Skocz do zawartości
PrzeMIX

4 X MIMOSA RQS 50x50x120 LED 120W

Rekomendowane odpowiedzi

@Rzeźniktaki był plan, rozmowa była wtedy o skoczogonkach i ich nie tępiłem, z tego co widziałem nie robiły sobie chyba za wiele z tego środka jak po nich lałem ale zobaczymy za kilka dni co z nich zostanie. Niektóre ziemiórki w postaci larwy wpierdzielają korzenie, dorosłe muszki nie szkodzą roślinie w żaden sposób poza składaniem kolejnych jaj, ale larwy mogą mi korzenie podgryzać i stresować roślinę, może nie rosnąć przez to. Stąd próba wyeliminowania czynnika mogącego powodować taki stan rzeczy, tonący brzytwy się chwyta. 😁

Acemapiryd to substancja zawarta w tym moim środku do zwalczania czy o co chodzi bo nie do końca zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośliny wczoraj znowu dostały papu, normalna dawka taka jak zawsze, wcześniejsze podlanie poleciały same boostery bez NPK, za to z hummusem i podsypane zostały mikrozą aby odbudować mikro w ziemi. Po podlaniu wodą bez NPK od razu pojawiły się pierwsze oznaki że mało papu, wysysanko z niektórych liści.

Coś przypaliło trochę więcej końcówek gdzieś między podlaniem substralem na ziemiórki a wczorajszym podlaniem już z pełnym kompletem, nie jestem pewien kiedy bo nie miałem możliwości doglądania a podlewane w ciemi z latarką na szybko. Popalone końcówki to przecież oznaka nadmiaru chyba że coś mi się pomyliło a prócz dawki przy substralu później nie dostały papu. Może sam substral coś na nie zadziałał.

Tak czy siak kosa zbliża się wielkimi krokami, chyba będzie trzeba przyspieszyć schodzenie z azotu w bio bloom bo braknie czasu na wyjadanie się. Zaczął się jakoś 9 tydzień jak się nie mylę, myślę że 2-3 tygodnie jeszcze je potrzymam. Gdzieś do końca miesiąca, jak będzie trzeba to jakieś dwa tygodnie jeszcze dostaną. 

Fotki z wczoraj i jedna z dzisiaj jak jeszcze lampa świeciła.

 

received_816794009426443.jpeg

received_1167931017141257.jpeg

received_833572074600831.jpeg

received_2323605014514860.jpeg

received_538082724806450.jpeg

received_1296373557876972.jpeg

received_651218099829606.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Testeruważasz że czas dać się im juz wyjadać? Myślę że wyjedzą się dosyć szybko po reakcji na brak tylko jednej dawki chyba że masz odmienne zdanie na temat ich stanu, nie podważam twoich słów ale rozwiń o co ci chodzi.

Edit.

Postaram się następnym razem zrobić zdjęcia trichomom, ale obserwuję i potrzeba im jeszcze trochę czasu, są szczytowe topy które są w większości jeszcze przeźroczyste.

Edytowane przez PrzeMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, PrzeMIX napisał:

uważasz że czas dać się im juz wyjadać?

na ten moment widać lekki nadmiar pierwiastków, niektóre  końcówki lekko popalone, więc podawaj im czystą wodę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Testerskoro tak mówisz to dostaną teraz wodę, zobaczymy jak zareagują, bo po braku tylko jednej dawki liście wyrzuciły początki niedoborów, planowałem jeszcze kilka dawek im zapodać, w bio jak niedobór wejdzie to już go nie naprawisz zanim zacznie wchłaniać kolejne dawki. 

@Gitkosa planowana między 1-14 grudnia daje takie dwa tygodnie zapasu i karmiłem narazie bo trichomom jeszcze trzeba czasu z tego co widzę.

@Gibexnatormówisz o podstawkach pod doniczki?  Gdzieś na drugiej stronie fr dorzuciłem, stare wiaderka po farbie ścięte z wysokości A podpory pod rosliny jakoś niecały miesiąc temu bo zaczęły się kłaść, jutro jadę jeszcze po kilka bambusów żeby popodpierać kolejne bo się położyły.

