Skocz do zawartości
Rzeźnik

2xCheese |GHS| LUMATEK ATTIS 200W

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green wiem, zdałem sobie sprawę z tego po trzech tygodniach xD ale teraz to już keczup po frytkach. Muszą być też klony, bo z pestek to nie ma sensu, zbyt rozjechane genowo są

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 51,

Lampę przestawiłem na 45cm i podkręciłem moc do 80% w poniedziałek, bo nie podobają mi się łodygi, chude są, powinny zgrubieć po takim zabiegu. Cykam im światło na 12/12 jutro i jak zaczną kwitnąć to podkręcam do 100%. Nadszedł czas rzucić im biogrowa i calmagu, ta po lewej dostanie więcej grow, bo widzę, że szybciej głodnieje, odczekam kilka dni i jeśli efekt nie będzie mnie zadowalał to zrobię oprysk z bioheaven, powinien podkręcić na interesujący mnie kolor liście. Wyłączyłem wyciąg, bo teraz lampa podkręca temperaturę do 28-30 stopni, więc potrzebna wyższa wilgotność, przy zamkniętym namiocie bez wyciągu mogę mieć nawet 90%. Niedługo zacznie się robić ciekawie 😊 Trzymajcie się, do następnego ✌️😁

20221109_182426.jpg

20221109_182746.jpg

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czemu służy tak długi weg? Pytam bo sam lecę pierwszy raz z sezonami i zastanawiam się jak długiego wega im zrobić. 

Panowie czemu służy tak długi weg? Pytam bo sam lecę pierwszy raz z sezonami i zastanawiam się jak długiego wega im zrobić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Green będzie Pan zadowolony 😊 23cm dokładnie mają, siatka jest na 20cm. O to mi chodzi, już tłumaczę czemu, odpowiadając przy okazji @Zumiacz owi - szczyty są w niemal każdym otworze siatki na powierzchni którą zajmują, wiesz ile to jest pojedynczych kratek? Ponad 100. Niech da dwójkę z każdej takiej kratki i obędzie się bez plechy, a będę bardziej niż zadowolony ze zbiorów 😁 to scrog, ona ma iść horyzontalnie, a nie wertykalnie, równe światło dla każdego z osobna, a długi weg i większa doniczka jest po to, żeby system korzeniowy był jak największy, gdy uważasz, że korzenie wypełniły doniczkę(to długo trwa, dlatego taki weg) to przełączasz i roślina skupia się na kwitnieniu. Do tego łodygi im większe tym więcej substancji przekazują i wtedy nie ma chuja, że to nie urośnie, bo to samo idzie✌️😁 Samo życie - lepiej mieć mniejszego i grubego niż długiego i cieńkiego 🤣🤣🤣

20221109_203900.jpg

20221109_203909.jpg

20221109_203914.jpg

20221109_203927.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życzę 100 topow 😛

Napisałem ze sa małe..  Nie niskie.. 😛 ale może mi się wydaje tylko. Poprostu jak tak patrzę to po 50 dniu wydawać by się mogło ze powinny  być potężne.

Wrzuć specyfikacje tej odmiany jak możesz 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik wiadomo ze jeden ciul bo i tak rośnie I rośnie dobrze. Bez zarzutów. Lecz nie leci pełnym piecem  😛 Czytałem sporo o defo bo sam będę teraz robił..  I nie każdy plant lubi chociażby srednia defoliacje o ostrej  nie mówiąc. 

Good for scrog  😛

Edytowane przez Mr.Green

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Barney's Powiem Ci, że na razie z moich obserwacji wynika, że póki krzakom dajesz dobre warunki, tj. medium ma wszystkie pierwiastki; korzenie są rozbudowane, nic nie gnije, wilgotność i temperatura są okej, to gandzię na moment tylko hamuje, gdy golisz ją etapami ale konkretnie. Nie robiłem w sumie nigdy inaczej, bo podpatrzyłem na kilkudziesięciu fotorelacjach, zanim zacząłem uprawiać jakie efekty dawało wyrywanie po kilka liści codziennie, a jak wygląda to z goleniem etapami i wybrałem to co wizualnie i objętościowo wydawało mi się rozsądniejsze 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 53,

Rośnie to całkiem sympatycznie, azotem z tego co widzę będę tankować też w kolejnym podlaniu, aż do momentu uzyskania ciemniejszej barwy zielonego, a na kwitnieniu pewnie już azot z bioheaven i bioblooma im starczy, no ale wiadomo - trzeba reagować na bieżąco. Lampa 45cm od szczytów, 80% mocy, wyciąg z filtrem włączony. Przez pół cyklu dobowego wyciąg nie był włączony, co podkręciło temperaturę do 31° i liście zaczęły się przypiekać, ale poszedłem za radą @Barney's, włączyłem wyciąg i jak zbiło do 28° tak wilgotność utrzymuje się w granicach 60%-86%, w zależności czy namiot jest otwarty. Roślinkom to chyba służy, ale żeby każdy mógł sam na ten temat wyrazić opinię dodaję zdjęcia. Jak się przełączą to moc na 100%, zaczną chodzić oba wentylatory, jeżeli to nie obniży wilgotności to dodam mieszak, ostatecznie wleci osuszacz, a na późnym kwitnieniu drugi mieszak i tak już do kosy. Zaraz się zacznie ciągłe podlewanie, aż mnie palce świerzbią 😁 Ktoś tu na forum pisał, że lubi mieszać nawozy z wodą, bo "czuje się jak alchemik" i muszę przyznać, że podzielam jego zdanie 😁 Miarki, strzykaweczki, lejki, węże, wiadra, butelki, pompki jak ktoś herbatę czy w ogóle aparatura do hydro, no jest klimat 😁 Pierwsze zdjęcie przedstawia to gapiostwo, pamiętajcie, żeby nie przekraczać 30°C bez CO2. Potem to już planty od lewej do prawej ✌️😁 Do później 😎

20221111_005157.jpg

20221111_005458.jpg

20221111_225850.jpg

20221111_225904.jpg

20221111_231052.jpg

20221111_225941.jpg

20221111_230002.jpg

20221111_230124.jpg

No i lecimy dalej z siateczką 🙂

20221111_231117.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...