Skocz do zawartości
Mac1us

Fastbuds Original Auto Skunk 1x | Black Diamond Super Silver Haze Auto 1x | Mars Hydro TS600 | RoyalRoom 120x60x40

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pierwsza hodowla, pierwsza fotorelacja🙂

Zestaw:

  • Typ: Fastbuds Original Auto Skunk (po lewej) i  Black Diamond Super Silver Haze Auto (po prawej)
  • Namiot: RoyalRoom 60x40x120cm
  • Gleba: BioBizz ziemia Light-Mix 20L
  • Filtr: Croco Filters Flat 80-120m3/h fi 100mm
  • Lampa: Mars Hydro TS600 100W lampa LED 
  • Wentylatory:
  1. Wylot: airRoxy wentylator osiowo-kanałowy quiet (silent) 100mm 104m3 u góry po lewej
  2. Wlot: airRoxy wentylator osiowo-kanałowy quiet (silent) 100mm 104m3 z regulatorem na 70% na dole po prawej
  3. Mieszanie:  Cornwall Electronics 15W z klipsem ø19cm na 1 biegu
  • Nawilżacz: Nawilżacz powietrza Xiaomi Ultradźwiękowy Antibacterial ZNJSQ01DEM
  • Czujnik temp i wilgoci:  Xiaomi Mi Temperature and humidity monitor 2
  • Doniczki: 10l plastik
  • Nawozy: Na razie tylko Biobizz Root Juice, dalej będzie Biobizz Grow, Biobizz Bloom i inne biobizz
  • Woda: Kranowa, odstana, przefiltrowana przez Britę Hard Water Extra 

Namiot: 

image.thumb.png.bbd80ab7cdd2d9e4b402d6e390e06eb1.png

Nasiona - 03/09 w Jiffy Easy z wodą

Dzień 0 - 06/09

image.png.26319c6299443b23e900c739f678a169.png

 

Dzień 2 08/09

image.png.a25e81e3b21d56199f13024e3ecb2c8e.png

Dzień 3 - Jiffy do ziemi 09/09

image.png.086f67cd14c823c1f1b34a9df02b376f.png


Dzień 7 13/09

image.png.e76c39fe7498375a2b83dabf5e1843c0.png

 

Dzień 11 17/09

image.png.59984a87f0ac80f0fb597d4eaa06c641.png

image.png.57fabca60700cbd4e942b8e4a1273351.png

 

Dzień 14 - 20/09 - dziś

image.png.040cf4fe8aa7fd7d5c0ef6a3aee45c9f.png

image.png.b18e27843d65b269464efaa10bc75134.png

Warunki: do tej pory temp min 20C max 28C avg 26C w ciagu dnia, wilgotnosc max 84% min 40% avg 65%, odległość od lampy do roślin 57cm

Wzrost na dzisiaj dzień 14, skunk po lewej 8cm, silver haze po prawej 10,5cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem ten namiot z 2 plantami, trochę się nadenerwujesz ale do ogarnięcia 👌automaciki powinny ogarnąć ładnie.  

z fartem kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Mr.Green napisał:

Nie zaleca sie uzywania filtrowanej wody. Jest bezwartosciowa. 

Obie pestki od FastBuds?

Powodzonka i z buchem 

Ja używam odkąd pamiętam do podlewania. Wystarczy dorzucić magnez i wapń żeby "uzdatnić" ją dla roślin. 

Na następny raz zakładam filtr RO. Dla najlepszej kontroli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr czyli oczyszczamy wode by ponownie ja uzdatniac..?

To juz swirowanie jak dla mnie.. bo w naturze rosliny nie dostaja wody z filtra a wszystko rosnie i zyje

Uprawa to nie ma byc NASA tylko natura.. bynajmniej jak dla mnie.. moze mam staroswieckie podejscie.. nie wiem 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green usuwamy syf z rurociągów. I zwalnia się miejsce na sole które roślina wykorzysta.

W naturze dostają deszczówkę. Filtrując symulujesz właśnie wodę z naturalnego opadu.

