Skocz do zawartości
lesnydziad

Growbox szafa 37,5 x 57 x 135

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa, że mam pusta szafe o wymiarach 37,5 x 57 x 135. Jestem początkujący i mam pytanie czy zmieszczą się tam 2 roślinki czy może lepiej tylko 1. Dodam że mam juz w domu żarówke led grow 54w e27 i czy będzie odpowiednia do tej wielkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy A masz cos godnego polecania za nie duże pieniądze ? Max i tak bym chcial na 2 rosliny.  Dużych zbiorów i tak nie oczekuje bo robię to tylko z czystej ciekawości i żeby mieć później satysfakcje że coś tam udało się zebrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lesnydziad Na taką powierzchnie to najtaniej HPS, jak chcesz panel led to już musisz dać minimum 300 zł, a taka powierzchnia wymaga odpowiedniej ilości światła inaczej rośliny nie zbudują ci topów, ale ewentualnie jakieś małe topki , a sam proces kwitnienia będzie trwał strasznie długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Jeszcze wracając do tej żarówki co mam, to wybrałem ją bo pisali że jest " uniwersalna" i nadaje się do użycia podczas całego cyklu życia rośliny. Nad lepszym oświetleniem może pomyśle na następny rok, bo na razie testuje i sie uczę tego wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lesnydziad  Twoja oczywiście sprawa, ale ta żarówka nie da ci pokrycia dla tej powierzchni, jaką masz w takim razie zmniejsz powierzchnie , by coś z tego wyszło , bo inaczej zgarniesz na koniec chudy badyl z jakimiś mini topkami i zgarniesz z całego krzaka gieta lub dwa i to słabego palenia , nie wiem czy to ma sens, ale jak dla ciebie ma to się baw.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lesnydziad daj sobie spokój ziomeczku z tą swoją żarówką, ona niby ma 54W a w rzeczywistości jest puszczona na 18W, ni chuja to się nie nadaje na taką powierzchnie jaką masz, sorry, dałeś się zrobić w chuja. Nie ty pierwszy, nie ty ostatni. HPSa to pierdol jak ten amator ci radzi, najtańszy ha ha ha dobry żart. Potrzebujesz około 10k lum na taką powierzchnie i teraz kombinuj.

Możesz sobie wziąć np. CFLa Electroxa 200W który da ci te potrzebne ~10000lum. Ja tam jednak wole ledy.

 

P.S Niech ci ten co poleca HPSa jako najtańszą opcje znajdzie HPSa z balastem za 200zł jak ten CLF lata 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...