oczach.

Ale są też dobre wieści - będę chyba miał zastępstwo na czas wyjazdu świątecznego 😀

Także kosa będzie później niż w przymusowym 80-tym dniu🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 58

Na 6 dni musiałem przenieść box w dość nieprzyjazne miejsce - temp pomieszczenia 9-12 stopni, Rh około 30-35.

Zostawiłem odsłonięty 1 wlot pasywny i w niego dmuchał mały grzejniczek z wentylatorem. Dodatkowo cały czas w pomieszczeniu chodził nawilżacz.

Udało mi się osiągnąć w boxie temp 21-26 stopni i wilgotność 35-45%.

Rośliny dostały już 3 x podwójna dawkę nawozów, niedoborów już nie uzupełnię ale i tak jestem mega zadowolony bo wszystkie panny kwitną 😀

Green Gelato:

20221127_093725.jpg

 

Orange Punch:

20221127_093850.jpg

 

Silver Haze:

20221127_093932.jpg

 

Maxi Gum:

20221127_094009.jpg

Edytowane przez Lapeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 65

Ciężko sfotografować wszystko co jest w boxie, ale jest gęsto i powoli zaczyna być grubo 🙂

Już widzę że bedzie tego bardzo duzo... 

Temp 24-27 st

Wilgotność najczęściej 40-50 %

Podlewanie co 2 dzień - 4 litry z nawozami na calosc.

 

20221204_115707.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 66

Kilka fotek poza boxem bez lampy:

Wszystkie razem:

20221205_133923.jpg

 

Green Gelato:

20221205_133812.jpg

 

Critical Orange Punch:

20221205_133721.jpg

 

Super Silver Haze:

20221205_133625.jpg

 

Maxi Gum:

20221205_133545.jpg

Edytowane przez Lapeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green w tym roku będą zielone święta 😀

Jedyne co to postanowiłem, że zamykam uprawę przed świętami. Nie będę kombinował, poza tym box stoi w domu już trzeci miesiąc i jest to trochę uciążliwe w nazwijmy to "życiu rodzinnym" 😉

W sumie mam 84 dni, teraz zastanawiam się ile dni zostawić na suszenie. Myślałem o 79 dni uprawy i 5 suszenia albo 78+6. A może 77+7...

Trichomów sprawdzać nie będę i nawet nie mam czym. Kwiatów jest na tyle, że nie zależy mi żeby było ileś tam % więcej g.

Widziałem na necie foty z harvestu w dniach 75-76, może i u mnie wtedy planty będą gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lapeno nie susz w tak ekspresowym czasie, tyle czekania i doglądania roślin i cały wysiłek przez suszenie może pójść się za przeproszeniem je..ć.

20'c i 50-60% wilgotności i daj im nawet 9-14 dni. Nie chcesz palić raczej czegoś co smakuje jak siano.

Po 5 dniach to można pierwszą kontrolę przeprowadzić a nie kończyć suszenie ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr to może ścinka dnia 76 rano, zostanie wtedy 8,5 dnia na suszenie.

Wyjeżdżam 23-go popołudniu na 5 dni i trochę obawiam się zostawić 'suszenie' bez opieki

@WBB ja musiałem przenieść boxa na 6 dni na strych. Temp tam byla 9-12 stopni, wilgotność coś koło 30-35%. Zwykle było 9 st i rh 30%.

Miałem taki patent że zostawiłem 1 wlot odsłonięty i w tą siateczkę dmuchał cały czas mały grzejniczek z wentylatorem na mocy 1/2. Obok niego chodził cały czas nawilżacz na full. Ostatecznie w boxie było 21-27 stopni (świecę 24/0) i wilgotność 35-45%. Nic poza tym nie zmieniałem.

Przy podlewaniu tylko minimalnie otwierałem suwak żeby nie wyziębić

Edytowane przez Lapeno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lapeno napisał:

Przy podlewaniu tylko minimalnie otwierałem suwak żeby nie wyziębić

A ja tak lubię patrzeć na planty, że godzinka to minimum jak mają otwarte. Poza tym światło HPS jakoś pozytywnie na mnie działa. Brat jak pisze co robię to się pyta czy się znowu opalam czy coś robię 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WBB ja też lubię patrzeć na planty, plus jeszcze jakiś browarek do tego... 🙃 

u mnie strych był tylko tymczasowo, ale kolejna uprawa juz tam bedzie na stałe tylko że w sezonie wiosenno-letnim lub letnio-jesiennym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...