Skocz do zawartości
PrzeMIX

4 X MIMOSA RQS 50x50x120 LED 120W

Rekomendowane odpowiedzi

@Rzeźnikprawda jest taka, że wszystko teraz jest prawie robione w Chinach, może masz składane w Niemczech czy USA ale nawet jeśli to podzespoły pochodzą w większości z chin. 

Też kiedyś tak uważałem, ogólnie z dużą częścią sprzetu to prawda, jest dużo szitu w sieci ale jest też wiele normalnych dobrych sprzętów.

Rośliny się wyciągnęły na wegu/indukcji miały za słabo lampę ustawioną jak się okazało na tyle że potrafiły rosnąć wręcz w nią, podotykać ledow j się sparzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX fotorelacje zacząłeś od 3 tygodnia kwitnienia, więc się nie dowiemy i tak, ale sprawdzisz na następnej uprawie 🙂 To na ile ustawiłeś na wegu, jeżeli mogę wiedzieć? Mocy i odległości? 

I który to już tydzień na kwitnieniu jest? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik Lampa była podnoszona w miarę wyciągania roślin jakoś 20 cm od szczytów była ustawiona na jakieś 50-60% przełączona na samym wegu czyli nawet nie 40% mocy, był moment że przez mniej więcej 3-5 dni między podlaniami jak do nich nie zaglądałem na indukcji  potrafiły wypełnić przestrzeń do lampy samej i się poparzyć. 

@Mr.Greenniby na ledach LM281B samsungowskich.

Screenshot_2022-11-06-19-32-55-17_57e717c094f371a1dada6567a1123b99.jpg

Edytowane przez PrzeMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX no to nawet na 40% przy 20cm nie powinny się tak wyciągać, to jest 48W w końcu. @Zielone krainytrzyma 35w panel w odległości bodajże 30cm i rosną mu jak pojebane, a u Ciebie są tyczki jak na olimpiadzie lekkoatletycznej, to coś tu jest zdecydowanie nie halo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX może przy następnym grow daj jej 100% mocy na wega I większą odległość poprostu. Nie nadaremno marshydro ts600 nie ma nawet regulacji  bodajże. Bo to mało Watt I na takie 60x60 to lepiej by było  jechać 100watt od kopa albo od drugiego tygodnia chociaż..  jak już będę zakorzenione I stabilne. Tak by końcówkę wega już leciały pod pełną mocą lampy.

@Eddie Plant ma marsika I 60x60 a mu się tak nie wyciągały. Chyba że mimoza już taka jest poprostu I wali w górę:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.GreenTo dopiero drugi grow na tej lampie i ogólnie mój drugi, poprzednie green gelato wręcz zbijało się pod lampą tylko wtedy leciałem na dwie przez część czasu bo pierwsza 50W okazała się zbyt słaba i była tylko przez większość Wega.

Może być wszystko tak naprawdę, mój błąd z nastawem we wczesnej fazie, za mało Watt, ledy mogły stracić na mocy z czasem, choć wadpie aby było to aż tak odczuwalne, tak jak @Rzeźnikmówi @Zielone krainyjedzie Wega na lampie 35 W. Na flo dokłada drugą jeśli dobrze pamiętam i rośnie. U mnie stanęło.

Ich wyciągnięcie to błąd we wcześniejszej fazie, ciekawe czemu teraz wzrost tak usiadł na dupie, każda roślina ma zostawionych 7-9 pędów więc powinna w nie trochę naładować siuwaksu i powinno to puchnąć chociaż do rozmiaru puszeczki 250ml a narazie to nawet cliperce nie dorównuje a za 2-3 tygodnie odcięcie papu.

Tu jest czegoś za dużo/za mało albo jest jakiś problem natury korzeniowej, bryła przesusza się na skrajach i ogólna utrzymująca stałą wilgotność bryła korzeniowa jest za mała co może karli roślinę że nie chce większych topów na taki system korzeniowy budować czy coś nie wiem, pisałem że pokazały mi się chyba ziemiórki, larwy potrafią coś podgryzać korzeń czy coś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX rozwiązanie jest prostsze, to jest po prostu ich szczyt formy i tyle, spójrz na poprzednią fotorelację @Mr.Green, też mu się powyciągały i taki jest efekt, pogódź się z tym. Ja bym je wyciągnął z tego boxa i jechał już następną uprawę, bo zobacz, 4 października wstawiłeś fr że niby 2-3 tygodnie kwitu za Tobą, tak? No to teraz powinieneś mieć 7-8 tydzień, Mimosa to sativa, więc niby dłużej kwitnie, ale ten etap "turbo" powinien już mieć miejsce, a nie ma. Z tych 4 badyli to 50 gram będzie ogromnym sukcesem, nie jestem pewien czy jest sens tracić kolejne 4 tygodnie na to. Pod spodem zdjęcie z fr Pana Zielonego, fakty mówią same za siebie

