Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosze o pomoc w zakupie nowego wyposażenia do boxa. Dodam że mam odbłyśnik HPS od 200W do 600W. Wysokośc po zamontowaniu to 80cm od doniczki. Chciałbym kupić lampe HPS 200w oraz Zasilacz 200w ewentualnie inną lampe i zasilacz? żeby w boxie za ciepło nie było jakieś dodatki ? dodam że mam  2 wiatraki mieszające. Prosze o opinie i propozycje nowego sprzętu. Wstawiam zdjęcie ze starym sprzetem 400W który daje za dużo ciepła na ten box.

WP_20220920_02_35_02_Pro.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Greend1 Najpierw tam wentylacje powinieneś zrobić, jakiej nie masz, masz tylko mieszaki, bez wentylacji uprawa się nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Greend1  Wywiercić musisz otwory w tylnej płycie, na dole otwór wlotowy , a na górze wylotowy. Wywiercić możesz to "otwornicami" , jakie kupisz np. na allegro 20 zł komplet , potrzebna jest oczywiście wiertarka. Wlot może być pasywny, czyli bez wentylatora, a na wylot powinien iść wentylator kanałowy, jaki będzie wyciągał powietrze z szafki, do tego powinien być dostawiony przewód wentylacyjny, a na końcu filtr węglowy, jak nie chcesz, aby zapach zioła uciekał.

1.jpg

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Greend1  A nie możesz szafki odsunąć od ściany ? Tym lepiej by z tyłu był ukryty filtr węglowy i rura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Greend1 To odsuń trochę całą meblościankę tym lepiej świetne maskowanie z tyłu przewodu wentylacyjnego i filtra, a jak ją odsuniesz 25 cm od ściany to będzie to praktycznie niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge jej odsunąć ponieważ by mi wtedy na drzwi od pokoju nachodziła. Nie mam możliwośći jej odsunięcia jedynie co moge zrobic to z lewej strony te otwory tylko czy tak mogłoby być? czy to sie uda?@Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Greend1 No, ale jak dasz z lewej strony to one będą prowadziły do innej szafki, a powinny na zewnątrz , czyli by było dojście świeżego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Greend1 To wierć z boku , jak druga szafka będzie otwarta to da radę.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Greend1   Chodzi ogólnie o to, by wlot był na dole , a wylot na górze , by dołem świeże powietrze wchodziło i wypełniało szafkę i uciekało górą przez wylot , będąc wyprowadzane. Taki obieg pozwala na to, aby w szafce nie panowała duchota, a dodatkowo, abyś miał kontrole nad warunkami, bo bez tego na kwitnieniu ci wejdzie plecha , jak wilgotność będzie za duża i nie będzie dobrej cyrkulacji powietrza. Jak wiercisz z boku , ja dałbym też wentylator na wlot, jakiś mniejszy typu 50-60 m3/h może być wentylator komputerowy na wlot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Greend1  HPS 400 W ma krycie 1 m2 , więc to zdecydowanie za silna lampa na twoją powierzchnie, jaka wynosi 0, 25 m2. Na powierzchnie twoją, czyli 0,25 m2 potrzebujesz 12 500 Im, a HPS 400 W daje 50 000 Im, czyli  4 razy więcej niż potrzebujesz. Jak masz hajs to kup panel led , lub cfl, a nie Hps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...