Nie trzeba ale można, jeśli nie wiesz co leci z kranu 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr deszczowka nie jest chyba czysta woda z filtra a raczej posiada rozne zwiazki..  bo chyba mi nie powiesz ze deszczowka jest jak woda z filtra brita? 

Filtry te sa wytowrem w miare nowoczesnym.. a ziolo sie uprawia od wielu wielu lat.. 

Nie trzeba a mozna to rozumiem. Nie twierdze rowniez ze jest zabronione uzywanie takiej wody. Poprostu jezeli tylko ją oczyscimy a nie wzbogacimy to mozemy sobie zaszkodzic a nie pomoc.

Nie wiem jaka jest woda w kazdym kranie w Polsce.. ale chyba obowiazuja jakies standardy ogolne ktorych dostawcy wody z sieci musza przestrzegac. Woda zapewne sie rozni w roznych miejscach ale chyba wszedzie w EU jest zdatna do picia.. moze nie jest wszedzie super.. ale po wypiciu jej nikt nie umrze.. chyba ze ma jakies choroby lub przeciwwskazania..

Wiem ze to nie przyklad do konca poprawny.. zapewne.. ale lyk wody z kranu Cie nie zabije.. a lyk z butelki nawozow ktore ladujemy do plantow moglby juz zaszkodzic zdrowiu.. 

Wiec gdzie tu logika? 

 

I pytanie czy dawanie takiej wody z filtra ma jakis super wplyw polepszajacy nasza uprawe? Topy sa wieksze lub mocniej klepia? Czy to taki wymysl troche.. ludzi pedantycznych ktorzy dążą by wszystko bylo na sile idealne 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green a co powiesz na temat chloraminy w wodzie z kranu ? Bez filtrowania mechanicznego jej nie usuniesz. Nie mówię o chlorze który da się odparować przez odstanie.

To też trzeba brać pod uwagę, szczególnie jeśli bawisz się w bio.

Jasne że nie jest z góry narzucone że trzeba filtrować, ale lepiej zapobiegać niż później przejmować się problemami roślin. Chloramina zabija mikroorganizmy w glebie, tu może wypowie się @grolsch3. On wie o czym pisze zapewne.

Szczególnie jeśli żyje się w większej aglomeracji miejskiej, lub tak jak w moim przypadku gdy rury doprowadzające wodę do domów są z zamierzchłych czasów i najczęściej miedziane lub zwyczajnie stare.

Można by było napisać o tym wielostronicowy elaborat, ja tylko przedstawiam fakty 😄

Bez ciśnień ✌️

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr offcourse Man. Cisnienie to mam tylko na dobre blanty 😛 nigdy na Ciebie 🙂

nawet nie wiem co to ta chloramina 😄 jak mam byc szczery 😛

moj namiot tez jest w starym budownictwie gdzie rury to chyba juz wyzarlo konkret 😄 jade w bio total  bo mam taka zajawke ze bio itp. I rosna.. moze Biotabs jest tak zajebisty ze nawet ze scieku wyrosnie.. nie wiem 😛 lecz dobrze poczytac doswiadczonych growerow z duza wiedza jak Ty 😉

miedziane rurki w brew pozorom sa najlepszymi rurkami do wody jakie moga byc.. bo miedz sama z siebie uzdatnia wode i zabija zle bakterie. Do tego nie rdzewieja 😛

P.S. jezeli z tonu mojej poprzedniej wypowiedzi wywnioskowales jakakolwiek chec spiny.. to najmocniej przepraszam.. bo takowej nie szukam. Czasem mam poprostu.. hmm.. taki ekspansywny tryb pisania jakbym chcial komus cos narzucic.. ale nigdy tak nie jest. Tak sie to jakos uklada w te zdania 🤪

lecz dalej stwierdzam ze tamten avatar bardziej do Ciebie pasuje niz ta kicia 🙂 🙂 pozdro. 

P.P.S. juz po czy jeszcze czekacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Udyr napisał:

@Mr.Green a co powiesz na temat chloraminy w wodzie z kranu ? Bez filtrowania mechanicznego jej nie usuniesz. Nie mówię o chlorze który da się odparować przez odstanie.