Ogólnie z tego grow nie jestem tak zadowolony jak z pierwszego, ale przyznam się szczerze, nie dbałem o nie jak o pierwsze, wtedy byłem na L4, teraz praca, box nie pod nosem tylko w innym mieszkaniu i wieczny brak czasu, klasyk kierowcy zawodowego. Do tego pierwsze fotoperiody, często zaburzany cykl światła bo człowiek podlewa kiedy ma czas. Wszystko przekłada się na plon.

Jedno pewne czy czas jest czy nie, złapałem bakcyla i nigdzie się od was nie wybieram, zostaje z wami 😁

Edytowane przez PrzeMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roślinki za radą dostały zupę prawie bez NPK jedynie śladowe ilości w haeven, nie wiem jak z algamic i Activerą. Zobaczymy czy coś pokażą, mam bloombastic na jedno podlanie haeven to samo, najpewniej przy kolejnym i tak im to wyleje bo taką resztkę szlag trafi do kolejnego grow. Później zobaczymy czy będzie trzeba coś jeszcze podciągać pk13/14 czy będą się dłużej wyjadać.

Podpowie ktoś czy w algamic i activerze znajduje się jakieś NPK?

Kilka obiecanych fotek trichomów.

received_850422786243106.jpeg

received_801636320942530.jpeg

received_683476286455719.jpeg

received_1278208316366007.jpeg

Edytowane przez PrzeMIX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 250ml butelce ActiVera ta etykieta jest rozkładana (na rogu naklejki jest strzałeczka namalowana, że można oderwać) i się rozkłada rozpiska ze składem. Tak jest w butelkach, które kupiłem niedawno... wcześniej nie wiem czy też tak było.

Edytowane przez WBB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo Elo 4-2-0

Trochę mnie nie było, miałem nawał roboty, dziś roślinki dostały samą wodę z topmaxem, trichomy dochodzą szybciej niż się spodziewałem, inaczej niż w przypadku pierwszej uprawy. Są topy w których już jest 30/70 stosunek bursztynów i mleka a nawet miejsca blisko 50/50. Dolne topy w dużej mierze dochodzą ładnie, mam duży przestrzał światła, mamy znaczne objawy jesieni i pierwsze objawy ze zaczęły się wyjadać bo woda idzie już jakiś czas.

Wyjeżdżam na weekend a słoiki z poprzedniego grow już wyszły wszystkie takie były pyszne jak już dłużej tak z dwa miechy po curringu było 🤣🤣

Tak więc poleciały jakieś dwa szczyciki na wyjazd bo szczytem tego nie nazwę 🤣 i suszą się właśnie w piekarniku na termoobiegu na 60° C, trzeba spróbować chociaż w tak paskudny sposób. 😅😁

Kusi wypróbować tej mikrofalówki ale do końca nie wiem jak, pewnie najniższą moc i dłużej albo na kilka min i kilka minut przerwy.

Kose planuje za jakiś tydzień myślę, że w weekend będzie najwięcej czasu bo trym na mokro pracochłonny a trzeba jeszcze wszystko posprzątać. Chyba się wyjedzą z grubsza do tej pory. 

Kilka fotek:

 

received_513660754135621.jpeg

received_1183767572522698.jpeg

received_827090075076295.jpeg

received_630947278762286.jpeg

received_574633284666576.jpeg

received_882988253145770.jpeg

received_669203891225117.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UdyrTAK jest kapitanie!

Nie no normalne suszenie za tydzień w namiocie z kontrolą rh szczyty do góry nogami i postaram się je napoić wodą aby jak najdłużej schły. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić, dziś dostały samą wodę już nawet bez topmaxa, myślę że miały za sucho lub były poblokowane. Jedna roslina zaczęła na nowo kwitnąć na sam koniec ale wolę to zatrzymać żeby nie zhermiło.received_1337272730380413.thumb.jpeg.a5a44c76efccfde63008f60a05893459.jpegreceived_829788694925801.thumb.jpeg.f40e92132209bbb20ab5faeb391e31d5.jpegreceived_461331649273852.thumb.jpeg.af3448fbe018d21932befd944be21d94.jpeg

received_1340613270014785.thumb.jpeg.b66fbac2a83b3bff5faf88940a59ab00.jpeg

Oberwałem co mogłem z wiatraków już aby dojadły się ile mogą. Starając się wiatraki z topów rwać poleciały 4 głowy które trafiły do suszenia. Po oberwaniu wygląda to tak:received_478211620967776.thumb.jpeg.e236f4b276a6d17dca22e6242c7d8e1e.jpegreceived_1100042044003513.thumb.jpeg.b5024f38a2c93694188922f0cf0f0197.jpeg

Dostaną jeszcze samą wodę w piątek aby napiły się ile się tylko da i długo schły. Z piątku na sobotę światła już nie dostaną czyli od 7 w piątek do 14 w sobotę gdzieś czeka ich ciemnia i następnie kosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posta w weekend brakło z powodu braku czasu.

