Skocz do zawartości
Rzeźnik

2xCheese |GHS| LUMATEK ATTIS 200W

Rekomendowane odpowiedzi

@Mr.Green  tak, to bardzo niebezpieczna praca ale w sumie dla mnie opłacalna zarabiam około 2 000 euro do tego wychodzi mi w sumie za darmo dom, ubezpieczenie zdrowotne no i prąd i dzięki temu mogę uprawiać😁

A w rysowaniu klepy chodzi o to że muszę na ślepo w łopatce wieprzowej trafić kontur jednej z kości i kolejna osoba przy taśmie wycina tą kość, tak zwaną klepę. I tak średnio 5000 dziennie. Nudy są teraz, bo umiem całą świnie rozebrać, a robię pół elementu, no ale mam tyle benefitów, że nie zmieniam na razie robótki. Słuchawki na uszy, forum czytam cały czas no i jazda, jakoś leci ten czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik szanuje takich ludzi jak Ty. Ja bym tak nie potrafil. Ja nie moge nawet pracowac w jednym stalym miejscu. Dostaje pierdolca. Musze miec ciagle nowe miejsce pracy. Dlatego jestem budowlancem 🙂 dobrym budowlancem 🙂 nie tym zlym 😄

Ja mam taki charakter ze nie usiedze w jednym miejscu dlugo.. zaraz bym ta hale zaczal rozkrecac hehe i cos tam poprawiac 😄 inaczej szybko trace motywacje i jestem bezuzuteczny..

To ty tam mozesz z telefonu korzystac..? 🙂 grubo 🙂

lubisz rozpierdalac zywa tkanke na czesci 😄 ?

Czlowieka tez bys pewnie rozkroil w 3 minuty 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, ja już z zamkniętymi oczami trybuje niektóre elementy, na maciorach byłem pół roku, gdzie na stołach całe szynki trzeba było ręcznie przesuwać po 50 kg, teraz to śmiechem biorę te robótkę 😁 Stalka px88, do tego klak Bobeta i jazda, jednym nożem cały dzień mogę trybować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszły graty, fajne wentylatorki, ta sama firma bodajże, tylko wcześniej miałem jeden 20w, ale się skończył przy suszeniu, siłą rzeczy trzeba było nabyć nowe. Te mają dwa stopnie regulacji i są całkiem kompaktowe, w porównaniu do poprzednika co mnie cieszy, no i kabel dłuższy, co też jest na plus. Dzisiaj już podlewałem to nie będę szalał z tym cannazymem, ale na następny raz dodam i zobaczymy jak zadziała moja mikstura 😁 do bloombastic dodali w zestawie strzykawkę do dozowania w ml, także bardzo fajnie, brakowało mi tego wcześniej, bo choć mam miarkę co prawda, to ma przeskoki co 5ml i podawane wcześniej dawki nie były dokładne co do 0,1 teraz to się zmieni 😁

20220922_120536.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Rzeźnik napisał:

@Przedzior groene hart

@Brazil Munster łopatki wiszą

@Mr.Green mam to samo, ale mam silny konflikt wewnętrzny i już tu 2,5 roku gnije 

20220921_223410.jpg

O kurde, powiem Ci że nie wyobrażam sobie pracy w takim... kołchozie?! 

Ale pewnie się już przyzwyczaiłeś?

Pracujesz w PL? Bo słyszałem, że w Belgii rzeźnik spokojnie wyciąga na początek 2200€ a po jakimś czasie pod trójkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W NL siedzę. 2700 do 3000 w małych zakładach za szynkę dostajesz w Holandii, ale ja to pierdole się zrywać i jeszcze nie wiadomo gdzie trafisz 😁 do 65 roku życia trzeba robić, to trzeba mierzyć siły na zamiary. Patologii się nazjeżdżało do tego kraju co nie miara, wcześniej miałem wyjebane, zwalniałem się, pakowałem w auto i jechałem dalej, ale dzisiaj jak sobie pomyślę o tym użeraniu się... Wystarczy mi blizn na pięściach, chce prowadzić normalne życie, bez konfliktów, bez stresu, dość mam zła.

W Belgii to jeszcze na dzieciaki dostajesz po 350 euro za sztukę, to samo Luksemburg, to żonatym się opłaca tam jeździć. Ogólnie często te stawki to nie są rzeczywiste, bo okazuje się, że ludzie pensje wykręcają z pracy+socjal+kilometrówką, bo nie opłaca się robić nadgodzin w kraju, gdzie masz 37,5% podatku przy zarobku do 30 tysięcy euro rocznie. Do tego zwrot z podatku, dofinansowanie do ubezpieczenia, do mieszkania, to już jest ponad 3k euro. W Polsce zapłacę ZUS i nikt mi nic nie zwróci, nawet jak nie wykorzystam, a emerytury przy dobrych wiatrach zobaczę tyle, że będę musiał garnkami handlować, żeby dorobić.. Szkoda gadać, temat rzeka. 

