Skocz do zawartości
PrzeMIX

4 X MIMOSA RQS 50x50x120 LED 120W

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green  Za to, że się rośliny tak bardzo wyciągają są zazwyczaj odpowiedzialne braki światła, albo za wysoko led albo za mała moc leda, trzeba sprawdzać i korygować wysokość i moc panelu, by była adekwatna do fazy wzrostu, a potem kwitnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy światło miały podciągnięte jak im się indukcja już zakończyła i na wzrost teraz nie ma zbytnio już wpływu jakie są to już trudno walczyłem żeby je zmieścić a lampa na tyrtytkach może iść jeszcze z 10-15 centów do góry. Ten namiot ma 120 wysokości więc aż takie kozy nie są jak się wydają na zdj, zwrócisiście mi na to uwagę wcześniej lampa chodzi na jakieś 90% na powiedzmy 20-30 cm od szczytów jeszcze jak dzisiaj będę to sprawdzę i podam dokładnie, wiem że tak się nie sprawdza ale jaką moc w luxach pokazuje wam aplikacja na telefon licząca moc światła?

Myślę że będę musiał ogólnie je jakoś popodpierać bo będą się kładły na tych tykach, w sumie już to robią trochę 😁, muszę pomyśleć nad jakimiś tyczkami, czy przewiazaniem siatki pomiędzy, a kusiło mnie żeby ją rzucić na to grow bo mam.. 

@Mr.Greenmale są z dwóch powodów, najwyraźniej są o wiele bardziej głodne niż moje poprzedniczki  i chyba będą dostawały papu co podlanie.

Nie miały papu pod dostatkiem więc rosły na tyle ile im składniki odżywcze pozwoliły, gdy dostały więcej i nowe papu po ostatnich zakupach jak dostały cukry, węglowodany itd w przeciągu kilku dni pokryły się śniegiem i zaczęły rosnąć szybciej, teraz jestem póki co zadowolony ze wzrostu.

Przełączone coś koło 4-7 września pierwsze oznaki pokazały 16-20 września jakoś jak dobrze pamiętam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, lampa jest 20 cm od najwyższych szczytów, pociągnąłem ją na maxa w tym momencie.

Rośliny bez światła, zdjęcie robione z fleszem

received_520079479549555.jpeg

received_499151945426222.jpeg

received_682496116634781.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green Jasne , trzeba uważać, ale też nie chodzi o to , by cedzić roślinie za bardzo, karmiąc dalej jak niemowlaka podczas, gdy roślina to wiekowo nastolatek.

@Brazil Munster W mojej ocenie to lekkie niedobory p i k.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

@Brazil Munster

@Mr.Green

Rośliny rosły jak głupie na indukcji, miały za mało światła, poparzyły się o lampę ja raz urosły z 10-15 cm w ciągu 3 dni.

Później był mały deficyt papu bo nie chciały przechodzić więc ograniczyłem azot i w ogóle npk. Co było błędem.

I popalenia też wtedy się pojawiły, nie wiem czy od deficytu, czy dwie przyjarala końcówki późniejszą duża dawka gdy zobaczyłem pierwsze oznaki braków.

Tak to rośliny mają się dobrze, teraz dostają odpowiednie dawki papu co podlanie skoro są takie wygłodniałe jutro podam im papu najprawdopodobniej więc coś wrzucę 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem rośliny wczoraj dostały papu znowu:

5ml bloom 5 ml haeven, 1.5 ml bloombastic 5ml topmax 2ml algamic 2 ml Activera 2 ml cannanzym, 2 ml carboload, 2 ml fishmix dla azotu dodatkowo. Niecały 1 ml calmaga ile się wchłonie to się wchłonie bo przy tylu pk nie zadziała zbytnio. Do tego odnowiłem florę w ziemi 40 ml hummus active papka i przed podaniem posypalem wierzch każdej doniczki płaską łyżką mikrozy white sharka i lekko przegrzebałem wierzch.

Coś tam się wyjada ale mam wrażenie że to wybrane liście które z racji jakiś wcześniejszych przypaleń czy uszkodzeń roślina spisala na straty i je zjada.

Kilka fotek z fleszem na wyłączonych lampach. 

received_5884764438222042.jpeg

received_700825707560261.jpeg

received_1224518801461299.jpeg

received_804282367475108.jpeg

received_571093588121780.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...