Skocz do zawartości
Kalafior

Dziwne plamki na lisciach

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze sprawdzę to pH dokładniejszym testerem tylko niech mi ktoś wytłumaczy jak tym się to robi. Dostałem w gratisie ale nie ma instrukcji. Wodę mierzę Adwa ad12 więc chyba spoko 

IMG_20220928_170549.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ph zmierzone kwasomierzem glebowym od Rim Kowalczyka (tym z płytką ceramiczną) pokazuje ok 6.0 (kolor płynu pomarańczowy). Rośliny dziś wyglądają tak jak na zdjęciach. Nie wiem czy to niedobór wapnia czy nadmiar potasu. Jutro posypane będzie dolomitem. Myślicie ze lepiej przepłukać glebę? Ogólnie jak wg Was wyglądają? To automaty, 5 tydzień od kiełków. Temp i wilgotność w normie. Strasznie się nimi martwię. Pomóżcie proszę. 

IMG_20221003_184256.jpg

IMG_20221003_184246.jpg

IMG_20221003_184243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Kalafior napisał:

Myślicie ze lepiej przepłukać glebę? Ogólnie jak wg Was wyglądają?

nie wyglądają źle,  lej na razie wodę roślina wygląda jak by miała lekko za dużo pierwiastków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi no właśnie to jest dziwne bo nawozów dostały ledwo 2 razy po pół porcji. Myślisz że warto posypać dolomitem przy tym ph ok 6? Może nawet niecałe 6 bo ten pomarańczowy to taki dosyć ciemny, bliżej czerwonego niż żółtego. Coraz więcej liści robi się takich plamiastych. Kilka odciąłem bo były aż zgniłe. Na dole żółkną pewnie naturalnie. Tu więcej fotek roślin. 

IMG_20221003_184238.jpg

IMG_20221003_184223.jpg

IMG_20221003_184219.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi tak zrobię ale to pH też mnie trochę jednak martwi. Trochę to zaniedbałem bo nigdy z tym problemu nie było ale miałem taki ujowy phmetr który kazali mi wyrzucić i kupić ten co mam. No i wyszło jak wyszło. Wydaje mi się że powinienem ciut je podnieść ale też nie chce czegoś spieprzyć. Dolomitu nigdy nie używałem w sumie ale kumpel radzi posypać. I teraz sam nie wiem. Nawozy odstawione pewnie już do końca bo zostały im pewnie ok 4-5 tygodni max

Edytowane przez Kalafior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety stan rośliny się pogarsza, a ibta druga zaczyna mieć tę samą przypadłość. Da się to uratować? W czym jest problem? Mógłby ktoś mi coś doradzić? Ph pokazuje w okolicach 6. Bardzo proszę o pomoc, jakieś rady, cokolwiek bo pierwszy raz się z czymś takim spotykam i nie wiem jak temu zaradzić. Rośliny na powierzchni od 23 sierpnia, czyli jeszcze 3-4 tygodnie. 

@Duży Topek @Tester @Tata_zielarz @Andi @Mr.Green @Zielone krainykrainy @Udyr@Udyr @Eddie PlantPlant sorry ze was pooznaczalem ale nie mam do kogo się zwrócić a pamiętam że kiedyś dobrze mi doradzaliscie. Kumpel radzi posypać dolomitem, ktoś inny lać samą wodę.

IMG_20221006_215327.jpg

IMG_20221006_215335.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kalafior jak nie masz problemu z pH to calmag daj. Dolomit może coś popsuć.

3-4 tygodnie ? Jakoś tego niestety nie widzę. Prędzej 5-6tyg.

Lejesz coś na kwitnienie ? Bo to i brakiem pk mi trochę też śmierdzi. Nie odpuszczaj nawozu jak one się dopiero rozkręcają.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr no ten kwasomierz z płytką pokazuje takie niskie 6. Kolor płynu wychodzi pomarańczowy. 

Tak, dostały po 3ml blooma od biobizz i calmag 0,3ml jakis tydzień temu. 

Spoko jutro dostaną kolejna porcję tego samego i zobaczymy. Mnie się w sumie wydawało że moze za dużo tych nawozów dlatego ostrożnie podchodziłem. Chciałem w sumie je przepłukać nawet chociaż zawsze z nawozami uważałem. 

A ogólnie Twoim zdaniem jak bardzo źle to wygląda? 

Dzięki bardzo za radę, zastosuje się. 

Pozdro 

IMG_20221006_224426.jpg

IMG_20221006_224439.jpg

Edytowane przez Kalafior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko git ja zawsze w tej fazie leje pk13/14 i czysta woda i leci jak strzała , a co do nawozów pierw stosowałem mini dawki pipetką, a potem lałem jak ksiądz wodą świeconą po ludziach. Troszke wiecej nie zaszkodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...