Edytowane przez Rzeźnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rzeźnik ziomo co Ty kurwa nie powiesz 😄 ja teraz w PL na urlopie siedze.. ja pierdole.. a ze nie bylem w Polandi od 2019 przed pandemia.. to kuwaaa jego mac 😄 rzeznia 😄

 Poznan chodz miasto nie moje to powiem ze masakra.. cenowo beton. Koukoz to jest w Polsce obecnie a zapowiada sie ze bedzie gorzej 😕

Zeby iac do restauracji i placic 50zl za srednie danie plus piwo w butelce za 16 zl to wychodzi na to ze jest tak samo drogo jak na zachodzie.. albo i drozej. A skoro na zachodzie lekko mozna zarobic 2k czegokolwiek to w PL musisz miec 10k zeby zyc. Chyba ze mieszkasz u starych i nie masz kosztow to mozesz isc do knajpy 😄 na piwo i cos zjesc. Jak masz zarobic 4k zl i sam sie utrzymac to lepiej chyba samemu krysztal gotowac zeby nie jesc hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cali Wcześniej miałem tylko jeden taki jak na screenie i stykał, a jak będą te dwa nowe chodzić na maxa to się normalnie huragan Katrina zrobi 😁 to jest 80x80, metraż dupy nie urywa, dlatego nie potrzebuje jakichś high-tech'owych mieszaków, do tego x2 dziennie otwieram namiot, went wprowadzający i odprowadzający jest wydajny, policzony z zapasem. Ja się w tej uprawie już o nic nie martwię, miałem czas, żeby się odpowiednio przygotować 😁

Screenshot_20220924-001643_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 dzień wega, roślinki się rozwijają prawidłowo, buduje się kolejne piętro liści, no i fajnie, o to chodzi. Podlane dzisiaj algamic + bioheaven + cannazym + rootjuice, rozrabiam po 1ml z ordynarną kranówą w spryskiwaczu, zawsze daje na mocny strumień jak podlewam, a potem przestawiam na mgiełkę i podaje to samo dolistnie. Nie są to jakieś mega dawki, producent oprócz rootjuice'a i Cannazymu podaje żeby dawać 5ml/l, pozostałych dwóch po 2ml/l, także myślę, że optymalnie. To dopiero początek, muszę obczaić jak będą reagować na suple i stopniowo zwiększać dawki, myślę, że maksymalne będę podawał, gdy przesadzę je do większych doniczek, znowu sprawdzę jak się mają i ew. skoryguje. Do następnego ✌️😁

20220924_114630.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 10,

Sorry, że Was wprowadziłem w błąd, ale nie dodawałem algamica tylko ACTIVERA ostatnio, bo tego pierwszego nie posiadam, ale najarany to wszystko na A wygląda i brzmi tak samo 😁 

Podlewałem je znowu dwa dni temu, mikstura składała się z bioheaven 1ml + cannazym 1ml + rootjuice 1ml + activera 2ml + calmag 0,5ml, którego będę dawać co podlanie. Na poprzednim grow były problemy z tym, bo niedobór wychodzi ze sporym opóźnieniem, a dawka 0,5 ml nie jest jakaś olbrzymia, a co do reszty papu to są to głównie enzymy, aminokwasy i ogólnie substancje ułatwiające rozkład martwej materii i poprawiające pobór pierwiastków z gleby, więc zwracam uwagę czy po kilku dniach nie wychodzi przenawożenie na liściach, ale jest okej. Jest widoczna różnica między jednym, a drugim plantem w wysokości, ale jeżeli chodzi o budowę i szybkość kształtowania się pięter to są na tym samym poziomie. Lampa 55cm od szczytów na 40%, podniosłem o 5cm, żeby zobaczyć tylko czy 5cm zrobi różnicę między kolejnymi piętrami, chce zobaczyć jak się zachowają. Na nockę wyłączam nawilżacz, bo i tak się utrzymuje w 64%-75%, a przy nawilżaczu i włączonej lampie utrzymuje się 82%-84%. Jeżeli chodzi o liście to tak samo jak w poprzednim grow wychodzą przebarwienia jasnozielone, jakby tmv, z tym, że to nie tmv, bo wiem, że zniknie jak się kilka pięter zbuduje, wtedy też tak było i patrząc po kilku fr to dużo ludzi ma z tym problem, zastanawiam się skąd to się bierze, czyżby gleba zbyt bogata? Nie wnikam, ale jak ktoś ma argumenty to czekam, bo jakoś żeby sam poszukać to średnio, skoro wiem, że i tak to będzie szło, bardziej traktuje to jako ciekawostkę ✌️😁 Do następnego, adios Amigos 🙄

20220928_224558.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...