Rośliny poszły w sobotę pod kosiarkę, nie ważyłem mokrego bo na łodygach, nie dzieliłem roślin wszystkie takie same, zobaczymy ile wyjdzie średnio jak wyschnie.

Rośliny same w sobie baardzo pokryte żywicą myślę że jak podeschną to będą wręcz białe od trichomów, nie będzie tego dużo bo topy nie są duże ale wyższe są naprawdę kamykowate, gięcie się łodyg też na to wskazywało, jest na nich tego tyle że aż chodzi mi po głowie urządzenie którego używa @Cali_Bastard do oblepienia topów własną żywicą i strącenia części kiefu na haszyk.

Jeśli chodzi o Mimose, bardzo fajnie się ją trymowało, bardzo mało roboty, nie jest to jakoś liściasta odmiana.

"Próbki" które pobrałem 😅 czyli 4 szczyty które spadły tydzień wcześniej zwaliły mnie na kolana. Suszone na szybko 4 h w piekarniku 60-70°C a naprawdę już pokazały klasę nawet bez curringu.

Smak jak w opisie rośliny, kwaśny, ziemisty, dorzucił bym tutaj pieprzny jeszcze do ich opisu ale dobry, wiadomo trochę dusi to swiezyzna na szybko suszona, ale moc powala. Ciężko mi zmęczyć samemu jednego wąsa, łatwo się przepalić komuś kto nie ma dużej tolerancji jak moja luba, stan zależny oczywiście od samopoczucia ale jak wejdzie smiechawka to jest amen i "umarł w brechtach".

Super palenie na imprezkę, posiadowke. Chciał bym by zostało mi go jak najwięcej do kolejnego plonu a pewnie nie zostanie nic.

Nie było czasu zrobić zdjęć mam tylko jedno wytrymowanej całości. Wrzucę więcej w wolnej chwili.

IMG20221203215405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PrzeMIX turlanka zawsze spoko ale bedziesz jakies 5-10% odpadu, będziesz dalej mógł go wykorzystać na masło albo puścić w płuco. 
Jak się zdecydujesz to nasmaruj mi priv to ci powiem Jak to zrobić zeby się udało i zeby bylo mało odpadu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio mam tragedię z czasem i zapewne do świąt tak już pozostanie.

Siuwaks wysechł po około tygodniu, nie miałem go czasu dokładnie pieścić i pilnować odpowiedniej wilgotnosci,

Wyszło tak jak się spodziewałem 100g a dokładnie 101g i powiedzmy +- 10g ukradzione ogólnie na spróbowanie 😁

Każdy top twardy jak skała, wyschnął aż za bardzo, z topków sypie się jak śnieg a po zmieleniu wręcz 1/4 to czysty złoty kief oraz znacznie zwiększa objętość.

Smak zapach Naprawdę super, nawet bez długiego curringu robi robotę a przy paleniu wąsa usta i zęby brązowe od żywicy.

Walczę o miejsce, czas i możliwość kolejnego startu kolejne nasiona powinny być od kilku dni w ziemi ale przyznam się, że skun już płonie a namiot nawet nie umyty taki teraz mam kocioł.

@Cali_Bastard Z tego samego powodu nawet ci nie trułem jak sam czasu na spokojnie pogadać o tym nie mogłem a gdzie dopiero jakiś handmade.

Dziękuję wszystkim którzy obserwowali i wspierali radą i dobrym słowem.

Tutaj trzy fotki strzelone w międzyczasie przed ważeniem i wsadzone w słoje.

Wiem że pełne a powinienem zostawić miejsca, ale jest saszetka utrzymująca 55% wilgotności a rośliny trzymały nawet niższą wilgotność więc nie otwierałem nawet słoja ostatnie dni.

received_583680706899494.jpeg

received_2994781160822115.jpeg

received_414539264132020.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...