Skocz do zawartości
hideinbush

Marihuana a serce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jak marihuana wpływa na serce, jak paliłem tętno dochodziło mi do nawet do 150 iluś. Czy można palić przy wadach takich jak arytmia, niedomykanie zastawek, po przebytym zawale i tym podobne? Czy może zwiększać ryzyko chorób i zawału albo pogorszyć istniejące? Wiele artykułów w internecie mówi, że nasza kochana roślinka negatywnie wpływa na serce. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hideinbush To nie forum lekarskie, by ci ktoś udział tutaj profesjonalnej porady w kwestiach zdrowotnych. Lepiej idź do kardiologa z takimi pytaniami , za samo pytanie policji nie wezwie, a będziesz miał bardziej rzetelne źródło wiedzy. Sam bym ci odradzał palenie w sytuacji, gdy palenie wpływa negatywnie na twoje zdrowie, a co obserwujesz na własnym przykładzie skoro ci tętno skaczę do 150 +.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma powiedzieć, że dobre podczas gdy wyniki badań pokazują zupełnie co innego? On jest lekarzem a nie jakimś pajacem z forum który powie: jaraj śmiało bo ja jaram i nic mi nie jest xD

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/34432919/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby mające problemy z układem sercow-naczyniowym powinny z dużą ostrożnością stosować THC. W opracowaniach naukowych wręcz mówi się o tym, że lekarz może zdecydować o leczeniu ważąc potencjalne ryzyka i korzyści zastosowania. Poza zwiększeniem ryzyka artymii największym problemem jest podniesienie ciśnienia i właśnie tachykardia. Skurcz drobnych naczyń krwionośnych w połączeniu z wysokim ciśnieniem, to proszenie się o udar albo uszkodzenie innych dobrze ukrwionych narządów. Mówi się też o kardiotoksyczności przy łączeniu z niektórymi popularnymi lekami na nadciśnienie.  

Tak więc panowie zioło to nie tylko cudowne lekarstwo "na wszystkio"... trzeba go używać z głową. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc! Czy słyszał ktoś, aby ktoś dostał udaru albo zawału od zioła? Czy zioło pozostawia trwałe uszkodzenia i naprawdę jest duże ryzyko palenia przy problemach sercowo-naczyniowych? 

 

@Zielone krainy Dzięki! Tylko że kardiolog zapewne z reguły nie będzie miał pojęcia o takich rzeczach, ponieważ jest to dość nowa metoda leczenia w Polsce. Wolałem zapytać u ludzi, którzy mają styczność z roślinką, bo wydaje mi się, że lekarzowi od razu rzuci się na myśl odpowiedź nie, nawet jak nie będzie miał pojęcia.

@bingobum Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hideinbush Ryzyko jest realne, a na ile duże to już zależy od indywidualnego przypadku. Zdrowego nie zabije, ale jak masz spore ryzyko udaru/zawału już wcześniej, to zioło może ci krzywdę zrobić. Nie odważyłbym się zapalić zioła wiedząc, np. że już wcześniej mam wysokie ciśnienie.

Pogadaj szczerze, że swoim lekarzem kardiologiem na ten temat. Marihuana to lek, więc takie pytanie nie jest niczym złym. Jak trafisz na młodego lekarza, to z pewnością będzie ogarnięty w temacie. 

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...