Skocz do zawartości
Zielone krainy

Acapulco gold od Barney's farm.

Rekomendowane odpowiedzi

Do biegu gotowi? Start! Kolejny maraton przede mną, ale tylko z jedną pestką.

Oświetlenie: 2 x panel Ledam 60 W.

Medium: ziemia Canna terra profesional.

Doniczka 14 l

Roślina :  Acapulco gold od Barney's farm. 

Nawozy: Canna, Biobizz, Plagron.

Planowane trening: Lst i Scrog i Fim.

 

1. Dzień od wyjścia.

100_5237.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester ja rozumiem ale można sadzić na środku i wyginać poza donice. Sądząc na boku naraża sie rosline na skarłowacenie bo korzenie z jednej strony szybko dotykają ścian i roslina myśli ze to koniec doniczki gdzie po drugiej stronie ma cały potencjał.

Druga sprawa to wysokie ryzyko powstania root bound.

Tak po prostu sie nie robi a używa sie różnych podpór, stelarzy, siatek i innych patentów.

8D927D25-BA95-413D-A390-36211F996631.jpeg

CF349BF1-92F6-4550-807D-BCA0A7D7D623.jpeg

Edytowane przez Cali_Bastard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kartek Nawet 6 sztuk bym zmieścił, bo już 6 sadzonek było uprawianych w tej szafce, ale teraz wystarczy mi jedna, jaka da podobny plon.

@Mr.Green Dzięki kumpel. :)

@Cali_Bastard Mi odpowiada taka forma sadzenia przy skraju donicy, bo lepiej mi się wtedy rozkłada roślinę na powierzchni doniczki, a nie ma najmniejszych szans na skarłowacenie, bo to nie automat ale fotoperiod, jaki się nie blokuje na wegu tak łatwo, nawet jak korzenie są w ścisku, co mam dobrze sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy najwazniejsze ze wiesz co robisz. Ja się bym się nie decydował na taką formę głównie ze względu na rozkład korzeni. Wydaje mi zie przy takim układzie nie jest symetrycznie i po jednej stronie doniczki korzeń struktura korzenia jest gęstsza niż po drugiej i wchłanianie wody tez nie odbywa się tak samo.

Jak wydłużysz wega i nie zrobi się root bound to powinno się udać 👌🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard To jedna roślina, nie coś jak u ciebie, że masówka, gdzie się pieścić z plantami nie możesz, ja sobie pokieruje jej systemem korzeniowym, jak tylko będę chciał, bo nim można łatwo manipulować, jak i tym, jak krzaczy się roślina nad doniczką, co do układu korzeniowego to kwestia odpowiedniego podlewania i prowokowania korzeni, by szły w kierunku wilgoci i zajmowały stopniowo cały obszar doniczki pod ziemią, jak i roślina zajmie zielonymi częściami cały obszar doniczki nad ziemią i rozrośnie się mocno we wszystkich kierunkach wypełniając ostatecznie szczelnie siatkę na scrogu.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali_Bastard  Ja pod siebie uprawiam, a nie jak ty. Ja mam prawo się bawić, a ty nie, bo uprawiamy z innego powodu, dla ciebie to biznes, a dla mnie hobby i zabawa, jaka daje mi coś swojego do zapalenia, by nie musieć szukać zielonego na ulicy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Cali_Bastard napisał:

@Zielone krainy

Jak wydłużysz wega i nie zrobi się root bound to powinno się udać 👌🏻

Jak na jednej roślinie root bound ma się nie zrobić. U Ciebie uprawy mają proste korzenie? 

Zielony już wytłumaczył jak trenować korzeń. W naturze root bound robi się dookoła nas, jedna roślina jest większa, zdrowsza... Ale w doniczce tej samej co zawsze, w tej samej szafce co zawsze, nawet pestka i firma się zgadza, ale jedna pestka... korzenie i tak będą miały bound jak nie z tej ziemi, ale przetrwają i dadzą radę bo mają więcej oleju w głównie niż niejeden 'człowiek'. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  Korzeń działa zgodnie ze swoja naturą , nie ma rozumu, działa zgodnie z programem, jaki go dotyczy, bo tak jest zaprojektowany , aby szukać wilgoci i iść tam, gdzie mokro, więc prowadzenie systemu korzeniowego jest ogólnie banalnie proste, wystarczy wiedzieć, jak podlewać i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...