Skocz do zawartości
rafi0067

Nasiona bez zapylenia?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Nie jestem pewien czy to dobry dział.

Miałem kilka roślin o których zapomniałem i rosły dłużej niż powinny. Wczoraj zauważyłem że mają już po części dojrzałe nasiona. Rośliny z nasion feminizowanych. Brak męskich osobników w pobliżu.

Z tego co czytałem jest opcja żeby takie rośliny wykształciły kilka męskich kwiatostanów żeby się zapylić ale na roślinie takowych nie widać a nasiona się pojawiły. Miał ktoś kiedyś takie rośliny i widział jak wygląda ten proces? Czy powinno być widać te męskie kwiatostany? Takie nasiona będą ok jakościowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi0067 to normalne często się zdarza że roślina lekko hermi, jak kilka jajec się pojawiło to już ich nie zobaczysz pewnie uschły, nasiona mogą też lekko hermić ale powinny być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi0067 sam fakt że trzymałeś je za długo mógł je sprowokować do hermienia. Przejrzyj miejsca nad ogniskami gdzie są nasiona. Może zauważysz nienaturalnie wyglądające jajka.

Pyłek też może nieść się dosyć daleko z wiatrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rafi0067 Witam, a możesz powiedzieć/wstawić fotkę jak wglądają te nasionka? Jestem kompletną nowicjuszką i mam jedną roślinkę bardzo długo, chciałabym wiedzieć czy mogłabym z niej mieć nasionka, nie znam gatunku, bo to był prezent bez informacji, ale pięknie kwitnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...