To też trzeba brać pod uwagę, szczególnie jeśli bawisz się w bio.

Jasne że nie jest z góry narzucone że trzeba filtrować, ale lepiej zapobiegać niż później przejmować się problemami roślin. Chloramina zabija mikroorganizmy w glebie, tu może wypowie się @grolsch3. On wie o czym pisze zapewne.

Szczególnie jeśli żyje się w większej aglomeracji miejskiej, lub tak jak w moim przypadku gdy rury doprowadzające wodę do domów są z zamierzchłych czasów i najczęściej miedziane lub zwyczajnie stare.

Można by było napisać o tym wielostronicowy elaborat, ja tylko przedstawiam fakty 😄

Bez ciśnień ✌️

 

Wilku stary byku. Tak szczerze, to ja też za chuja nie wiem co to ta chlorolamina, ale sprawdziłem. I jeśli płynie to w moich wodociągach to jestem wkurwiony. 

Podobno dodaje się w czasie klęsk, powodzi, żeby doraźnie oczyścić wodę. Nie wiem. 

Mam dostęp do deszczówki, ale podlewam odstaną wodą prosto z wodociągu. Najczęściej nic nie dodaje, ewentualnie wiadomo stymulator. 

Prosta zasada, dodaj dobrą dawkę dolomitu, bazaltu. I jeśli podkręcasz (a podkręcasz życie bio w glebie cały czas) to nie ma szans (ja w moim krótkim stażu ale od poczatku naturalnie) żeby życie ustało i nie przetwarzało pokarmu dla roślin. Masz wtedy spokój z wapnem i magnezem. 

Oczywiście każdy niech wybierze swój sposób na prowadzenie uprawy. Czy z wodą z filtra (stosowałem, ale dążę do jak najmniejszej 'starty' czasu na uprawę). Dla mnie jest wygodnie tak jak robię, wydaje mi się że życie hula w najlepsze. 

Ale trzeba pamiętać, że to życie trzeba do życia najpierw powołać. Samo biobizz tu nie wystarczy. Bakterie i mikroorganizmy też najlepiej suplementować w czasie podlewania. 

Pozdro. 

Gramy do tej samej bramki. Autorowi growloga życzę samych udanych kombinacji i ostatecznej satysfakcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 obstaje za twoja wypowiedzia.

Sam dodaje bakteri w postaci bactrexu co podlanie lub maxymalnie co drugie + cukry i inne pozywki dla bakteri. Niech tam jada z tematem jak najmocniej sie da 🙂

uzywam wody odstanej z kranu i planty rosna. Moze ta chlorolamina jest rzeczywiscie dodawana tylkl w ekstremalnych warunkach.. bo tak to by planty nie rosly a rosna 😉

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 19 - 25/9

Dla przypomnienia - Fastbuds Original Auto Skunk (po lewej) i  Black Diamond Super Silver Haze Auto (po prawej)

W między czasie podlewana woda raz 3 dni temu 600ml na każdą z Root Juice 4ml/l, Acti-Vera 2ml/l i Grow 1ml/l (ph 6,3 EC 1.3 temp 21.2). Jutro pewnie znów dostaną wodę bo sucho u góry się robi.  

Obniżyłem też przedwczoraj trochę lampę o 10cm w dół - zobaczę jak zareagują. 

image.png.a0d1e362f6d5db6fdff9fe48592cb68a.png

 

image.png.2a380dcf198154755c73450959672467.png

 

Różnica w obydwu roślinach jest spora na dzień dzisiejszy (10cm vs 20cm). 