IMG_20220828_192840[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RzeźnikZ poprzedniego grow miałem około 170g. Była inna pora roku, rosliny były gdzie indziej i panowały inne warunki, byłem ciekaw jak wyjdzie ten grow zamknięty w szafie i były problemy w temp, wilgotnością, troche się to tam kotłuje za bardzo, może nawet im CO2 brakuje, mogę zawsze torbę dostawić mam jedną nieużywaną.  Myślę że jeśli dociagnę to do końca to wyciągnę 80-100g chociaż, powiem ci, że się rozszalałem i z 170 g z poprzedniej uprawy została mi reszta w jednym słoiku, chyba pora przerzucić się na lufki bo jeśli teraz nie obrodzi to Mikołaj na święta nie przyjdzie. Stąd muszę dokończyć ten grow aby było cokolwiek. Później zobaczymy może wystartuje w szafie, może w poprzednim miejscu, a może uda mi się zakręcić i strzelić w szafie a boxa gdzie indziej aby nadrobić zapasy coś, planowałem outdoor ale dzikich miejsc ci u mnie jak na lekarstwo a chyba nikt by nie chciał z dworu przyprowadzić za sobą niebieską zwierzynę do domu do namiotu prawda.. 😁😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX Hahaha, prawda, święta prawda 😁 no to co, teraz aby nie przedobrzyć z nawozami i będzie co palić na święta 😁 Dobry pomysł z tymi lufkami, ale tolerancja się szybko robi i trzeba coraz więcej palić, najlepiej wiaderka wal, najbardziej eko moim zdaniem 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainydzięki za sprostowanie, No to waty w sumie te same co u mnie tylko nie ma co porównywać dwóch oddzielnych lamp markowych do jednej chińskiej marki Hunta Grow 🤣😁, lampę niżej trzymasz jutro jak będę je podlać to zjadę z nią trochę w dół, baga CO2 już tu nie odpalam bo go szkoda na to grow i tak namiot i szafa często są otwarte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośliny dostały papu, nikt nie wypowiedział się na temat ziemiórki, więc zastosowałem specyfik chemiczny na te szkodniki, zapewne będę zmuszony odbudować florę w ziemi podczas przyszłego podlewania bo pewnie zabije wszystko więc następne podlanie woda ze stymulantami do tego hummus i mikroza. Raczej bez PK ale zobaczę.

Dawkowanie tego substrala podane w ulotce było tak zagmatwane, że nic z tego nie zrozumiałem, użyłem 6 ml na całą wodę do podlewania, i trafiło do ziemi, zobaczymy co zdziała, i jak wpłynie na rośliny, robię to w ramach testu bo i tak nie wiem co i jak im pomóc a i tak wiele większe nie urosną.

received_1217413238984790.jpeg

received_604235734811461.jpeg

received_514633680580158.jpeg

received_490104963068733.jpeg

received_2194968650682714.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 06/11/2022 o 19:53, Mr.Green napisał:

 

@Eddie Plant ma marsika I 60x60 a mu się tak nie wyciągały. Chyba że mimoza już taka jest poprostu I wali w górę:P

może zbyt nisko lampa była na początku ich życia, a jak wchodziły na bloom to jeszcze je wyjebało w górę. Ja osobiście Teraz jak widzę że gdy przelaczam na 12/12 a one są w ponad połowie wysokości boxa, to robię supercroppa w "N" i zdaje egzamin. Ktoś z fantazją może tak obniżyć wzrost planta nawet o połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX ja to myślałem, że będziesz im podrzucał szamę zgodnie z tym co @grolsch3 Ci pisał aż do końca grow, dlatego nie skomentowałem nawet, ale acetamipryd nie jest szkodliwy dla organizmów żywych, także też spoko 😁 Ja na ziemiórki korzystałem z żółtych lepów i środka od targetu, kupiłem przed wakacjami palmę daktylową i dostałem "w promocji" ziemiórki, także taki farcik 😁 Wcześniej próbowałem wytępić je wywarem z czosnku, ale z marnym skutkiem, aby się perlit na zielono zabarwił. 

20221107_231949.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...