Skocz do zawartości
Lapeno

Green Gelato | Critical Orange Punch | Silver Haze | Maxi Gum ||| LuckyGrow Modular 110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 🙂

Oto moja mała uprawa:

Box: 50x50x120

Lampa: Luckygrow modular110 + źródło światła uniwersalne 120°

Ziemia: Canna Terra Professional

Nawozy: BioBizz Grow, Bloom, TopMax

Filtr węglowy, mata co2, donice 9 l

Nasiona moczone 24 h w wodzie, potem na wilgotne ręczniki papierowe mieszy talerzami. Wykiełkowały 1 października i wtedy poszły do ziemi. Nad ziemię wyrosły 3 października więc to uznaję za dzień nr 1

Zdjęcie z 4 października (Dzień 2)

Niestety nie zrobiłem zdjęcia przy wyłączonej lampie.

 

20221004_180630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 5 oraz dzień 7.

Wilgotność staram się trzymać na poziomie 70-73%, temperaturę mam 24 stopnie.

Do na początku lampę miałem na wysokości 25 cm, potem się zorientowałem, że chyba za blisko i podnosiłem stopniowo, teraz mam 40 cm odległości.

Sam jestem ciekaw jak ta lampa się sprawdzi, budżetu nie miałem zbyt dużego, wahałem się nad CFL, ale zdecydowałem się na taniego leda...

20221007_092229.jpg

20221009_110426.jpg

@Tester @Udyr

Bardzo jestem ciekawy jak się sprawdzi ta lampa, producent podaje że zalecany obszar uprawy to 50x50 a max to 60x60, ale wiadomo producent może sobie napisać wszystko 😉. Jest bardzo cicha (ma własny wentylator) w porównaniu z wentylatorem.

Pobór mocy piszą że 55 w

Zapomniałem napisać które rośliny są które😀

Lewy górny róg: Green Gelato (mój faworyt)

Prawy górny róg: Critical Orange Punch

Prawy dół: Silver Haze

Lewy dół: Maxi Gum (CM x AK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 8

Dzisiaj podlewanie, ostatni raz dostały wodę 3 dni temu - po 200 ml każda. Ziemię sprawdzałem palcem i już czuć coraz mniej wilgoci.

Zastanawiam się czy podlać po 250 ml. Nawozów póki co nie daję, tyle co jest w ziemi Canna Terra Prof. chyba na razie wystarczy.

Wodę w kranie mam mega twardą - PH ponad 8. Dlatego po odstaniu dodaję 2 ml octu na 1 litr wody i test kropelkowy pokazuje PH ~6.

Martwi mnie trochę temperatura 23,5 - 24,0 czy nie za niska.

 

20221010_104404.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TROUBLEMAKER To automaty, jestem początkujący więc to chyba najlepsza opcja. Poza tym cała uprawa musi się skończyć przed świętami - 23 grudnia, czyli mam tylko 78 dni dla roślin plus 5 dni na suszenie.

Co do treningów to zrobię pewnie jakieś delikatne LST.

@Brazil Munster właśnie nie byłem pewny jak długo ta ziemia zapewni wszystko co trzeba, dzięki za podpowiedź🙂 ukorzeniacza nie mam i już nie będę raczej kupował.

Zastanawiam się jeszcze czy kupić jakiś wentylatorek mieszający za 20 - 30 zł z aledrogo. Czy może obędzie się bez niego.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dać coś do mieszania powietrza. Napewno na kwitnieniu przyda się taki wiatraczek. 
 

ogólnie co do czasu uprawy to różnie z tym bywa. Możesz mieć ciężko żeby z tym się wyrobić. Sezonami byś szybciej miał opcje wyrobić się. 
2 tyg vega i zmiana światła. Turaj licz tak czy inaczej średnio 80-90 dni. Kwestia po jakim czasie ci się przełącza na flo. I musisz im szczędzić jak najbardziej stresu żeby nie zahamować rozwoju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, w takim razie czasu mi trochę braknie. Wogóle ta uprawa to mały spontan, postanowiłem że w końcu trzeba ogarnąć własny temat...🙂 liczyłem że zdążę przed świętami, wybrałem szybko kwitnące odmiany, ale jednak trochę mało czasu. 

Może w takim razie zrezygnować z LST, albo zrobić taki minimalny, może też wcześniej dodać do podlewania BioBizz TopMax żeby przyspieszyć kwitnienie?

Jakieś jeszcze pomysły jak ogarnąć całą uprawę w 78 + 5 dni? 😉

Może można zrobić suszenie na 2 rzuty, najpierw podsuszyć ze 2 dni a po tygodniu dokończyć suszenie.. heh czy tak wogóle można? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lapeno najlepsze pomaganie przy grow zeby szybko szlo to nic nie spierdolic.. 

Dawanie nawozow wczesniej lub wiecej tez nijako wplynie na predkosc uprawy typu 115% mocy 😄 tutaj bardziej wyglada to jak Gangsta Paradise Mlodzi Gniewni.. dostajesz 5 na start i to utrzymaj. Tutaj masz tempo na start.. to go nie zamul. Tym bardziej ze autoflower nie lubi duzo nawozow bo go muli i bedzie zygal 😛

Raz zrobione LST w dobrym momencie i tyle jezeli chodzi o terening. Reszta to dobre papu plus sloneczko i wiara w genetyke ze moze zdazysz na scisk albo ostatecznie zetniesz na nie pelnej mocy.. skoro swieta i goscie beda lub wyjezdzasz. Zawsze to cos swojego na poczatek i nauka na nowy rok by wjebac nie na spontanie a jak Spartanin 😉

Jak wspomnial Brazil Munster.. trzeba bylo brac sezona szybkiego jakiegos i szybka pompka na wegu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nawozy nie dadzą ci aż tak.  Można dodać pod koniec kwitnienia nawozy na kończenie flo typu ripen ale to jest w chuj chemia która spierdoli ci smak tematu. 
 

zrob jej tylko jedno LST i tyle. 
 

nawozy będziesz dawał dopiero i tak myśle ze w 4-5 tyg jej życia bo to automat. 
 

druga sprawa, suszenie możesz i zrobić 7-10  i 14 dniowe ale nie da się tego podzielić na dwa etapy. 
 

tak jak Green napisał. Najwyżej zetniesz na mleku a zapewne i tak będziesz zadowolony z tego i przetrzesz sobie szlaki na nowy rok i od nowego roku już zrobisz to tak Jak powinno to wyglądać. Czyli kupując sezona i jednej odmiany. 
 

w tym przypadku tez masz każda inna i każda z nich może inaczej rozwijać się 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green @Brazil Munster dzięki za konkretne informacje, o niektorych rzeczach trudno się dowiedzieć czytając te wszystkie poradniki na necie. Do tej pory myślałem że najszybciej będzie z automatem, a tu proszę sezony by się przydały 😀 Z nawozami też będę w takim razie uważał. O LST właśnie czytam, muszę jakieś filmiki ogarnąć co by właśnie nie spieprzyć sprawy 😉

Fakt faktem, że uprawa pierwsza, bez doświadczenia i wszystko powyżej 50 g z całości uznam za sukces 🙂 Kolejną już na spokojnie zaplanuję.

W święta najprawdopodobniej musiałbym zostawić wszystko na 5 dni a potem od razu na 4 kolejne...

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Lapeno  Trochę słaba ta lampa , jak na powierzchnie 0,25 m2, ale zbierzesz więcej niż 50 g, tyle że wolniej będzie szło puchnięcie i pewnie spektakularnie ci nie napuchną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...