Zastanawia mnie karłowaty auto skunk (kilka fotek poniżej). Wygląda na to że główny trzon przestał rosnąć sam z siebie aczkolwiek pod dużymi pojedyńczymy liściami u góry pojawiły się obszary wzrostu, więc może ta dziwna sytuacja zadziała jak topping? chyba że ktoś z was ma pomysł co się stało. Jest też trochę ciemniejsza (kolor zielony) ale to hybryda z przewagą Indica więc zakładam że to dlatego.

image.thumb.png.18211b32352ab69c0fa4a51a5b0cb9c7.png

image.thumb.png.e4e6eccd5b3685c84df4e184e9fb1e56.png

image.thumb.png.5e3125cefd84c9fea1bcce49d7724f1a.png

@Mr.Green @Udyr @grolsch3 Jeśli chodzi o temat filtrowanej wody . Bez filtra u mnie woda jest bardzo twarda. Przy podlewaniu sprawdzam na bierząco i PH i EC wody i nawet jeśli filtr usuwa więcej niż trzeba to wzbogacona gleba i nawozy powinny zadziałać - jeśli dobrze to rozumiem. Generalnie korzystam z filtrowanej wody z wygody, bo siłą rzeczy jest zawsze odstana w pokojowej temperaturze w 4l pojemniku z filtrem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie lampy na pewno nie pomoże jej się wyciągnąć. One z nazwy (genów) powinny inaczej się rozwijać, też weź na to poprawkę. Liście skunka masz nabite fosforem. Dobrze byłoby posłuchać głosu Greena, opryskuj zraszaczem ręcznym, w miarę możliwości, ale częściej niż myślisz 😂

Co do wody, jeśli badasz i ph i ec, wiesz jak z tym uprawiać ( różne geny) i dodajesz wartości odżywcze, to czemu nie. Ale lej od początku calmag, taka dobra rada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 25 - 01/10

image.png.148c74a59efd9e7a20ddbe666ce22519.png

image.png.eb013065d888afe5be4e9b269901a7d5.png

image.png.4d294c559b452b18b4e07feaf906fca0.png

Dzień 28 - 04/10

image.png.9678565a2e095b6108f7c0f7ad21d475.png

image.thumb.png.5759fc91815cea6a44ef057eacec4b05.png

image.thumb.png.33a512f60916fac3e848b4e5700a1fdb.png

Wysokość dużej na dzień dzisiejszy 42cm (silver haze), wysokość małej 17cm skunk. Mała jest całkiem gęsta więc widać taki jej urok 😉

Co w międzyczasie zrobiłem:

  • Podniosłem doniczkę z małą żeby trochę zniwelować różnicę w odległości od lampy pomiędzy roślinami
  • Podniosłem lampę tak żeby było 30cm od dużej i 40cm od małej.
  • Od wczoraj zacząłem dodawać powoli Bio Bloom i Top Max (w ilości 1ml/L na razie) a 10 dni temu odstawiłem Root Juice. 
  • Zmieniłem filtr w dzbanku na nowy i woda przefiltrowana i odstana wychodzi Ph 5,0... dziwne. Tak czy inaczej po dodaniu nawozów wyrównuje do 6,2 z Bio-Up i jak na razie nikt nie narzeka (EC 1.6, 1.7)
  • Zmniejszyłem wilgotność w namiocie ze średniej 65% do 55%. Temperatury generalnie wychodzą pomiędzy 19C bez lampy a 28C z lampą. 
  • Usunęłem trzy pożółkłe liście z dołu dużej (widać je na fotce w dniu 25)
  • Podlewam co 2-3 dni w zależności od tego jak szybko się robi sucho. Koło 750ml na roślinę. Pewnie bardziej 650ml mała i 850ml duża 🙂

@Mr.Green - wilgotność średnio przez pierwsze dwa tygodnie była 65%, podlewane co 3-4 dni. Teraz zmiejszyłem wilgotność i podlewam co 2-3 dni.

@grolsch3 - staram się utrzymywać rekomendowaną odległość lampy od roślin - dlatego obniżyłem, ale teraz dwa razy podniosłem w między czasie bo duża urosła x2.

image.thumb.png.a3d375513bd72590307af4934807b0f4.png

Co do EC i PH kieruje się wskazówką że w glebie powinno być PH 6,2-6,5 a EC rośnie z czasem i nawozami. Zaczynałem z EC 1.0, teraz mam EC 1.6, pewnie z rosnącą ilością nawozu bloom i czasem wzrośnie do 2.0

 

To tyle na dzisiaj. Niech rośnie dalej 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...